Има ли мами,раждали секцио заради херпес?

  • 1 681
  • 12
  •   1
Отговори
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Преди 1-2 седмици имах херпесче и четох в една книга,че ако имаш херпес 2 месеца преди раждането то трябва да е секцио.Лекарката ми даде мазило и вагинален антибиотик и каза,че това още не е сигурно и умишлено не го написа в картона ми.Терминът ми е 26.01.06г,дали ще е проблем?



# 1
  • Мнения: 215
При генитален херпес се ражда само със секцио !

# 2
  • Мнения: 727
спокойно аз имам генитален херпес и родих естествено преди два месеца, не се подвеждай за това че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!!!
Аз имах точно месец преди раждането, много се кефя че дори че беше писано в картона ми си родих естествено и то без шевове, в крайна сметка налага се операция само ако имаш херпес при раждането............или е все още в фазата на мехурчета,т.е. е заразен.
настоявай до последно за естествено раждане(разбира се ако само това е причината за секцио)
Успех и леко раждане каквото и да е:))

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Преди 10 години преносих втория си син доста време - повече от 2 седмици. В болницата ни вземаха тогава на втория ден след термина. И не се разрешаваше да се носи нищо от къщи с изключение на нощници и личен багаж. На следващия ден след приемането ми усетих сърбежи. Но от корема не можеше да се види какво е. Оказа се, че не само аз ги имам. Помолихме една от акушерките да ни види и се оказа, че всички сме заразени с херпеси - вероятно от бръснача. И какво мислите - всички, без тези, които имаха високо кръвно или някакви други причини си родихме естествено - никой не спомена дори и за вариант дасе ражда секцио. Слава богу на моето дете му нямаше нищо - надявам се и на другите да не е имало, просто не сме се виждали, нали знаете как е, всеки бърза да избяга от болницата ...

# 4
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Помолихме една от акушерките да ни види и се оказа, че всички сме заразени с херпеси - вероятно от бръснача.
Това е ужас, не са ли чували за дезинфекция тези, с една самобръсначка  Shocked ... Направо са за затвора, добре че не е било нещо по-лошо от херпес. Доколкото знам няма проблем да се ражда с херпес, дори и да е проявен, стига да не е на влагалището или лигавицата, залепват го със специална здрава лепенка и хайде  Wink...

# 5
  • Мнения: 804
Аз също имам херпес и споменах на лекаря. Успокои ме, че само ако по време на раждането имам е опасно и ще се предприеме секцио. Иначе сега и да излезе няма опасност за бебето, ще си го намажа и ще си мине Hug

# 6
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
Помолихме една от акушерките да ни види и се оказа, че всички сме заразени с херпеси - вероятно от бръснача. И какво мислите - всички, без тези, които имаха високо кръвно или някакви други причини си родихме естествено - никой не спомена дори и за вариант дасе ражда секцио.

Боже добре,че бебчето ти е било добре,може ли такава мърливост!?Моят най-вероятно се появи от майчин дом,защото беше точно след като лежах там,а и лекарката ми изрази такова предположение.Направо ми писна-кървя почти всеки месец,сега това а и на това отгоре съм Rh-.Е може ли всичко наведнъж?Не е честно!  smile3511





# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
С течение на времето се появява все по рядко, в началото се появяваше всеки месец, после през месец, после по рядко и вече след 10 години - да кажем на половин година  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 45
по добре попитай лекаря си за рисковете  ако имаш в момента на раждането проявен херпес,до колкото сам чувала е опасно за бебето.

# 9
Здравей niunia

Не се притеснявай мила
И аз бях в същата ситуация Ph -  и херпес
Раждала съм нормално и нямаше проблеми другите момичета вече са ти го казали трябва да се внимава в момента на раждане да не е активен. Аз ходих специално на двама лекари да питам и двамата казаха същото.
Относно Ph - сигурно вече знаеш каква е процедурата.
Успех и леко раждане
Много здраве на теб и бебчо

# 10
  • Мнения: 2 066
Аз родих секцио заради генитален херпес - получих го в 7-ми месец, после пак и пак... В деня на раждането си бях с активен херпес.  След това - вече 8 месеца не ми е излизал. Имаше вариант и за нормално раждане, но аз предпочетох секциото - не исках да рискувам. Успех!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Много ви моля, да разгледате темите, в които е разикван тоя въпрос, понеже понякога от невежество се получават доста усложнения.
Аз съм писала доста по този въпрос и настоявам, ако ви излезе повече пъти генитален херпес да поискате изследване на венозна кръв за титър на антителата на херпеса. Това се прави в момент, когато е поникнал последния...
Прилагам пак линкове от форума, който иска да пише "херпес" в търсачката.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21316.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5157.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38360.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6884.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17779.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6985.0


Генитален херпес
www.herpesalliance.com
www.herpeshelp.com
www.valtrex.com

Откъси от разни сайтове:
Гениталният херпес е заболяване за цял живот, чието възобновяване може да настъпи по всяко време. Вирусът може да причини силно заразни отворени рани. Вирусната инфекция може също така да причини рецидивиращи групи мехури, отоци и обриви по гениталиите. Вирусът на херпес симплекс (HSV) се предава единствено чрез пряк физически контакт и е силно заразен.

Херпес

Предава се чрез полов контакт със заразен партньор, чрез орален секс и дори при целувка. При някои хора инфекцията може никога да не се прояви, но те са носители на вируса. Симптомите на херпеса са еднакви при мъжете и жените. Оплакванията са подобни на тези при грип, както и подути лимфни възли в слабините, сърбеж и парене, преди появата на самите херпеси. Те са малки и болезнени и се локализират по половите органи или по устата. В зависимост от състоянието на имунната система херпесът може да се проявява с различна честота - от веднъж на година до ежемесечно, като проявата му се провокира от менструация, вирусна инфекция и стрес. Херпесите отшумяват за около 10 дни, но заразеният остава носител на вируса. Ефективно лечение на херпеса все още не е намерено. Болестта обаче може да се контролира чрез сексуално въздържание при появата и наличието на херпеси. Провежда се симптоматично лечение с антивирусни препарати локално. Подходящи са имуномодулаторите за подсилване на имунитета, както и лечение с ваксина. Гениталният херпес е свързан с риск за плода по време на раждането, затова жените с изявен генитален херпес трябва да родят чрез цезарово сечение.

# 12
  • Мнения: 2 768
Аз също имах "удоволствието" да съм с херпес по време на бременността. Но моята гинеколожка двеста пъти ме успокояваше, че секцио се налага единствено и само ако херпеса е активен по време на раждането. Последно ми излезе на 04-ти, за няколко дена изчезна и на 10-ти (същия месец) родих естествено. Всичко е наред, бебока си расте съвсем нормално!

Последна редакция: пт, 25 ное 2005, 21:48 от eta

Общи условия

Активация на акаунт