Див Ямс и нарушен хормонален баланс

  • 106 785
  • 114
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 87
Имам бегли спомени, че Дивия ямс не е подходящ при кисти. Вечерна иглика може.

# 106
  • Мнения: 237
Имам бегли спомени, че Дивия ямс не е подходящ при кисти. Вечерна иглика може.

Преди 10 дена започнах да пия Прим оил /вечерна иглика/ заради болки в гърдите, но също имам кисти от тези които са разширено каналче с течност. Мога ли да го пия без притеснение?

# 107
  • София
  • Мнения: 4 878
Здравейте момичета, изчетох доста теми тук за гърдите и въптосния мексикански картоф който ги увеличава.
Имам питане по-специално към Денис, виждам,че тя е най-компетентна.
Първо откриха ми киста в гърдата и мамолога ми изписа едно хомеопатично което се пие 6 поредни цикъла на 7-мия ден, имам още един месец.Взимах ленено семе по-една лъжица всяка сутрин за регулиране на хормоните докато не разбрах, че било фитохормонно и го спрях.Ако си купя този прогестогел и се мажа дали ще ми помогне за изчезването на кистата?Също ако пия Див Ямс има ли проблем? Него го искам защото прочетох , че ползите са много не само за увеличаване на бюста.Иска ми се да го комбинирам с Вечерната иглика или Рибен колаген.
Гърдите ми винаги са били размер Ц със хубава форма на 33 години съм не съм раждала, преди 2 години се съсипах психически и отслабнах от 55 станах 48, разбира се поизпразних сутиена но формата ми се запази.Ако не пречи на кистата Дивия ямс искам да го взимам но искам и да наддам.някой и друг кг и да си върна формите.
Сега съм решила да сменя мамолога пък да видим.Успех на всички.

Мамолога го сменете задължително ако "лекува" с хомеопатия.
А увеличението на гърдите ще дойде с увеличение на килограмите.
Просто и лесно, без никакви хормони и добавки.  Grinning

# 108
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,  от дълго време ви следя, но много рядко съм писала. И аз като вас имах хормонален дисбаланс, много  високи андрогени- тестостерон  и  андростендион три пъти над нормата, поликистозни яйчници и инсулинова  резистентност. Както се вика пълен пакет.  Wink На 26 съм и от  четири години правим опити за  бебче до вчера когато разбрах че съм бременна. Реших че е добре да  ви споделя това, което на мен ми помогна.  На първо място това е доктор Великова- ендокринолог от Бургас, за нея е писано много. При нея  бях едва два пъти, единствената докторка, която ми каза ..спокойно момиче, до три месеца си бременна и то така и стана.  Hug Благодаря от сърце. И сега за самото лечение три месеца Иногинол, нов комбиниран продукт точно за  СПКЯ. Много е добър, без никакви странични ефекти и изкуствени хормонии, напълно натурален състав. По скоро е хранителна добавка , едва на няколко месеца е,  няма никакви отвизи за нея все още, за това и реших да пиша. Бях като опитно зайче, една от първите, на който го предписа д-р Великова. Приемах по една  таблетка на ден. И два пъти на ден Глюкофаж 500 сутрин и вечер. Така  три месеца и в края на третия вече съм бременна. Много съм щастлива и ще се радвам ако помогна на някого. Опитайте го, нямада ви навреди.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 109
  • Мнения: 7 532
Leji, честито! Спокойна бременност ти пожелавам и много сладко бебче след 9 месеца.  Hug

Този иногинол като Инофолик ли е нещо подобно? Пила съм Инофолик известно време, но не забелязах някаква особена полза от него. И другото нещо - Иногинол без рецепта мога ли да си купя, ако е добавка само би трябвало? Моят лекар надали знае за нея, той и Инофолик даже не искаше да ми препоръча, от старата школа е човекът, кара само на Ясмин и Диане 35. А на мен тези гадости не ми се приемат, много зле ми влияят на психиката.

# 110
  • Мнения: 23
Здравей esmeralda, можеш да си купиш Иногинол без рецепта. Цената  варира в различните аптеки, но варира между 30- 35 лв. Аз също бях на противозачатъчни Белара, но не ми дестваха добре, даже единият хормон се завиши доста. От Иногинола се чувствах прекрасно,нямах никакви странични ефекти,още на първия месец меструацията ми се нормализира, дойде ми точно на 29 ден, а преди това на 33- 35 дена, и то доста оскъдно количество. Предназначение на Иногинол:
Спомага за преодоляване дефицита на фолиева киселина, инозитол и витамин Д, нужни за подобряване функцията на яйчниците и метаболизма на мазнините и захарите;
Помага за по-добър отговор на организма при контролирана хиперстимулация на яйчниците;
Подобрява метаболитните отклонения;
Възстановява нормалната честота на менструалния цикъл;
Подобрява фоликулярната течност;
Възстановява спонтанната овулация;
Намалява хиперандрогенизма;
Подобрява качеството на овоцитите;
При ин витро оплождане спомага за намаляване на  риска от хиперстимулационен синдром;
Предпазва от дефекти на невралната тръба.
Показания:
Синдром на поликистозни яйчници;
Инсулинова резистентност;
Предиабетни състояния;
Захарен диабет тип 2;
Гестационен захарен диабет и наличие на повишен риск от развитие на такъв;
Пациенти с метаболитен синдром;
Контролирана овариална хиперстимулация (КОХ) при ин витро оплождане.
При жени със Синдром на поликистозни яйчници лечението с Иногинол възстановява нормалните нива на серумния инсулин и подобрява метаболитните отклонения, намалява хипергликемията, възстановява спонтанната овулация и нормалната цикличност на менструациите. Приложението на хранителната добавка води до намаление на хиперандрогенизма - клиничен и биохимичен, подобряване качеството на овоцитите и намалява риска от хиперстимулационен синдром при асистираните репродуктивни технологии.

Още за ИНОГИНОЛ таблетки * 20 (INOGYNOL tablets * 20), цена и информация от Framar.bg: http://apteka.framar.bg/30056650/%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%B8% … 82%D0%BA%D0%B8-20

# 111
  • Мнения: 7 532
Много ти благодаря за отговора и за информацията. Поръчах го и ще пробвам, дано и на мен ми подейства така добре като на теб. Имам високи мъжки хормони. Пила съм Инофолик (инозитол и фолиева киселина) известно време, но от него не усетих някакво подобрение или какъвто и да било ефект, та затова се чудех, понеже двете хранителни добавки доста си приличат. Но все пак трябва да се пробва и да се види. Лека бременност на теб.  Hug

# 112
  • Мнения: 4
Здравейте,бихте ли ми препоръчали добър гинеколог във Варна , който да е в областта и с хормоналните смущения в цикъла?

# 113
  • Мнения: 398
Момичета, спрете да слушате глупостите на Denis! Как може некомпетентен човек да си позволява да дава предписания и да поставя диагнози?! Че чак и оспорва казаното от лекар!
Ако имате въпроси- само към медицински грамотно лице!

# 114
  • София
  • Мнения: 399
Denis не поставя диагнози, а дава насоки и по този начин помага много повярвай ми. Следя форума от години, смятам че тя е човек, който се интересува и има натрупани знания за добавки, витамини хормони и т.н. и дава много ценни насоки. Така че Odi 1 не смятам, че поста ти е уместен  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт