Голям глад

  • 749
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 927
мили мами,
днес след обед се видях в чудо. захранвам в момента с картофено пюре, днес е 12 ден и дадох около 130 пюре с 1 лъжичка ад. мляко и предложих после около 50 мл. ад. мляко отделно.....всичко беше ометено, но без протест, че свърши (защото бебка понякога се сърди, че шишето е свършило Wink )....
само след два часа започна един адски рев и аз за отрицателно време забърках млякото, защото усетих, че е глад - същото ми се случи оня ден, но при 100 пюре и 60 мл. мляко.

каква е тая работа бебка да огладнее след млечно-зеленчуковото пюре толкова бързо. нали то уж се задържа по-дълго в стомахчето?!
иначе изпива по 150 мл мляко и огладнява чак след 3 1/2 - 4 часа.

знам, че всяко бебе е уникално, но все пак, моля, споделете дали сте забелязали подобен глад след зел. пюре?!
иначе от утре ще забърквам повечко, да видя колко ще пожелае бебка.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 847
Четох някъде, че на бебетата им е нужно време, за да разберат, че се наяждат и с твърдата храна. Тогава ми се стори доста странно, но и аз установих, че колкото и да изяде Боби, после пак си огладнява "на време". Може би за това става дума.

# 2
  • Мнения: 3 927
но тя яде вече каша и след нея не е огладнявала така. от кашата приготвям около 180 мл. - не знам колко грама се падат.....и дори не винаги я изяжда...


и все забравям да ти пиша за домашната каша. задобрях в приготвянето й и вече не ми извира бързо на газовия котлон. само че още не давам плодове, затова я смесвам с готова и така я овкусявам, че само ориз никак не е вкусно....

# 3
  • Мнения: 1 220
Възможно е да я болят червата от новата храна, синът ми при всяка нова храна получаваше колики.

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: Taneto
мили мами,
днес след обед се видях в чудо. захранвам в момента с картофено пюре, днес е 12 ден и дадох около 130 пюре с 1 лъжичка ад. мляко и предложих после около 50 мл. ад. мляко отделно.....всичко беше ометено, но без протест, че свърши (защото бебка понякога се сърди, че шишето е свършило Wink )....
само след два часа започна един адски рев и аз за отрицателно време забърках млякото, защото усетих, че е глад - същото ми се случи оня ден, но при 100 пюре и 60 мл. мляко.

каква е тая работа бебка да огладнее след млечно-зеленчуковото пюре толкова бързо. нали то уж се задържа по-дълго в стомахчето?!
иначе изпива по 150 мл мляко и огладнява чак след 3 1/2 - 4 часа.

знам, че всяко бебе е уникално, но все пак, моля, споделете дали сте забелязали подобен глад след зел. пюре?!
иначе от утре ще забърквам повечко, да видя колко ще пожелае бебка.


Здравей Тане,
искам да ти кажа, че и при нас се получава абсолютно по същият начин:
Моят Боби когато яде мляко огладнява след около 4 часа, а на обед след пюрето ( 180-190гр.) огладнява след 2 до 3 часа. А иначе когато яде каша си огладнява пак след около 4 часа, въпреки, че често ни остава от кашата.
Виж обаче обяснение ЗАЩО се получава така нямам Confused
Е сега поне знам, че Бобо не е единственият, при който се случва така.

# 5
  • Мнения: 3 927
оф, и аз се успокоих, че Преслава не е единствената Simple Smile

днес омете 210 мл. пюре  и беше доволна и сита  малко повче от 3 часа......

сигурна съм, че не я боли коремче.....когато я боли нещо, опищяваме половината град Wink

Общи условия

Активация на акаунт