За носенето на лещи и разгримирването...

  • 1 866
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Здравейте,имам няколко въпроса относно лещите.
Днес ми пристигнаха лещите -с диоптър са и мога да ги нося постоянно от 5 до 7 дни.
Как се справяте със спането,гримирването,разгримирването,къпането ,и дори със сълзите когато сте с лещи Thinking
Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 331
Едва ли мога много да ти бъда от помощ, но аз лично съм против постоянното носене на лещите, та дори и само за една нощ. Това е резултатът от майка - очен лекар. Затова аз винаги съм без лещи, когато махам грима от очите си, къпя се и т.н. Просто не е удобно с тях, а да не говорим, че когато се къпя, вероятността да изгубя някоя е огромна, защото непрекъснато ми влиза вода в очите. Гримирам се, когато вече съм с лещи. Няма никакъв проблем. Е, виж, за плача, е друг въпрос... Май не пречат... newsm78 Grinning Grinning

# 2
  • Мнения: 612
Мисля , че няма да успееш да се дегримираш с лещи, по-добре ги махай. Мисля , че ще е по-лесно да ги махнеш тколкото да влезе от крема в окото. Wink Честити лещи!

# 3
  • Мнения: 9 063
Аз като се разгримирам, ги махам, щото ми е дискомфортно...
Знам че е късно вече, но...не биваше да си взимаш твърди лещи Blush

# 4
  • Мнения: 4 428
Моите лещи могат да се носят без прекъсване 10 дни, но на мен не ми е удобно да спя с тях и си ги свалям всяка вечер. Това е станало, като миенето на зъби и въобще не ми прави впечатление.
Аз съм от болшинството тук, които си ги сваля и преди да си махнат грима. Също избягвам да се къпя с тях, защото мога да ги изгубя, случвало ми се е.
За сълзите няма проблем, стига да не ти се реве цял ден, замъгляват се Grinning

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз като се разгримирам, ги махам, щото ми е дискомфортно...
Знам че е късно вече, но...не биваше да си взимаш твърди лещи Blush

Не са твърди,меки са.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз си взех с най-високото водно съдържание-75%

# 7
  • Мнения: 181
 Confusedколко пари4ки са и това ли е най високото водно съд. Tired

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Както е писала veselina_s_p, трудно е докато свикнеш, после забравяш за тях - то си е като навик.
За разгримирването - сваляла съм грим и когато съм с тях, но по хигиенично е първо да ги свалиш и после да сваляш грим.
За къпането няма проблем, само не си отваряй очите когато изполиваш лицето или косата.
Внимавам лятото с морето, защото преди няколко години ми отми 1-2 лещи от очите Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз обиколих доста доценти и аптеки и навсякъде ми казаха,че това е най-високото съдържание.Лещите са 120 лева,но с контейнерите и разтвора ми излязоха 140(дадоха ми уж най-хубавия разтвор)

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Хм, скъпички ми се виждат Thinking
Каква марка са, предполагам че са едногодишни?
Контейнерчетата са безплатни към разтвора.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
А да ви питам-колко време  трябва за да свикнете с лещите (имам едно неприятно усещане,все едно са ми натежали клепачите)и замъглява ли ви се погледа newsm78

# 12
  • Мнения: 4 546
ако ти са некомфортни , започни да ги носиш по схема - 1ви ден - час, втори -два. и така постепенно да ги увеличаваш. схемата ми не е точна, но когато за първи път слагах лещи, си имаше такъв период на свисване. би трябвало да са ти го обяснили от оптиката.
моите лещи се свалят всеки ден и з това ми е много некомфортно да спя с тях.
за къпането - затваряш очи добре, но не да стискаш много силно
разгримирвала съм се с лещи, но пак внимателно и не е толкова добър резултатът. особено, ако си с молив или очна линия.
бая сълзи съм изляла и с лещите. нищо не ми е станало  Wink

# 13
  • Мнения: 181
 Cryмерси за инфо. и на мен ми се замъгляват накрая на деня ако са стояли 12 4аса и съм била на комп. Laughingа за свикването аз свикнах много бързо за 1-2 дена.а разтвора ми е опти фрий

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Хм, скъпички ми се виждат Thinking
Каква марка са, предполагам че са едногодишни?
Контейнерчетата са безплатни към разтвора.

Да едногодишни са-Вижън нещо си ,но не помня точно марката.Контейнерите бяха в разтвора,а той е САУФЛОН всичко в едно за чувствителни очи

Общи условия

Активация на акаунт