Пробутвате ли яйце след 1 год и как?

  • 380
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Педката ме съветва сега след 1 год да давам 2 пъти в седмицата по 1 цяло яйце. Дъщеря ми не обича изобщо яйца и няма да го яде без да е премесено с друго. С жълтък захраних след 10тия мес.(бях решила след 1год,но по едно време ме хвана страх за хемоглобина) като го пасирах в пюрето. Отвартително почва да мирише пюрето с жълтък Sick, честна дума Shocked
Давах съвсем не редовно- когато се сетя, май по веднъж на седмица. Сега като направихме изследвания хемоглобина беше 125, така че май няма много връзка с жълтъка.
Отплеснах се... Embarassed
Ами сега този белтък как да го дам?! Настърган?! И изобщо давате ли цели яйца...Много ми се ще да не се занимавам вече с тези варени яйца Sad Не, че си ценя труда..Просто тя не ги иска...

# 1
  • Мнения: 1 586
Тц, никак Simple Smile Не съм си играла да го маскирам яйцето. Скоро става на 2 малката, и едва наскоро почна да не изплюва първата подадена хапка яйце Simple Smile, но втора вече не приема Wink

Не се връзвам на приказките на педиатрите за важността на яйцето и жълтъка...

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ми като не ги иска,за какво да се мъчите и двете?Месо нали даваш - пък и да не даваше,пак има откъде да си набави протеините.А и никой не е казал,че трябва непременно варено яйце да яде - има куп други форми,под които да се даде яйце,ако държиш да го получава - в застройката на супата,в сладкиш,печен крем ванилия,палачинки,сандвич,бъркани яйца...Като предлагаш някои от тези храни,все ще й се събере едно яйце за седмица Grinning

# 3
Не насилвай детенцето с яйца. Моите момичета и до днес( на 7г. и на 2 г.) не обичат този продукт, но от това хемоглобина им не пада.  feeding

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами да, давам го по най-различни начини - кифлички, принцеси, тутманичета с яйца и сиренце  chefВ кремове също давам.Не знам що пък трябва да са непременно сварени newsm78

Общи условия

Активация на акаунт