произход /и финансови възможности/ на мъжа - проблеми!

  • 8 603
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5
О, не изобщо няма такова нещо като равенство. Освен това, е вярно, че по-простите се месят повече, байганювски манталитет, какво да правиш. За съжаление, аз съм в подобна ситуация, мъжа ми е не само от по-бедно семейство, но и за разлика от моите роднини, които практически всички  са висшисти с хубави професии и се оправят в живота, то неговите родители и роднини са бачкатори- всички без изключение..със съответния манталитет - ракийка, чалгийка, простотийка... За години брак колко съм се наслушала и натърпяла от тях, не е истина просто...  не искам да коментирам културата им - никаква я няма! Освен това, интересите и кръговете на общуване са ни КОРЕННО различни. Разбира се, моите и неговите роднини общуват само когато се налага- покрай децата, иначе не - нямат пресечни точки. Когато имаме финансови проблеми не можем да разчитаме на  неговите роднини -  те са на принципа " има кой да ни дава" - тоест моите роднини. Когато обаче нещо  на тях им трябва - веднага тичат при нас, за да искат. Мъжът ми е интелигентен, образован, но семейната среда... проличава си от време на време, какво да се прави. Когато гостуваме на неговите роднини не мога да го позная... все едно съм го намерила в някоя долнопробна селска кръчма, пиян и даже речта му се променя тотално! Нищо общо с мъжа, с който живея!След няколко години съвместен живот все по-често ми идва наум, че съм избързала с преценката за него. Често се хващам, че го сравнявам с мъжете около мен - роднини, колеги и приятели и сравнението не е в негова полза. Освен това, съм съгласна с едно изказване от форума, че не финансовото, а именно интелектуалното и културното неравенство тежат повече. Не знам какво ще се случи с нас в бъдеще, но както казва една моя приятелка - освен мъжа се избира и семейството, трябваше да я послушам...

Всеки случай е индивидуален, но да вземем  два примера. В единият случай едните са заможни и по-интелигентни, а другите са по-беднички и по-простички, - аз мисля, че ще се месят по-скоро първите. Във вторият случай, едните са по-заможни, но по-прости, а другите по-бедни, но по-духвни и интелигентни,  мисля, че пак първият тип ще се месят повече. Това е така, защото който дава средства и ги има разбира се, иска отчет, иска внимание, особено, ако е принуден да ги дава безвъзмездно и от тях се възползва и някой , който не е кръв (зета или снахата). Тези хора имат мотивацията да се месят и да искат "уважение". Не подценявайте човешката алчност и нормалния комплекс на тъстове, тъщи,сватове и и т.н.т, от това "да не сме прецакани, ако само даваме , а  не им ебем майката, даваме, а уважение никакво). В повечето случаи се месят по-заможните били те по-прости или по-интелигентни от сватовете. Е, има и случаи, където парите нямат значение, месят се всички.  Joy

# 91
  • Мнения: 2 414
А има и вариант хората ,които са по-заможни да не се месят.Всичко  естрого индивидуално,но в крайна сметка,ако родителите са простаци е малко вероятно детето им да не е.
Примерно ,ако мъжът е от семейство на невишисти,които работят за 500 лева на месец,интересуват се само от телевизионната програма,салата и ракията и не побутват детето си да учи  и да се развива не виждам много голяма въможнст синът да се различава коренно.

# 92
  • Мнения: 5
А има и вариант хората ,които са по-заможни да не се месят.Всичко  естрого индивидуално,но в крайна сметка,ако родителите са простаци е малко вероятно детето им да не е.
Примерно ,ако мъжът е от семейство на невишисти,които работят за 500 лева на месец,интересуват се само от телевизионната програма,салата и ракията и не побутват детето си да учи  и да се развива не виждам много голяма въможнст синът да се различава коренно.

Умерено и умно изказване. Лаконично и точно. Браво. Ти закри темата. bouquet

# 93
  • Мнения: 7 947
Какво e вашето мнение за ЗНАЧЕНИЕТО на произхода на мъжа? Ако съпругът Ви е от семейство на хора без образование и с ниски доходи, а и самият той е с по-ниски доходи от Вас, това оказва ли влияние върху Вашите отношения? Ако разликата между Вашите и неговите родители е голяма - как се отразява това на Вашите отношения?Конфликти, завист, неприемане, злословие, противопоставяне - какви проблеми имате? Имате ли ситуация,в която Вашите родители предимно помагат с финанси, а неговите постоянно искат финансова помощ?
Как общувате с роднините му и имате ли нормални отношения с тях? Чувствате ли завист от тяхна страна? Вашите родители и неговите родители общуват ли помежду си?

Има проблеми да, но само в началото, докато не научиш всеки да си седи на задника и да не се бърка във ВАшите отношения  Peace
Оттам нататък много за виси. беден мъж - но в желание - може много неща на развие у себе си и да успее. От друга страна от един бачкатор - който прави качествени ремонти - може доста да се очаква като печалба например...Та много зависи.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 364
Ами аз познавам много "прости" хорица, които наистина се изгърбват и за по-мако от 500 лв., но които са осъзнали нуждата точно от образование, за да имаш по-добър старт в живота и съответно подтикват и инвестират и малкото, което имат, в развитието на децата си. И съответно възпитават у тях борбеност и желание за развитие. Далеч не всички обикновени и с малки възможности хора, задължително вечер са на ракия, салата и чалга.  ooooh! Човек може  да бъде и природно интелигентен и фин, независимо от съдбата да не се е сдобил с високопрестижно образование и съответно да му се налга да "бачка".
Много ми е странно, като виждам толкова стереотипни разсъждения. Всичко е до човек - ако му е в характера да се бърка и да създава конфликти, ще го прави, независимо дали е професор или шофьор. 

# 95
  • Мнения: 1
Ами аз познавам много "прости" хорица, които наистина се изгърбват и за по-мако от 500 лв., но които са осъзнали нуждата точно от образование, за да имаш по-добър старт в живота и съответно подтикват и инвестират и малкото, което имат, в развитието на децата си. И съответно възпитават у тях борбеност и желание за развитие. Далеч не всички обикновени и с малки възможности хора, задължително вечер са на ракия, салата и чалга.  ooooh! Човек може  да бъде и природно интелигентен и фин, независимо от съдбата да не се е сдобил с високопрестижно образование и съответно да му се налга да "бачка".
Много ми е странно, като виждам толкова стереотипни разсъждения. Всичко е до човек - ако му е в характера да се бърка и да създава конфликти, ще го прави, независимо дали е професор или шофьор. 
Няма лошо, но доколкото виждам всеки говори от личен опит. "Човек може  да бъде и природно интелигентен и фин" - дотолкова, доколкото е свикнал това да бъде негов стил в средата, в която
общува ВСЕКИ ДЕН. А това не е за подценяване. " Всичко е до човек - ако му е в характера да се бърка и да създава конфликти, ще го прави, независимо дали е професор или шофьор" Може, може... всичко може да е, ама втория тип е по-вероятно да има пропуски във възпитанието... Житейски наблюдения,  налага се да общувам и в едната и в другата среда.

# 96
  • Мнения: 7 947
Така е, средата оказва влияние, но пък от мизерия са се пръкнали доста известни умове  Wink

# 97
  • Мнения: 2 414
Естествено ,че има изключения.Явно всеки говори от неговия опит ,пред себе си имам пример с познати,чиито родители са без образоввание и съответно не насърчиха децата си дазапишат висше или да учат изобщо.

# 98
  • Мнения: 11
Абе хора...Всички сме бачкатори под една или друга форма...Разликата е за кво си харчим парите Party Party

# 99
  • Мнения: 7 947
Абе хора...Всички сме бачкатори под една или друга форма...Разликата е за кво си харчим парите Party Party

бЕШЕ ПРОСТО ПРИМЕР, ЩЪКНАЛ МИ ЕЙ ТАКА В ГЛАВАТА - ЗА ЧОВЕК БЕЗ ОБРАЗОВАНИЕ - но ИДЕЯТА Е, ЧЕ ДОРИ ТОЙ БИ МОГЪЛ ДА Е ДОБРЕ ФИНАНСОВО  Wink

# 100
  • Мнения: 198
Не знам защо се слага равенство между висшето образование и интелекта. Семейство на висшисти, хайде сега и това ги прави интелигентни. 95% от хората, които познавам и съм срещала са висшисти, но за малко от тях мога да кажа, че с нещо се отличават интелектуално. От висше до висше има огромна разлика.
Ако хората са простички то това веднага ще рефлектира и върху детето и бъдещите му семейни отношения. Не всеки може да е велик интелектуалец и има доста хорица, които са обикновени бачкатори но много свестни родители. Техните деца често се справят много добре в живота.

# 101
  • Мнения: 5
Не знам защо се слага равенство между висшето образование и интелекта. Семейство на висшисти, хайде сега и това ги прави интелигентни. 95% от хората, които познавам и съм срещала са висшисти, но за малко от тях мога да кажа, че с нещо се отличават интелектуално. От висше до висше има огромна разлика.
Ако хората са простички то това веднага ще рефлектира и върху детето и бъдещите му семейни отношения. Не всеки може да е велик интелектуалец и има доста хорица, които са обикновени бачкатори но много свестни родители. Техните деца често се справят много добре в живота.

Права си за всичко като изключим образованието. Стремежа към висше образование, според мен е вече 2 обиколки в полза на образования.Неща от рода "Абе за кво ти е висше, нали глеаш ко стаа, взимат 500 лв" са примитивизъм. Да, има и тъпи висшисти, но е по-малка вероятността да е така.

# 102
  • Мнения: 1 020
Ох много ми е познато това с висшето  ooooh! Бащата на мъжа ми само му повтаря... "А ти сега като си вишист да не се мислиш за много умен"  ooooh! Баща му не е с висше, брат му също. Единствено майка му се радваше страшно много, когато мъжа ми записа да учи (тя беше вишистка). Затова и сигурно толкова ме обичаше, защото аз го амбицирах, показах му че има възможности (просто средата му беше една...повечето му приятели не са особено амбициозни), подкрепих го и така.

Но откакто записа да учи и после след като завърши (за съжаление майка му не успя да види Sad) баща му се държи супер пренебрежително и двамата с брат му само се чудят как да го заядат на темата  ooooh!

Винаги ми е било странно това отношение към собствения му син, как може да не се радва човек на успехите на сина си (общо взето всичко, което е постигнал мъжа ми, му е трън в очите), аз го отдавам и на факта, че другия му син (любимеца) не е прокопсал особено  newsm78

# 103
  • Мнения: 5
 аз го отдавам и на факта, че другия му син (любимеца) не е прокопсал особено  newsm78
[/quote]

Правилно си прозряла нещата Simple Smile Мъжа ти е бил любимец на майка му, а баща му е имал комплекс от нейното образование и то се е предало. Така си мисля аз.

# 104
  • Мнения: 5
Към авторката на темата - да оказва влияние и то със сигурност. От вас двамата зависи да се разберете каква позиция ще заемете ,но впоследствие никой не може да ти гарантира как ще се извъртят нещата в живота...Като цяло брака е дипломация:)Поздрави и успех!

Общи условия

Активация на акаунт