Какво мислите за такъв режим?

  • 832
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Открива ми се добра възможност да работя и се развивам, проблемът е, че няма да ме има вкъщи 6 часа /включвам и пътя/. Мислих, мислих и реших следното: Сутрин 8-8.30 кърмене. Излизам. После в 9.30-10.00 - каша или попара или плодово пюре. После към 11.30 - 12.00 адаптирано мляко /Мисля си за Аптамил 2 (така ме бяха посъветвали в др. форум, но не съм давала досега, не знам как ще го приеме) и после към 13-14 зеленчуково или зеленчуково месно пюре. И мама в 15 си е у дома. Как мислите? Детето ми е на първо място, мога и още да си седя у дома /въпреки че понякога откачам/, не искам да го ощетявам, но пък от друга страна пак ще се кърмим поне 4-5 пъти дневно и нощем когато поиска. Как мислите? Дайте ми бързо съвет, че до довечера или най-късно утре трябва да дам отговор. И още ама сигурно в съседния трябва да питам - трябва ли да се консултирам с педиатъра да това дали и какво адапте или мога сама /и с вас/ да взема това решение?

# 1
  • Мнения: 303
На мен лично ми е малко странен такъв режим, но предполагам, че ти си го съобразила с нуждите на детето си. Peace (Ако аз ви кажа нашия "режим" ще има да ме гледате странно  Wink
Досега давала ли си адаптирано? Питам, защото да не си останеш с ентусиазма само. Преди 1 седмица пробвах за първи път дъщеря си с адаприрано и що рев беше, бутане на шишето...

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ти си човека,който трябва да вземе решение.Детенце може да се нагоди към всякакъв режим и ритъм - не са малко мамите,които се справят и съвместяват тръгването на работа и продължаване на кърменето - и ти ще успееш.
Въпросът е ти какво желаеш и да не се окажеш излъгана в очакванията си за новата работа,в смисъл бързо да вземат да те товарят с много неща и да не успяваш да си достатъчно с детенце - все пак е доста мъничък още.

# 3
  • Мнения: 980
Мисля, че не бих го направила. Или поне не веднага. Имате трудности със захранването и приемането на твърдата храна и не трябва да форсираш малчо. Мое мнение.  Simple Smile

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
Анита, пробвай го дали въобще иска адапте и си помисли как ще му го даваш-от шише или от чаша? според мен на 8 месеца няма смисъл да свиква с шишето. относно режима-аз бих заместила изцяло обяда-пр. зеленчуково/месно пюре в 12-12:30 и после е готов за кърмене в 3,а ако се е и наспал междувременно чудна работа  Grinning

# 5
  • Мнения: 7 837
Поне направи малко по-дълги интервали между храненията, ина4е се полу4ава нещо като тъп4ене на дедето през 2 4аса. Пробвай да правиш кашата с адаптирано, защото не е сигурно, 4е ще иска да го пие.

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Анита, аз имам дни,в които съм от сутрин до следобяд на лекции и преди да изляза - кърмя, в яслата Мартин си яде зеленчуково-месно пюре и в 15ч. като го взема пак е на кърма. Останалите деца там също ядат само около 11ч пюрета и след това чак към 2ч им дават пак нещо (кой каквото е донесъл).
Или накратко - 3часов режим на хранене е оптимален, като има 2 спанета м/у яденетата.

# 7
  • Мнения: 1 722
Уф, колебая се много!
Работи ми се поне по мъничко, но мъникът ми е най-важен. Значи според вас 6 часа без кърмене ни е много  newsm78. По принцип не изкарваме 3 часа между храненията, независимо дали са били с кърма или с твърда храна. Максимум 2. То затова при нас е едно постоянно кърмене през час-час и половина.  Мислех си, че вече е по-голям, мога да му махна едно-две дневни кърмения, замествайки с адапте /досега не съм давала и не знам дали ще приеме, имах идеята да пробвам ден-два/. Чувствам, че не правя почти нищо освен да кърмя и сменям памперси, искаше ми се малко работа за разнообразие. Бих могла да приема някакъв компромисен вариант да работя 3 дни седмично или пък 4-5 часа  newsm78. Знам, че пак ще липсвам на бебо и той на мен, но пък май е време да помисля и за мен.
Ох, не знам, още повече се обърках.
Извинете, че темата ми май стана за Клюкарника - да работя или не ...
Все пак кърменето е основното, което ме спира ...

# 8
  • Мнения: 4 915
Според мен, щом имаш желание, ще успееш да съвместиш кърменето с работата.

Когато аз тръгнах на работа, Мариела беше на 10 месеца и се кърмихме на поискване безразборно, и през два часа, и при по-малки интервали - в периода на зъбоникнене, а твърда храна ядеше по 50-60 грама два пъти дневно.

Имах едни идеи за режим, детето си създаде друг, и така се нагодих към нея, тя- към моето отсъствие.
Според мен добре си го намислила, кърмене- преди да тръгнеш, към 10-11 часа - каша. Обаче след кашата сигурно ще огладнее чак към 13-13:30 и направо могат да му предложат обяд. После - примерно - сън, - и мама си идва към 15 часа.

Ако междувременно огладнее, може да му се предложи изцедена кърма. Ти 6 часа можеш ли да издържиш без цедене, ако досега сте се кърмили на поискване? Адаптето доста ще го засити, и за обяда няма да има кой знае колко желание. А кърма може да се предлага по всяко време - и преди обяда, и след него, усвоява се бързо, утолява и жаждата, изобщо е универсална, както знаем.

Четох, че при майки, тръгващи на работа, често се обръща режима при децата по следния начин- докато мама я няма, се дават другите храни, когато мама си дойде, детето си наваксва със сучене, някои дори основно нощем си изцокват голямата част от дажбата.



# 9
  • Мнения: 6 243
Ани, не мога да ти дам съвет как да постъпиш, но мога да ти разкажа аз как процедирах при започването на работа. За мамите с по-големи деца това е известно, може и ти да си го чела, но все пак ще го повторя, вероятно ще ти е любопитно.

Значи Ирина беше на 6 м. и 10 дни, когато се върнах на работа. моето работно време е от 8 до 17 ч., но ползвах двата часа за хранене, тъй като съм на държавна работа и си тръгвах в 15 ч.

Кърмех я сутрин около 7:30 и веднага след прибирането ми в къщи. През останалото време - на поискване, а тя си искаше и си иска много.

Другите хранения - закуска около 10  и обяд около 13 ч. се състояха от изцедена кърма, сгъстена с малко каша (домашна или инстантна) - за закуска или с пюре - за обяд. Съотношението да е било нещо като 2:1 - абе сгъстено колкото да може да се дава с лъжица, защото Ирина с шише не пие.

След навършването на 8 м. започнах да се прибирам около 17 :30, тогава въведохме и следобедната закуска, а часовете за хранене се разместиха, но това са подробности...вие ще си определите вашия си оптимален режим на хранене.

Ирина не се отби, но започна да суче много интензивно през нощта (обърнатия режим - подарък за работещата майка, щото тя може да спи на работа Mr. Green). Особени сътресения не сме имали. Редно е да спомена, че Ирина е захранвана много бавно и предпазливо, всичко съм въвеждала с по два - три месеца по-късно заради алергиите на брат й, през периода от 6тия до 12 ия си месец беше основно на кърма.

За мен твоя режим изглежда приемлив, още повече, че в Петрич надали пътуването ти до работа е три часа. Малкият град си има и това предимство,  че лесно се стига от тук до там - така че можеш и ти да се прибираш при нужда, и малката да ти водят, ако времето позволява.

# 10
  • Мнения: 6 243
А, да  - пропуснах момента с Аптамила.

Защо ти е този Аптамил всъщност. Цеденето не отнема повече от двайсетина минути. По-добре така, отколкото ядове с непознатото мляко. Специално за Аптамила, повечето ми познати не споделят ентусиазма, характерен за другия форум. Често се коментира, че е много мазно, пени се и стои на бучки... Я си вземи една Авентска помпа, ако нямаш все още и давай. Много е секси!!! WinkМуц-муц-муц Wink Wink Wink

# 11
  • Мнения: 3 550
И аз точно това се питах. Защо си решила да даваш адаптирано, а не се цедиш? Може отсега да натрупаш известни запаси, а после ще цедиш ден за ден.

# 12
  • Мнения: 1 722
За адаптето - решх, че между закуската и обяда трябва да има млечно хранене и по-добре да е с адаптирано мляко /отскоро свеки му прави и домашно кисело, но едва от 2 дни  му давам по 2 лъжички за проба/, знам, че е добре основно ядене да не бъде с кисело мляко до годинката.
Досега веднъж само онзи ден ме нямаше 4 часа и половина /от тях малкият беше спал 2 часа, после пюре и ме дочака гладничък/, и вече накрая гърдите ми почнаха да горят от събралото се мляко /тъй като малкият се храни на малки интервали/. Пробвала съм у дома да се цедя и да му правя каша, но е адски трудно поне при мен - 20-30 грама, не знам дали така ще е, ако правя по-големи интервали. Та затова реших, че от еднократно даване на адапте дневно, няма да му стане нещо. Не съм се замисляла, обаче 6 часа си е много време ...
Авентска попма си имам, но и с нея ми е много трудно - рефлексът на потичане ми е забавен - процедирах така - слагах малкият да сукне и като потече го махах и събирах около 60-70 грама. Но без него, не знам ...

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Намен ми се струва, че тези интервали между храненията са малко сгъстени Thinking но ако си сигурна че толкова бързо огладнява....  newsm78 Дане би просто да търси цица за успокоение?
Ако бях на твое място не бих бързала със започването на работата, още повече че вие нали имате проблем с твърдите храни, в смисъл че яде много малко.
Понеже ме мързи да изцеждам Embarassed аз правя кашите с адаптирано мляко - Милумил. За сега използвам 1, а като приключа тази опаковка ще мина на двойката. Дани го приема много добре.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ако можеш по-добре цеди. Не с тревожи за гърдите-всичко се регулира. Аз например вече издържам по 6-8 часа без да цедя и наведнъж цедя по 300 мл. Така ми стана по-удобно.А е за 2 яденета...
.

Общи условия

Активация на акаунт