Микроби в урината

  • 3 628
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами. Дащеря ми е на 5 месеца.Преди 1 месец й направихме изследване на урината и се оказа,че има микроб-клебсиела пнеумониае 10(3-4) степен.Личната лекарка каза,че не се налага лечение щом не е 10(5).След 1 седмица бебчо вдигна Т и се наложи да влезем в болница.Казаха,че е от микроба.От всички изследвания които й направиха там всичко беше нормално. Дори и стерилната урина беше чиста.След като излязохме направихме нов стерилна и тогава излзе,че има ешерихия коли 10(4). Изписаха и Суметролим.След 5 дни направихме пак стерина.Този път излезе Протеус-под 10(4).Бебчо няма никакви оплаквания-храни се нирмално,няма Т, жизнена е.Сега спряхме Суметролима и след 3 дни ще направим нова урина.Дано този път нищо да няма.Вазможно ли е при всяко изследване микробът да се променя.Сигурно грешат някаде.Моля ви ако някой има подобен проблем да ми пише.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Здвавей Ranika! На малкия ми син откриха в урината ешерихия коли преди 5 месеца! Три курса на лечение със Суметролим правихме Sick!А също и Нелидикс-прахчета и пак оставаше гадната бактерия #Cussing out!Лекарката ни каза, че е много упорита.И ние нямаме никакви оплаквания,но трябва да се лекува.Даже бъбреците ни гледаха на ехограф-понякога наличието й било признак за малформация в тях-пази боже Praynig!При нас препоръчана и промивки на чурчето с разтвор на Триклобактер, тетра и риванол.При малките момченца било вероятно точно от там да влиза инфекцията.Утре ще правим поредното контролно изследване. Praynig Сетих се ,че докато пихме суметролима приемахме и пребиотици за стомахчето:Нормофлор редувахме с Ентеросан-основен. Дано съм ти била полезна с обърканите си обяснения! А ,и изследванията правим 3 поредни дни-за да се изключи грешка!Успех в лечението!

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 992
Първо много е важно как се взема стерилната урина/я кажи ка я вземате вие и как ви я вземаха в болницата/. Второ МНОГО важно е лабораторията да е добра.
Не знам от къде си ако си от София там поне имате голям избор на микробиологични лаборатории.
Ние сме със същия проблем Е.коли лекуваме се от юли месец и не мога да кажа, че сме здрави. Здравната каса вече отпуща само 2 стерилни урини. За последния месец и половина сме се изследвали 7 пъти.
Вече не знам дали да вярвам на лаборатории, за съжаление при нас са само 2 микробиологични лаборатории + 1 в ХЕИ.
Всичики с които съм говорила казват, че тази е.коли е много упорита.
а относно пребиотиците не ги давай на своя глава с антибиотици, защото има антибиотици, които не трябва да се пият с пребиотици/това вкл. и киселото мляко/ защото се неутрализира действието им.
Упех в лечението и сподели как вземате урината!

# 3
  • Мнения: 418
Много вероятно е да има замърсяване външно . Не може всеки път да се изолират различни бактерии . Това е много съмнително . Надя ти е задала много добър въпрос за начина на взимане на урината . Правилното взимане е изключително важно . А след прием на антибиотик се пуска урина след седем дни .За да е сигурно , че е свършил работа .

# 4
  • Мнения: 7 640
даден бактерий се лекува, когато е над 10 на пета. Освен това наистина не ме звуче сериозно да се изолира 3х различен микроб и да ви се дава лечение при това положение.

# 5
Здравейте на всички мами, и аз мисля, че е много важно ne samo как се взема урината, а и дали е достатъчно добра  лабораторията. Моята бебка имаше Pseudomonas, няколко пъти E.colli/при нива под 10(4) наистина не я лекуват/. Казват, че вероятно е от замърсяване. И последния път - т.е. преди няколко дни -след две отрицателни проби реших за последно да дам и трета, но една и съща проба на урина я дадох за иследване в две лаборатории - в ХЕИ и в една частна, уж от най-добрите в града. От ХЕИ не изолират микроби, докато от лабор. има пак(!!!!!!!!!!) Colli, i to 10 на4.Чудя се вече на кого да вървам? От тези бактерии оттърване няма!
До мамите от Варна: от коя лаборатория сте най-доволни?

# 6
Добре, в коя болница сте лежали?
Да си попитам за всеки случай - детски нефролог преглеждал ли ви е

Не мисля, че като има толкова различни бактерии никой от лекарите да не се е сетил да ги пита за начина взимане на урината.
Само стерилна урина ли сте пускали, а кръвна картина не е ли правена

# 7
  • Мнения: 1 835
Когато дъщеря ми беше на 6 месеца, също й откриха бактерии в урината (псевдомонас), които след много упорито лечение с антибиотици (смениха 4 вида) не се махнаха. (Общото състояние на детето иначе беше добро - хранеше се добре, наддаваше и т.н.) Изпратиха ни дори в София в Института по педиатрия, за да видят детето на ехограф със съмнение за увредени бъбреци. Оказа се, че има срастване на малките срамни устнички, зад което срастване се образува нещо като "джоб" и там си се развиват бактериите. След което ни пратиха на детски гинеколог, той за 2 секунди отстрани срастването с един скалпел и следващите стерилни урини бяха абсолютно чисти.  Проверете дали инфекцията не е ниско долу. Може лекарите да не са се сетили за погледнат там.

# 8
До Маги
Здравей, Маги!
И ние имаме същия проблем със Псевдомонас - изолират ни го от урина и  от влагалищен секрет. Веднъж вече се лекувахме, когато беба беше на 1 месец, сега пак го има. нямаме вродени аномалии на бъбреците и гадния бацил ту се появява в урината, ту изчезва.
Искам да те питам някои подробности, ако е удобно, понеже ти си първата в този форум с проблем, подобен на нашия.
удобно ли е?

# 9
  • Мнения: 1 835
Разрира се. Ще се радвам, ако мога да помогна.

# 10
Маги, писах ти на ЛС.
Благодаря!

# 11
  • Мнения: 1 835
До voselka74
Написах ти отговор, но не съм сигурна, че го изпратих както трябва, защото нещо се скапа връзката. Дали си гу получила, защото ако не си, пак ще ти напиша на ЛС. До скоро!

# 12
  • Мнения: 326
Сега ще ме сметнете за тъпа, ама искам да питам: защо му изследвате урината на детето? Ако се чувства добре и не виждаш да има проблеми спри да го изследваш. Пък като виждаш какви налудничави резултати излизат защо им гласуваш доверие и им пиеш лекарствата? Опитай с хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт