114 или 124 ЦДГ да избера?

  • 6 167
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Всъщност това ми е и въпроса. Ще съм благодарна за мнения и за двете ДГ.

Чувала съм неприятни неща за 114, но пък тя ми е на 5 мин път, докато 124 е на 15 мин.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 735
Аз знам,че 124 е по-хубава,но и зависи колко точки имате-за там трябват минимум 9.Аз избрах 114,защото ни е по-близко.Смятам,че това никак не е маловажно,защото използването на кола или градски траспорт би ми било доста неприятно.

# 2
  • Мнения: 166
Благодаря. И аз мисля, че разстоянието не е маловажно, затова и се замислям, но всички около мен избират 124 и за това се чудя newsm78.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако детето ти си има и приятелчета,с които да са заедно в 124 не му мисли много.Ако и досега не е ходило на ясла,с приятели ще е по-лесна адаптацията.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Запис да следя, че тази година ще кандидатстваме в 114. А коя е 124?
mamamagni, сподели какво си чувала за 114? Аз пък съм чувала доста добри отзиви...  newsm78

# 5
  • Мнения: 166
124 е близо до Военна болница - на ул. Захарий Круша.
За 114 съм чувала много лоши неща и то от майки на набор 2007. Синтезирано в едно изречение - отварят се често през зимата прозорците за намаляване количеството на деца в групите (това най-много ме ужасява, защото преди време в първата детска на дъщеря ми беше така), допускат се болни деца (с температура), отношението на госпожите било лошо, няма контрол от директорката, която била и много корумпирана и т.н.
Но пък иначе ми е много близо и все още мисля по въпроса, затова чакам  и други мнения, защото не ми се иска да повярвам...

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ужас!  ooooh!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Чух че директорката на 114 тази година няма да обяви прием за 1ва група (набор 2008)!  #Cussing out Защото е приела прекалено много деца по втория начин и сега ще компенсира като пропусне приема тази година. Днес чух за дете прието в 114 през януари (набор 2007) - вижте в системата дали има официален прием януари.  Изобщо тя е известна с тези неща.  #2gunfire

# 8
  • София
  • Мнения: 8 932
124 е близо до Военна болница - на ул. Захарий Круша.
За 114 съм чувала много лоши неща и то от майки на набор 2007. Синтезирано в едно изречение - отварят се често през зимата прозорците за намаляване количеството на деца в групите (това най-много ме ужасява, защото преди време в първата детска на дъщеря ми беше така), допускат се болни деца (с температура), отношението на госпожите било лошо, няма контрол от директорката, която била и много корумпирана и т.н.
Но пък иначе ми е много близо и все още мисля по въпроса, затова чакам  и други мнения, защото не ми се иска да повярвам...
Единственото, което е истина в написаното по - горе е това за директорката (което разбира се също е непотвърден слух, за който аз лично нямам наблюдение). Но иначе въпреки този си недостатък жената е доста оправна и градината е в много добро състояние. За болни деца - лично аз не съм видяла, но къде ли не се допускат. А за прозорците, това си е поредната градска легенда - и за яслата, в която бяхме съм я чувала и за околните градини. Лично аз предпочитам честото проветряване, но това пак е лично мое изискване.
Нямам информация за 124 ЦДГ, споделям само личното си мнение за 114. Аз лично съм много доволна и от госпожите на които сме попадали и с двете ми деца. Може би е добре, да се поинтересуваш по - скоро кои госпожи ще ви се паднат и да събереш мнения за тях, отколкото за другите подробности, които в повечето случаи са чисто субективно мнение на отделните майки.  Peace

# 9
  • Мнения: 166
Мерси, Анна. Съгласна съм с всичко, което казваш. Надявам се да имат все пак прием за набор 2008, тъй като и аз не вярвам във всичко чуто (има все пак майки, които са прекалено загрижени).

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Айде и аз да се изкажа-за директорката не знам,но в коя градина има деца само по списъка на приетите!?Даже скоро четох из форума за група от 44 деца ShockedЗа прозорците също не мога да коментирам,но при условие,че не ги извеждат навън е много желателно да се проветрява,да се изтребват вирусите.Естествено не с цел да се разболеят децата,което направо е чудовищно.Болни деца -има! За съжаление и не е само в тази градина.Говорила съм със сестрата и при условие,че има нагли родители,които си водят децата и носят бележка,че децата са клинично здрави/а те кашлят уж от алергия/или трудно разбират Wink,че децата им са болни,та трябва да им се обадят.Учителките са най-важни!Там трябва много късмет,независимо в коя градина си.Но и да разпитваш всичко е много ориентировъчно.Ние имаме нова г-жа и стара от предишни години в ДГ.Пожелавам ви най-вече здраве и късмет с г-жите,в която и градина да сте!
А това,че майките са загрижени е напълно нормално и така трябва да е -все пак си поверяваме там децата и искаме най-доброто отношение към тях!

# 11
  • Мнения: 114
124 ЦДГ е по-добра откъм ''управляващата'' част  - Директорката. Затова може би повечето майки се отправят на там.
Директорката на 114 ЦДГ е наистина много корумпирана и това е всеобща тайна, както в квартала, така и в общината. Детската градина е обявена с най-застаряващия персонал. Лесно приема деца сръщу доба сума пари/дарения или ги прехвърля от филиала. Shocked
Но е по-важно на какви учителки ще попаднете. Ако те имат подход към децата и обичат работата си, директорката няма дави пречи. Laughing

# 12
  • Мнения: 3
Savina цитира факти, отговор - коментар...........:"..непотвърдени слухове". Директорката била оправна. Ами да, след като един път плащаме данъци, а втори път сме и дарители. Голям смях. Joy

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не са факти. Специално подчертах, че са слухове. Слава богу се оказаха неверни.

# 14
  • Мнения: 2 037
.

Последна редакция: нд, 08 май 2011, 20:36 от Люлин

Общи условия

Активация на акаунт