Обилно слюноотделяне

  • 1 430
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, мами!
Обръщам се към всички вас за съвет. Дъщеря ми е на 4,5 месеца, но от 2 месеца се плюнчи неистово. Все едно ще и никнат зъби, но такива симптоми няма. Педито каза, че няма нищо смущаващо, означавало, че жлезите и функционират. Обаче мен ме гложди. Сменям лигавник през 1 час и като го сваля вече е прогизнал.  Cry Моля дайте съвет, ако някой се е сблъскал с подобен проблем. Благодаря ви и лек ден на всички!

# 1
Нормално е да се повиши слюноотделянето доста време преди да започнат да никнат зъбките - например 1-2 месеца преди това Grinning

# 2
Съгласна съм, ама то е просто ужасно. Излива и се от устата като Ниагарския водопад Sad

# 3
  • Мнения: 7 831
Нормално е.
Когато се родят децата, слюнчените жлези не са съвсем развити или поне не отделят слюнка. За това и новородените могат да хванат гъбички в устата, за това и им даваме водичка да си я плакнат. В един момент започва да се отделя слюнка, но малчовците не я гълтат, а и това че започват да си слагат ръцете и всичко, което докопат в устата не помага.
От друга страна това, че не виждаш надуто на венеца и зъбче не значи, че зъбките на са тръгнали  Wink.
С времето (няколко месеца  Wink ) всичко ще се нареди. Малко търпение  Grinning.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Сега е периода на доразвиване на слюнните жлези и това е нормално, както и е нормално да си лапа вече ръцете заради първите зъбки.

# 5
Благодаря ви! Ще взема да се успокоя най-накрая и да си ги сменям лигавниците с усмивка! Grinning

# 6
  • Мнения: 257
ние караме ве4е седмия месец и като ни е подхванало от 4-ия месец , та до сега само лигавници сменям...затова път първите 2 зъба ни избиха в на4алото на 5-ия мес....много слюнка отделяме , било норманло..накупи си 20-ина лигавника и 4ести4ко ги сменяй за да не се мокрят вратлето и гърди4ките на беб4о

Общи условия

Активация на акаунт