Откъде моркови без нитрати?

  • 1 184
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами това е въпросът ми. Искам да му дам сокче, а не смея заради нитратите.

# 1
  • Мнения: 5 370
Алекса,аз в началото взимах готови. На ХИПП. И сега си пием готови,щотоооо...Веднъж се пробвах да му направя на пюренце абълка с банан-и се изрина. Предполагам,че може и да е било от суровата ябълка,която...кой знае де е расла,де е пасла. Sick
А иначе само ако имаш село-друг начин не виждам.

# 2
  • Мнения: 2 531
Нитратите са водноразтворими, така че като ги накиснеш във вода ще се отделят. Аз лично не съм пробвала , но и водноразтворимите витамини също ще се отделят, така че ... от село търси!

# 3
  • Мнения: 1 089
Вземаме само от Метро и Била, където контролът съществува. Или само ние така си мислим за успокоение Wink

# 4
  • Мнения: 3 663
аз лично имам от градината на баба ми
но ако нямах точно сега (визирам, че е зима и не е баш сезонът на морковите) бих купувала готови сокове  Confused
и с киснене във вода също е вариант, но не е ясно каква част от витамините ще се разтворят  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Мерси момичета!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Когато започвам нов сок добре ли е да е от готовите? Сигурно ли е, че нямат консерванти или нещо друго в състава, което да ни побърка от колики, от които едвам се отървахме, сега много рядко се появяват... Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 089
Когато започвахме със сокчетата, педито ни каза , че първоначално е хубаво да се започне с фабрични сокчета, където чрез специална технология се премахва киселинността на плодовете. Ако имаш възможност вземай на Хип.

# 8
  • Мнения: 140
Ние започнахме с сокчетата на Хип,без консерванти са,в някои от тях дори няма захар и са за предпочитане.Има сок от ранни моркови,разкошен е. Алекс го пиеше с удоволствие.Не сме имали колики,но тя по принцип не е страдала много от колики.Спрях се на готови сокчета откакто една майка ми се оплака,че бебето и се натровило от правен сок от купени от пазара моркови.




# 9
  • Мнения: 5 370
Когато започвам нов сок добре ли е да е от готовите? Сигурно ли е, че нямат консерванти или нещо друго в състава, което да ни побърка от колики, от които едвам се отървахме, сега много рядко се появяват... Rolling Eyes
Точно на промишлените киселинността е премахната и опасност от колики няма.
Давах сок на Стаси от 50 ден......а той си имаше силни такива.
консерванти нямат,просто са стерилизирани

# 10
  • Мнения: 3 663
не се лъжете, няма нищо по-хубаво от прясно изцедени сокове

# 11
  • Мнения: 2 672
 нитрати има във всичко!
Но са в допустими граници Wink
Така че давай си сокчето и не му мисли много-много Wink
не може да живее в стерилна среда детето!
ПО-добре "нитратни"  и пресни, отколкото консервирани с консерванти- иначе как ще издържат неопределено време- и "не пресни".
При всяко консервиране малко или много се рушат витамините!
и са по-малко отколкото в пресният сок.
то и ти ако се храниш само с полуфабрикати, замразени храни и прочие , едва ли ще даваш на детето си прясно Wink нищо лично , но статистиките и болниците го доказватА уж искаме децата ни да са по-близо до естественото Thinking

Последна редакция: ср, 23 ное 2005, 23:37 от мойри

# 12
  • Мнения: 3 663
мойри, принципно си права, но с морковите и зелените зеленчуци (маруля напр.) знаеш, че е малко по-особено
има доста случаи на деца с нитратни натравяния точно от моркови  Confused
иначе абсолютно съгласна за фреш продуктите  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
ХИПП или от село от баба.

Около пазарчето на "Графа" има и разни бабички, които продават собствената си продукция - ще ги познаеш по това, че морковите им са с нормален размер - може от тях или от всеки друг пазар, където има истински баби, продаващи собствена продукция.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
ХИПП или от село от баба.

Около пазарчето на "Графа" има и разни бабички, които продават собствената си продукция - ще ги познаеш по това, че морковите им са с нормален размер - може от тях или от всеки друг пазар, където има истински баби, продаващи собствена продукция.

Да споделя, какво видях...има едни баби при театър София, до канала, седят и продават. Та, същите тези баби често ги зарежда един човек от борсата. Така че огледайте добре в кашон ли ги продават, имат ли вид на домашни.
Също попитайте и къде ги отглеждат, защото, ако са от Д.Богров или Гара Яна...по-добре си купете от магазина.

Най-добре е чрез познати...все някой има вила или село, от където може да ви донесе или купи. Аз така си намерих смолянски картофи.

Общи условия

Активация на акаунт