За ортодонтите,скобите и брекетите?

  • 1 395
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Май не съм писала тук до сега,но имам нужда от помощ и съвет.Големият ми син е с много изпъкнали напред втори горе зъби.Той е на 10 години и още има доста зъби за смяна.Знам,че по принцип брекети и скоби се слагат без значение възрастта.
Въпростие ми обаче са :
1.Има ли смисъл да се сложат още сега,когато съседните зъби не са израснали???
2.Скоби или брекети и каква е разликата?
3.Какви са цените за брекети или съответно скоби?
4.Знаете ли някой добър специалист в тази област от чиито услуги сте се възползвали в тази насока?
Много ви благодаря.Всяко мнение ща ми е важно и в помощ на детето!  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
Синът ми е на почти 9. От две години периодично го гледа ортодонт и вероятно скоро ще му сложи т. нар. телчета. С тях може да се избегне носенето на брекети в тийнейджърските години, когато на децата им е по-неудобно.
По принцип ортодонт е добре да се посети, когато израстнат поне наполовина вторите зъби. Прави се снимка, върху нея се чертае и после се разчита - естествено не съм наясно в детайли, но по този начин с чертеж установяват проблема и решават каква корекция и горе-долу за какъв период е наложителна.
Добри лекари има в Градската стоматология на ул. Иван Вазов.
При сина ми предните два зъба са с лек наклон напред и лекарката пердполага, че само с телчета сравнително бързо ще реши проблема, затова честно казано не съм навлизала надълбоко в темата.
Успех!

# 2
 Moga да ти препоръчам една изключително добра детска специалистка - ортодонт  - д-р Грета Йорданова. Аз съм много доволна от резултата след нейната работа. нейния служ.тел е 9524556. Успех Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт