ДТК ваксина

  • 801
  • 6
  •   1
Отговори
  • България
  • Мнения: 224
Мамчета,помагайте!Преди малко ни сложиха ДТК ваксина за първи път и се притеснявам от температура или нещо друго.Какъв компрес да слагам?Колко дни да не я къпя?Нашият доктор е чел от твърде стари учебници и ни сложи ваксината в гърба #Cussing outКаза ни да слагаме само компрес с вода!!! CryСпестих си останалите въпроси към него,защото не мисля,че ще ми даде полезни и съвременни съвети!Разчитам на вашите!!! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 555
Здравей, и аз си мислех, че не трябва да давам да слагат на бебчо ваксината в плешката, но да те успокоя, така пише на самата ваксина да се слага в гръбчето, защото там има повече масна тъкан и не ги боли толкова, иначе другите доктори ги слагат в рамото.
Сега за темепературата - Панадол за бебета 2 пъти по 2.5мл(по-малкото деление на лъжичката) за деня, а също така ако вдигне температура по- висока от 38 се слага една свещичка Ефералган за бебета и свичко отминава !
За къпането - само в деня на слагането не трябва да се къпе бебчето иначе на др ден може.
И да си знаеш за другите пъти - това е изпитана рецепта - следващият път си носи малко мед и една марличка и когато и бият ваксината веднага сложи меда на марлята и така го наложи върху обоцканото местенце и обличай дрешките - по този начин детенце ще я приеме много по-безболезнено. При нас определено подейства това с меда и така ще правя на всички ваксини ДТК !

Успех  Grinning Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 481
Компрес с вода? Ами нали затова не се къпят бебетата- защото мястото не трябвало да се мокри. Ние и трите пъти правихме с мед, по препоръка на лекарката.   За първата не съм давала Панадол, за втората- еднократно 2,5 мл , но в полунощ се оказахме с 39,5 градуса. За третата давах така (по схема на лекарката): един час след ваксината 2,5 мл, пет часа след това- още 2,5 мл и към осем часа вечерта- още 2,5 мл. Нямаше проблем. Дано и вие нямате Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 645
При всички ваксини сме са къпали.
Правили сме само компрес със вода,и мястото не се е подувало(изключвам последната ваксина която ни я биха преде един месец)
За температура нищо не съм давала.

# 4
  • където има любов
  • Мнения: 307
Ние пък правихме компрес със спирт и риванол...

# 5
  • България
  • Мнения: 224
Благодаря за съветите!  bouquetБебката спа 12ч-от 8 до 8ч.Днес ще бъда нащрек-давам Нурфен за Т.Дано с това свърши неразположението!

# 6
  • Мнения: 8 459
Радвам се,че всичко се е разминало.Все така леко да понася ваксините!

Общи условия

Активация на акаунт