Колко време е годността на стерилизирано бурканче детска храна?

  • 669
  • 13
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Направих няколко бурканчета зеленчукови манджички за бебката и ги стерилизирах 10 минути. Капачките хлътнаха. Колко време могат да се съхраняват в хладилник?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Мен са ми издържали 20-дни под камерата.Варя ги 15мин.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ееее, аз питах дали могат седмица максимум. Мерси!   bouquet

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сори за оффа,ама да не пускам друга тема,как стерилизирате храната? Embarassed В смисъл слагате бурканчетата във вода и варите или...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Слагам пюрето ,докато е топло,завинтвам и слагам да варя като компоти.Като заври 15мин.Вадя ,обръщам с капачките надолу,изстиват и в хладилника

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Слагам пюрето ,докато е топло,завинтвам и слагам да варя като компоти.Като заври 15мин.Вадя ,обръщам с капачките надолу,изстиват и в хладилника

Същото!  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
И аз преди варях по 15 минути, докато от форума не ме светнаха за друг начин: храната да се сипва още гореща в бурканчето, затваря се с капачката и когато се охлади капачката хлътва. Аз така консервирам от година и нещо вече. Държа бурканчетата в хладилника и издържат повече от месец (по-дълъг срок не съм пробвала).

# 7
  • София
  • Мнения: 8 272
Готвя, пасирам, наливам горещо (затварям даже в бурканчета на ХАМЕ), охлаждам, надписвам, после замразавам в камерата, ако съм оставила някое за ядене в хладилника капачките пукат

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз преди варях по 15 минути, докато от форума не ме светнаха за друг начин: храната да се сипва още гореща в бурканчето, затваря се с капачката и когато се охлади капачката хлътва. Аз така консервирам от година и нещо вече. Държа бурканчетата в хладилника и издържат повече от месец (по-дълъг срок не съм пробвала).





Hug Мерси

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
И аз преди варях по 15 минути, докато от форума не ме светнаха за друг начин: храната да се сипва още гореща в бурканчето, затваря се с капачката и когато се охлади капачката хлътва. Аз така консервирам от година и нещо вече. Държа бурканчетата в хладилника и издържат повече от месец (по-дълъг срок не съм пробвала).

Не е същото. Принципът на стерилизацията е чрез висока температура да убие наличните бактерии, за да не се размножават и да не развалят храната. Ако само го налееш горещо, капачката наистина хлътва, но вътре не е съвсем стерилно. При пресипването все пак се появяват бактери - от въздуха, лъжицата, самото бурканче. Затова се слага да заври отново, поне 10 минути, по този начин може да си сигурна, че всичко е наистина стерилно.  Wink

# 10
  • Мнения: 903
Е добре де, след като се варят като компотите, не може ли като тях в мазата или друго хладно място?( да не е хладилник, че нямам място за толкова)

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз преди варях по 15 минути, докато от форума не ме светнаха за друг начин: храната да се сипва още гореща в бурканчето, затваря се с капачката и когато се охлади капачката хлътва. Аз така консервирам от година и нещо вече. Държа бурканчетата в хладилника и издържат повече от месец (по-дълъг срок не съм пробвала).
И аз така правех, но ги държах до 5 дена в хладилник. Каквото остане- на боклука. 1 месец е много време  Shocked

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 048
Е добре де, след като се варят като компотите, не може ли като тях в мазата или друго хладно място?( да не е хладилник, че нямам място за толкова)
И аз това се питам. След като са стерилизирани по този начин е логично да имат доста по- дълъг срок на годност и то изобщо не в хладилника newsm78 Компотите държите ли в хладилника Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 984
месото за да се стерелизира се вари 2 часа, зеления боб също за другите неща не зная, но за 10 мин. готвено не може да издържи в мазето

Общи условия

Активация на акаунт