не поръчваите книги по интернет от BGbook- мошници са

  • 1 420
  • 27
  •   1
Отговори
Та да ви разпрявам:
Живея във Франция и какво ми липсва най-много: книги на български. Решавам аз да си поръчам по интернет книги от БГбоок, установявам че транспортните разходи до чужбина са скъпи и за това решавам да ми ги доставят в Бг. понеже баща ми щеше да идва на гости и да ми ги донесе.
Правя си поръчката, баща ми плаща от България, и чакаме книгите. Минава една седмица, две, три, месец, книгите ги няма. Трябваше да ги изпратят до три работни дни след получаване на парите. Обаждам се по телефона, пиша е-мейл след е-мейл, няма отговор.
Идва време баща ми да тръгва за Франция, книгите не са пристигнали, аз съм бясна, защото на всичкото отгория там не остава никой които да ги получи.

Една седмица след като той пристигна, получавам е-мейл които ми съобщава, ча поръчката ми е задържана, защото три от 8-те книги които съм платила не са налични. Питат ме какво да правят, да задържат още поръчката или да ми изпратят това което имат. Обяснявам им подробно каква е ситуасята, че на адреса на които трябваше да ги изпратят преди два месеца вече няма никой. Казвам им да ми изпратят това което имат на адреса във Франция, като изрично подчертавам че транцпортните разходи са за тяхна сметка, тъй като не са си изпълнили поръчката навреме.
Няма отговор, но след две седмици получавам ( във Фр) бленуваните книги. Щастие, втурвам се да разказвам на всички българи които познавам, каква страхотна бг фирма сам открила и т.н....правя им страхотна реклама, препоръчвам ги навсякъде ...( срам ме е като се сетя).
Минава още един месец (баща ми междувремено се е прибрал в Бг) и решавам да се позаинтересовам от неполучените си книги. Пиша и-мейл и питам ще ги доставят ли или други да си поръчам. Това е оговора:
" Вие сте пожелали книгите от поръчакта ви да бъдат изпратени в France.
Сумата по неизпратените книги е покрила допълнителните транспортни разходи.
Поздрави
БгБоок team"
На всичкото отгоре ми дългът 15лв в неизпратени книги, а пощенцките разходи са били 8 лв.
Отново пиша е-мейл и ми отговарят че не съм била достатъчно любезна и не съм използвала вълшебната думичка моля (ако някои го интересува ще му изпратя писмото такова каквото го получих).
Не знам вече аз ли нещо не съм добре и дали пак те не са прави? Изглежда ми доста абсурдно и ако не ми се слуцваше на мен щеше да ми е трудно да повярвам?
Разбирате че не става въпрос за 15лв. отдавна сам ги отписала, но защо постояно трябва да се дебним и надлъгваме?
Не знам и към кого да се обърна за да търся някава справедливост, ако въобще съществува.

# 1
  • Мнения: 819

Не знам и към кого да се обърна за да търся някава справедливост, ако въобще съществува.

Не търси.... Confused

# 2
  • Мнения: 1 854
Гадна случка Confused Добре, че не си затьнала с много пари все пак.
Може да драснеш едно писмо и до Мин-во на културата или до организацията, която издава лицензи на тази фирма.
А най-жалкото е, че БГ като дьржава с древна писменост и култура не стимулира читателя си в сьвремието и усложнява или сьвсем прави невьзможен пьтя му до заветната БГ книга !

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
кофти но това е бг деиствителността . не се ядосваи .. направи им една антиреклама и помни 4е само те губят от цялата работа . има други интернет магазини .. ако ли не просто си записваи имена и автори и на някои позната ги даваи в БГ - по добре 10 лв даи на твоята позната отколкото на някакви тъпанари

# 4
  • Мнения: 3 880
Много неприятна случка, но така е, когато много от родните фирми се опитват да печелят с лъгане на клиентите си. Какво печелят в тоzи случай и аz неzнам, иzкарали 5_10 лв, а ето каква лоШа реклама получават, струва ли си? че и нагли на всичкото отгоре.
Аz миналата година бях поръчвала по тоzи начин от тях, но филми. Майка ми ги плати от там и минаха няколко седмици докато ги получи (не си спомням колко точно), но ги получи. И сега си мислех да направя така преди да дойде януари месец, но след таzи случка с теб няма да го направя, да не са единствените случайно... smile3534
Ще си харесам някои zаглавия и Ще й поръчам да ми ги купи от книжарницата_плаЩаШ вzимаШ, чиста работа. Българските фирми оЩе не са уzряли zа електронна търговия ми се струва...
чети си книжките и не се ядосвай Wink

# 5
  • Мнения: 7 091
Та да ви разпрявам:
Живея във Франция и какво ми липсва най-много: книги на български. Решавам аз да си поръчам по интернет книги от БГбоок, установявам че транспортните разходи до чужбина са скъпи и за това решавам да ми ги доставят в Бг. понеже баща ми щеше да идва на гости и да ми ги донесе.
Правя си поръчката, баща ми плаща от България, и чакаме книгите. Минава една седмица, две, три, месец, книгите ги няма. Трябваше да ги изпратят до три работни дни след получаване на парите. Обаждам се по телефона, пиша е-мейл след е-мейл, няма отговор.
Идва време баща ми да тръгва за Франция, книгите не са пристигнали, аз съм бясна, защото на всичкото отгория там не остава никой които да ги получи.

Една седмица след като той пристигна, получавам е-мейл които ми съобщава, ча поръчката ми е задържана, защото три от 8-те книги които съм платила не са налични. Питат ме какво да правят, да задържат още поръчката или да ми изпратят това което имат. Обяснявам им подробно каква е ситуасята, че на адреса на които трябваше да ги изпратят преди два месеца вече няма никой. Казвам им да ми изпратят това което имат на адреса във Франция, като изрично подчертавам че транцпортните разходи са за тяхна сметка, тъй като не са си изпълнили поръчката навреме.
Няма отговор, но след две седмици получавам ( във Фр) бленуваните книги. Щастие, втурвам се да разказвам на всички българи които познавам, каква страхотна бг фирма сам открила и т.н....правя им страхотна реклама, препоръчвам ги навсякъде ...( срам ме е като се сетя).
Минава още един месец (баща ми междувремено се е прибрал в Бг) и решавам да се позаинтересовам от неполучените си книги. Пиша и-мейл и питам ще ги доставят ли или други да си поръчам. Това е оговора:
" Вие сте пожелали книгите от поръчакта ви да бъдат изпратени в France.
Сумата по неизпратените книги е покрила допълнителните транспортни разходи.
Поздрави
БгБоок team"
На всичкото отгоре ми дългът 15лв в неизпратени книги, а пощенцките разходи са били 8 лв.
Отново пиша е-мейл и ми отговарят че не съм била достатъчно любезна и не съм използвала вълшебната думичка моля (ако някои го интересува ще му изпратя писмото такова каквото го получих).
Не знам вече аз ли нещо не съм добре и дали пак те не са прави? Изглежда ми доста абсурдно и ако не ми се слуцваше на мен щеше да ми е трудно да повярвам?
Разбирате че не става въпрос за 15лв. отдавна сам ги отписала, но защо постояно трябва да се дебним и надлъгваме?
Не знам и към кого да се обърна за да търся някава справедливост, ако въобще съществува.


Наистина много неприятно....Аз редовно поръчвах от тях и не съм имала проблеми..но наистина много неприятно. Дано да не се случва на никого повече.

# 6
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Мъжа ми и той си изпати от тях. То не бяха емейли , не бяха обяснения. След 4 мес. пристигнаха 2 колета  и то защото мъжа ми така се беше ядосал и им писал , че ще се свърже с Пей Пал ( те ги обслужват..) ... Мисля, че има още 4 книги за получаване newsm78
Каквото сме получили от тях получили. МОШЕНИЦИ #2gunfire  #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 4 212
Благодарско за предупреждението. Аз от тази фирма не съм поръ4вала. От една друга ве4е и изгубих адреса, но тя беше за поръ4ки по интернет но само за България. Трябваха ми книги в които вървяха текстовете едновременно на български и испански, много хубаво и удобно за обу4ение на 4ужд език. Някой има ли представа тази инет книжарница като с какво име се слави, понеже смятам да поръ4ам? Ако имате опит, споделете.

http://www.pe-bg.com/SpecialOrders/delivery.html?PHPSESSID=0be3b … d30fdde1ee1867c10

# 8
  • Мнения: 7 803
много кофти но аз бих се разправяла до последна капка кръв защото докато махаме с ръка няма да се оправят нещата   #Cussing out  #Cussing out  #2gunfire
аз бих се обърнала към агенцията за защита на потребителя

# 9
  • Мнения: 3 611
Много кофти.Пак добре, че не са те минали с повече.
От тези не съм поръчвала, защото нямат bank account в ДЕ, но пък съм много доволна от Хеликон. Поръчвам книгите, прибавят транспортните разходи, като точно ми описват всичко и колко струва, привеждам парите и до 2 седмици съм ги получила.
Доволна съм от тях и горещо ви ги препоръчвам!  Peace

# 10
  • Мнения: 4 212
е ся остана и линка да дадеш  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 257
Нищо няма смисъл да правиш, достатъчно е, че си писала тук. Невероятно е колко е малък света и колко много хора всъщност четат тези форуми и какви невероятни нишки ги свързват - бъди сигурна, че ще им се разнесе славата на тия, за които между другото чета  подобна ''рецензия" за втори път Laughing Бяха ги разнесли в един друг форум, на едно друго място - същата схема на действие, само че в твоя случай много селската са се измъкнали с покриването на разходите до Франция.....Копни още някъде писанието си и бъди спокойна Laughing

# 12
  • Мнения: 964
Ако ства дума за сайта books.bg аз съм доста доволна от тях.Дали съм имала късмет newsm78
Поръчах си книги платих си ги с пей пал дойдоха за около 3 седмици,всичко беше наред.При това доста голям брой книги.

# 13
  • Мнения: 169
az vinagi porachvam s www.mobilis.bg i sam mnogo dovolna, znam ,che za chujbina syshto dostaviat, za tri sedmici, no lichno ne sym probvala. Dostaviali sa mi v Sofia i sym dovolna - byrzi, korektni. Shte otkrivat goliama knijarnica prez mart 06 v shopping-mall-a do kino Arena na spirka Vardar nametroto.

# 14
  • Мнения: 1 017
Нищо няма смисъл да правиш, достатъчно е, че си писала тук. Невероятно е колко е малък света и колко много хора всъщност четат тези форуми и какви невероятни нишки ги свързват - бъди сигурна, че ще им се разнесе славата на тия, за които между другото чета  подобна ''рецензия" за втори път Laughing Бяха ги разнесли в един друг форум, на едно друго място - същата схема на действие, само че в твоя случай много селската са се измъкнали с покриването на разходите до Франция.....Копни още някъде писанието си и бъди спокойна Laughing

и аз така си мисля  Rolling Eyes, дано се нау4ат, 4е не клиентите са им длъжни, и не само на тях...откъде това нахалство, не знам.
съжелявам за разо4арованието ти, но възмездие 6те има  Wink сподели в о6те и някой друг форум, а на фирмата може и линка да им изпрати6 от постинигите си  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт