Еднократни чаршафи за болницата

  • 10 941
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Понеже доста бъдещи мами ми питаха на ЛС, а не мога да отговоря на всички поотделно, пускам това инфо тук.

Еднократните чаршафи (или компреси) служат за предпазване на белите чаршафи, слагат се под дупето след раждане. Продават се в аптеките. Една бройка е 80-90 ст. По размер са като болничните зелени компреси - правоъгълници широки около половин метър и дълги около метър. Има и такива за цялото легло, но те не ви трябват, не са за родилки. От едната страна материята е като на памперс, от другата страна е влакниста и задържа течността. Мамите, които са ги ползвали са доволни и ми казаха, че 1 бр. на ден ими стигал.
Това е.

# 1
  • Мнения: 3 200
За какво са тези чаршафи, за първи път чувам за такива!? За болницата ли се носят!?

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз за първи път чувам Neutral FaceДано не трябева да се носят,нямам сили вече да обикалям.

# 3
  • Мнения: 694
Аз такива купих за бебка, защото понякога нощем от многото вода(2-3 шишета) памперса изпуска. Да вършат работа, като се замисля стават и за болницата. Аз лично ги купих от едно магазинче в Редута струваха 0,60ст. бройката.

# 4
  • Мнения: 232
кажете нещо повече за тях

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 249
При нас в болницата искаха 3 броя още при приемането. Слагат ги върху чаршафа, а и в предродилна зала слагат на леглото за да обират каквото изтича. При нас обаче са по-евтини. Аз ги взех от аптеката по 0.45 бр. Сега когато е много топло събличам бебето голо и го слагам на същите такива пелени за да порита и подиша кожата. С тази пелена се защитавам от изненади от негова страна. Това е един вид памперс, но под формата на чаршафче. Има ги във всяка аптека, така че не е проблем да се намерят.

# 6
  • Мнения: 1 975
Цитат на: vedrra
Понеже доста бъдещи мами ми питаха на ЛС, а не мога да отговоря на всички поотделно, пускам това инфо тук.

Еднократните чаршафи (или компреси) служат за предпазване на белите чаршафи, слагат се под дупето след раждане. Продават се в аптеките. Една бройка е 80-90 ст. По размер са като болничните зелени компреси - правоъгълници широки около половин метър и дълги около метър. Има и такива за цялото легло, но те не ви трябват, не са за родилки. От едната страна материята е като на памперс, от другата страна е влакниста и задържа течността. Мамите, които са ги ползвали са доволни и ми казаха, че 1 бр. на ден ими стигал.
Това е.


i nie sme polzvali takiva charshafi.no ne ne za men, a za bebetata v legloto ...... ta ako nqmat pampers - da mogat da pishkat v legloto bez vsichko da se namokri....... i moga samo da kaga che bqxme mnogo dovolni  Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 311
Взимала съм ги от аптеката. Водеха се пелени за възрастни. Цената беше 0.33-0.35ст. Ползвахме ги за да не мокрим всичко когато риткаме по голо дупе. Действително стават и за болницата за майката. Аз всъщност там ги видях за пръв пит и след това ги потърсих в аптеката. Вече не ги ползваме, но отначало много пране ми спестиха Grinning

# 8
  • Мнения: 466
Цитат на: vedrra
Една бройка е 80-90 ст.  


В "Темата" са по 39ст. до 50ст., в зависимост от размера.Много са удобни, защото ако се изцапат направо го махаш, хвърляш и слагаш друг.
Магазинът се намира на ул."Македония", точно до "Егоиста".Там по принцип консумативите са евтини, има всякакви бебешки истории.

# 9
  • Мнения: 3 200
Цитат на: stella77
Магазинът се намира на ул."Македония", точно до "Егоиста".Там по принцип консумативите са евтини, има всякакви бебешки истории.


Какво е "Егоиста" и в кой квартал е тази улица "Македония" ?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 541
Евпраксия, май става дума за друг град (май Варна) - и аз си мислех отначало, че става въпрос за пл. Македония в София и се чудех, кой Егоист  Confused:
Та кака -  подпалена от темата се изтръчках в кварталната аптека( изпратих майка ми де  Embarassed  Embarassed  Embarassed ) и си взех опаковка от 12 бр. чаршафки Х 40 ст. парчето + атравматичен (или посттравматичен) лейкопласт за секциото , за да мога да се къпя - похвалих се на дофтора, ко-о-о-о-олко съм предвидлива, а той ми подряза крилцата с репликата - защо се грижиш за неща ,които са наша грижа - много модерни станали тез болници бре  Shocked  Shocked  Shocked

# 11
  • Мнения: 3 200
Цитат на: bibi
Евпраксия, май става дума за друг град (май Варна) - и аз си мислех отначало, че става въпрос за пл. Македония в София и се чудех, кой Егоист  Confused:

Права си, на Location пише Бургас, ама кой да чете Grinning

Общи условия

Активация на акаунт