Фиброаденом- да се оперираме ли?

  • 187 227
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Бързо запис, че и аз съм в кюпа. С една операция и предстояща втора. В момента с общо три фб на гърдите. Може ли да ми резюмирате какъв е изводът до тук от форума - трябва и да се режат или не. Чувала съм, че ако се режат се разпръскват и стават повече. Личният ми опит показва, че има нещо вярно. А вашият?
Мамологът ми - доктор Свещаров постоянно ми повтаря, че няма шанс да изчезнат от само себе си. Но защо трябав да му вярвам? Преди половин година имах бучка, за която той твърдеше, че е фиброаденом и следователно не може да изчезне. Е, изведнъж се изпари! Тогава той каза - ами значи е била аденом! Странно - как тогава да съм сигурна, че и другите ми бучки са фиброаденоми и няма да изчезнат никога?!
Това са само част от въпросите, които си задавам!
Знам една бабина рецепта за налагане на прясно приготвена извара върху бучките. В момента я правя. Много се надявам да има резултат!
Моля ви, ако има жени, на които фиброаденомите са изчезвали от само себе си - да пишат тук, за да вдъхнат кураж, че това е възможно!

# 16
  • Мнения: X
Fox, за подобни процедури не съм чувала. Знаеш, че нововъведенията в някои сфери пристъпват бавно в границите на държавата ни. Успех, дано намериш най-доброто решение за себе си.   bouquet
Iida , възможно е да се редуцира или съвсем да изчезне. Ноо рядко се случва. Колкото и да ни се иска оперативното премахване засега е единствения начин. А това. че рецидивират  е така. Много момичета са оперирани няколко пъти. Аз заради това все отлагам. Пий масло от вечерна иглика. Успех и на теб   bouquet

# 17
  • Германия
  • Мнения: 510
И аз в кюпа, оперирана веднъж през 2003 година, сега отново напипах бучка, този път в другата гърда и казват, че пак е фиброаденом и се налага операция  Sad Лошото е , че кърмя, а след оперативно премахване ще ми спре кърмата, не разбрах защо толкова е спешно да се оперира  Thinking

# 18
  • Мнения: 125
Iida , възможно е да се редуцира или съвсем да изчезне. Ноо рядко се случва.  bouquet

Думите ти много ме обнадеждават, защото реално за първи път чувам, че е възможно да изчезват. Ти от къде го знаеш? Казвал ли ти го е доктор, защото моя постоянно ми набива в главата, че това не е възможно? Бих се радвала, ако тук се включи някой доктор да ни каже как е.
Четох в предната тема, че момичета пият някаква гъба и други неща - дали са помогнали? Какви са отзивите? А това масло от вечерна иглика от къде се купува и за какво точно е? А опитвали ли сте хомеопатия? Сори за хилядите въпроси, но за първи път срещам момичета с моя проблем, а мислех, че съм сама.
Исках да споделя и друго - на мен ми остана грозничък белег от операцията, който се вижда дълги години след нея. А уж ми обещаха, че ще е естетически. Сега след втората не знам как ще е. Трябва ли да кажа нещо специално на лекаря или да пия нещо, за да подготвя кожата, за да не остане грозен белег?

# 19
  • Мнения: X
Ида, мамолози, и то не един са ми го казвали. Особено по време на бременността може или да изачезне или да се увеличи. Прочети и чуждестранни сайтове, там също може да има инфо по въпроса. А относно дали нещо е навъзможно, как да ти кажа, всеки лекар си има мнение, има практика. Всеки един от тях, ще ти каже различно нещо, тъй като по принцип невъзможни неща няма. Възможно е и да се превърне в злокачествено, но това е 1 на не знам колко милиона.
Компетентен лекар тук няма. Освен Докси, но той все още се обучава, но и той говори от свой собствен опит.
Маслото от вечерна иглика съдържа омега 6 ненаситени мастни киселини. Помага при нарушения МЦ, облекчаване на неразположенията по време на ПМС, резорбиране на кисти на яйчници, гърди и много други. Прочети в интернет има подробно описание на продукта. Скъпичък е, но има ефект.
Кожата мажи с масла разни, можеш да направиш консултация с дерматолог. Все пак това е деликатна област  Peace

# 20
  • Мнения: 234
Много ми е неприятно, че трябва да се запиша и в новата тема!   Sad След операция 2008 и бременност и раждане през миналата година, то аз пак съм тук! Този път фиброаденомът е на другата гърда! Много тъпо ми стана, но този път реших да изчакам и след 6 месеца, като видя какво е положението, тогава да реша да предприемам ли действия или не!
Аз също моля да не се всява излишна паника в темата! Не трябва да си затваряме очите, но ако НАИСТИНА става въпрос за фиброаденом, то операцията е много лека, а възстановяването-бързо! Обратното е по-скоро изключение!

# 21
  • Мнения: X
Здравей WIne ! Най-добре послушай лекарския съвет кога да се оперираш. Ако нараства бързо при теб, пречи и те боли, не чакай 6 месеца. Това не е шега работа, всички знаем, а и с напредване на възрастта, всяка бучка в гърдите не е за подценяване. Ако е била толкова лека при теб операцията, махни го пак. Аз стискам палци да вземеш най-правилното решение за себе си ! Все пак това е твоя живот, знай само, че нищо излишно в организма ни няма място там  Peace

# 22
  • Мнения: 234
Здравей WIne ! Най-добре послушай лекарския съвет кога да се оперираш. Ако нараства бързо при теб, пречи и те боли, не чакай 6 месеца. Това не е шега работа, всички знаем, а и с напредване на възрастта, всяка бучка в гърдите не е за подценяване. Ако е била толкова лека при теб операцията, махни го пак. Аз стискам палци да вземеш най-правилното решение за себе си ! Все пак това е твоя живот, знай само, че нищо излишно в организма ни няма място там  Peace
Сега открихме бучката, но кога се е появила незнам! По време на бременността и кърменето не бях ходила по лекари! Разбира се, че ако нараства на есен ще й видя сметката! При мен вероятно е фамилна обремененост, сестра ми има също няколко операции!

# 23
  • Мнения: X
Ужас, милата. Ами в крайна сметка, важното е да си здрава, за да се радваш спокойно на малкото си щастие - бебето. Предполагам имаш доверие на мамолога си, така че не го мисли. Пожелавам успех !  Hug

# 24
  • Мнения: 1 285
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=573790.45

Това ми помогна на мен, четете, ровете, интересувайте се!

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 17:27 от Зилозавър

# 25
  • Временно
  • Мнения: 788
Здравейте ,момичета!!!Миналата седмица бях на преглед - напипах си бучка,всъщност май отдавна я имах,но се появи болка,която трая 5 дена и после изчезна така както се и появи,та на прегледа се видя че има изменение в тъканта.Диагноза не ми се постави.Лекаря ми предложи два варианта - или правим биопсия,или изчакваме 3 месеца и нов преглед.Но от думите му останах с впечатление,че каквото и да реша сега рано или късно ще трябва да се махне,независимо какво ще покаже биопсията,ако реша да направя такава.Честно казано,не съм притеснена,но съм объркана и не знам какво да правя!!!На някои места четох,че е по добре да се махне и тогава да се изследва и се чудя защо е нужна първо биопсия като така или иначе трябва да се махне?

# 26
  • Мнения: X
И аз съм против биопсиите, така или иначе трябав да се оперира. Никой не ти дава 100 % гаранция, че няма да се изроди в злокачествено. То като се замисля нищо сигурно в този живот няма... Потърси задължително и друго мнение !
Зилозавър, благодаря за инфото, но ако ставаше при всеки, никой нямаше да оперира вече  Peace

# 27
  • Мнения: 1 285
И аз съм против биопсиите, така или иначе трябав да се оперира. Никой не ти дава 100 % гаранция, че няма да се изроди в злокачествено. То като се замисля нищо сигурно в този живот няма... Потърси задължително и друго мнение !
Зилозавър, благодаря за инфото, но ако ставаше при всеки, никой нямаше да оперира вече  Peace
Дадох го, поради запитвания за алтернативни методи.

# 28
# 29
  • Мнения: 234
Здравейте ,момичета!!!Миналата седмица бях на преглед - напипах си бучка,всъщност май отдавна я имах,но се появи болка,която трая 5 дена и после изчезна така както се и появи,та на прегледа се видя че има изменение в тъканта.Диагноза не ми се постави.Лекаря ми предложи два варианта - или правим биопсия,или изчакваме 3 месеца и нов преглед.Но от думите му останах с впечатление,че каквото и да реша сега рано или късно ще трябва да се махне,независимо какво ще покаже биопсията,ако реша да направя такава.Честно казано,не съм притеснена,но съм объркана и не знам какво да правя!!!На някои места четох,че е по добре да се махне и тогава да се изследва и се чудя защо е нужна първо биопсия като така или иначе трябва да се махне?
Отноно биопсията на мен ми правиха тогава, преди първата операция. Докторът я направи с цел да се убеди, че това НЕ е просто дебелостенна киста, която може и да се спука и разсее. Просто биопсията показа, че не е киста, а бучка!

Общи условия

Активация на акаунт