за Хомеопатията...

  • 1 481
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
   Предполагам,че правилно пускам темата тук newsm78
Интересувам се дали някой от вас се е лекувал с"хомеопати"?
Питам,понеже съм решила да заведа Ивета.Не заради болеста и(ушите),а защото по цяла нощ не спи Cry Събужда се с писъци,и така по 5-8 пъти на вечер  Rolling Eyes
    Та се питах има ли смисъл да я вода  newsm12

# 1
  • Мнения: 2 543
Янева, когато беше около 1-годишна възраст, Йоан започна да се буди всяка нощ. Беше кошмарно просто, още повече, че до този момент си спеше относително добре. Аз бях твърдо решена каквото и да става да не го взимам при нас в леглото, за да не се научи така. Е, да, ама след като вампирясах окончателно реших, че май не съм много в ред да съм такава непреклонна и... взех Йоан при нас една нощ. Спа като англече, ние - също! Е, питай ме дали бях непреклнна от този момент нататък! Този период продължи няколко месеца, като винаго го слагах да си заспива сам в леглото, но като се събуждаше го взимах при нас. После, както започна, така и свърши. Една нощ просто си остана в леглото до сутринта. И с това се приключи. Така че, ако не сте опитвали този метод - горещо го препоръчвам! Embarassed  bouquet

# 2
  • Мнения: 644
Ieppe за съжаление сме го пробвали и нищо Cry положението си е все такова.Ако не и дам цица тя незаспива #Cussing out

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ние сме така откакто Яни се е родил, не знам има ли нещо общо със загубата на слуха... В момента той спи при мен и положението е търпимо, буди се по няколко пъти на нощ с мрънкате, което прераства в рев и още се успокояваме с биберон -залъгалка  Embarassed Така, че това, че Иветка заспива след събуждане само с цица ми се вижда нормално (поне като гледам при нас как е). Ако Илиян се събуди 2-3 пъти на нощ съм щастлива, обикновено е много повече. Като му растат зъбки положението е критично и тъй като те почти постоянно го мъчат (страшно трудно му избиват) нощем е кошмар ... ама вече свикнах, да ти кажа  Wink И си мисля, дали не и растат зъбки - кучешки, кътници, те са много болезнени...
А ето ти и 2 линка от Здравословния, където са пускани подобни теми за неспокойния сън:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52275.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34210.0

# 4
  • Мнения: 2 543
Ieppe за съжаление сме го пробвали и нищо Cry положението си е все такова.Ако не и дам цица тя незаспива #Cussing out

Ами.... давай й тогава! Сигурна съм, че ще спре след време. Не я изнервяй, още по-малко й давай лекарства (пък дори и хомеопатични). Проблем би било, ако нищо не я успокоява. Вярно, че за теб ще е изтощително, но да ти кажа по-добре цица, отколкото да не спите всички! Embarassed

# 5
  • Мнения: 4 414
може да е жадна или да я мъчат зъби...аз бих я кърмила и да има мир.
за хомеопатията... има много спорове. моето мнение е, че не пречи да я заведеш. по-добре хомеопатия, отколкото други лекарства.

# 6
  • Мнения: 998
С моето бебче е абсолютно същото. Както в началото си спеше по цяла нощ, от третия месец изведнъж почна много да се буди и сега сме изселили таткото от голямото легло Confused и си спим на широко, а когато той се събуди и мама е под ръка. По-лесно ми е и някак по-леко го понасям като не се налага да ставам, за да го успокоя. Мислих си наскоро как ли ще я караме по-нататък. Особено като прочетох в един друг форум, че това е масова практика почти до 1 годинка, че и повече. Все пак мисля, че още не ни растат зъби. През деня няма дразнене в устата, имам опит с баткото и щях да забележа. Така че за хомеопатията, ако няма сигурни здравословни проблеми  си мисля - налага ли се наистина. Давай каквото има и докато има Wink и както казва Ieppe да се наспивате всички вкъщи

# 7
probvai s homeopatia,niama da sajaliava6.

# 8
  • Мнения: 2 531
 Е и? Пробва ли и има ли ефект? Това будене ми е кошмарно, бебето не ме буди толкова калкото баткото! При нас има и проблеми с дишането , но ме интересува дали при вас се промениха нещата?

# 9
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Моля, кажете си мнението, но само ако сте лекували вас или децата си с хомеопатия.
Боледували ли сте сериозно - например пневмония и помага ли при сериозни болести хомеопатията. От известно време синът ми го лекуваме така, но той си е все болен и не оздравява. Страхувам се да не се влоши състоянието му и аз да съм виновна, заради това, че съм направила грешния избор.
Минала седмица се разболя от някакъв вирус с висока темп, кашлица и хрема. Хомеопатката ни изписа разни неща и тъкмо като си мислех, че страшното е минало, вчера той пак вдигна температура и всичко наново. Страх ме е да не направи пневмония, защото беше с бронхит. Кажете ми, моля ви. Кой от вас има опит с хомеопатията и има ли "опарени"?

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Янева, едва ли ще те успокоя, но големият ми син се будеше до три годишен- ставаше и крещеше в леглото и с мен е спял и все същото. Дъщеря ми вече се беше родила, и той продължаваше да вика нощем, а тя спеше като заклана. Тъкмо той спря да креши и да се буди, започна малката #Crazy Аз също я кърмя и това е единственото спасение за сега- на година и четири месеца е. Надявам се в един светъл миг да се откаже, но явно няма да е когато аз реша. Малко по спокойно ми спят децата като има давам чай от Липа в следобедните часове.
При синът ми имаше и друга причина. На 8 месеца започна да се стиска и да не иска да пишка в памперса нощем. До година и половина се будеше пишкаше в гърнето и си лягаше спокойно. Да не говорим че заради Фризопепа му се и приакваше нощем- абе пълен цирк. Та да ти кажа аз от около 4 години не съм спала нормално, ама май съм свикнала.
За хомеопатията все още нищо не знам, но и аз се набутвам в такива теми, защото искам да пробвам. Мойте къде на смени къде едновременно от септември насам са все със хреми, кашлици и пак хреми и пак кашлици. Минаваме с леки лекарства, но е неприятно. На Бебка сме и отложили една ваксина от август още и не мога да и я сложа .

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
 Ние пробвахме с Киетюд-а, по препоръка на невроложката, която следи малката, но особен ефект нямаше  Sad Спа малко по - спокойно 2-3 нощи и толкова... а си изкарахме пълния курс на прием. Сякаш обаче, беше по - малко нервна през деня, а и това е нещо  Wink
  След това ни предписа Есберикум, но него въобще не го давах,понеже Бубката още пиеше фенобарбитал и не исках да ги смесвам, въпреки че може.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Кюетюда и на нас помогна само 2-3 нощи. Ще трябва да се въоръжиш с търпение, с времето се подобрява съня. Другите хомеопатични препарати , които приемахме имаха дори обратен ефект. Не посмях да пробвам с други. Не смея никого да съветвам, само споделям как беше при нас. При всяко дете действието е разично.

# 13
  • Мнения: 2 531
yosarian   аз също вече пета година спя на пресекулки през ноща, свиква се наистина! Но в началото беше кошмарно, особенно ако не мога да заспя след някое от събужданията... Shocked

# 14
От близо 2год.сме на хомеопатия,като се има в предвит,4е постоянно боледуваха от бронхити и лежахме по болници.От както се лекуваме с хомеопатия не сме били в болница.Ле4ението оба4е изисква време и търпение.

Общи условия

Активация на акаунт