какво мислите за това???????

  • 3 617
  • 35
  •   1
Отговори
Мили мами, много се изнервих тази вечер като гледах новините. Съобщиха, че за коледа пенсионерите евентуално ще получат надбавки-около 50 лева. Добре, лошо няма-и те са хора и те мизерстват. Обаче като се замислих-никой не се сеща за нас #Cussing out #Cussing out #Cussing out Защо и ние да не получим коледна надбавка.Едва ли ще затормозим бюджета като се знае каква е раждаемостта в страната. Е, направо се ядосах.Иде ми да smile3511 smile3514 smile3512. Хайде, кажете какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 854
Само поправка: надбавките са според размера на пенсиите - до 100лв-50%, от 100-200-25% и нагоре е по-малък %, който не запомних. Т.е примерно пенсионер с пенсия 50лв ще вземе 75лв. А иначе си права, че нас за нищо ни нямат #2gunfire Пак като увеличават майчинството е добре. Друг е въпросът, че вече от тея 160 лв ще има удръжки и пак голямата печалба дето ще е Rolling Eyes Направо не ми се говори, честно, и после разправят, че стимулирали раждаемостта, на баба ми Фърчилото Crossing Arms

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Нека и пенсионерите взимат нещо, та нали те са ни майките и бащите, дядовците и бабите ни. Ще се зарадват, а и заслужават! Peace

# 3
  • Мнения: 191
 PeaceАМИ МОЖЕХА ДА СЕ СЕТЯТ И ЗА НАС КАТО СЕ ЗАМИСЛЯ newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, да де, можеха, но това е друг въпрос. Защо трябва да гледаме в залъка на другите, които наистина нямат други доходи? Thinking

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Нека и пенсионерите взимат нещо, та нали те са ни майките и бащите, дядовците и бабите ни. Ще се зарадват, а и заслужават! Peace

И аз мисля така. Simple Smile

А аз какво да кажа като въобще ме лишиха от майчинство,заради 5лв. #Crazy

# 6
  • Мнения: 191
PeaceАМИ МОЖЕХА ДА СЕ СЕТЯТ И ЗА НАС КАТО СЕ ЗАМИСЛЯ newsm78
да но наистина защо пак за нас не се сещат и ние имаме нужда те пак да увеличат пенсиите ама ние пак със детцки от 18 лв какво да правим

# 7
  • Мнения: 8 505
PeaceАМИ МОЖЕХА ДА СЕ СЕТЯТ И ЗА НАС КАТО СЕ ЗАМИСЛЯ newsm78
да но наистина защо пак за нас не се сещат и ние имаме нужда те пак да увеличат пенсиите ама ние пак със детцки от 18 лв какво да правим

Истината е,че пенсионерите разчитат на пенсиите си,а ние на детските-не.Не мога да разбера каква е тази завист.

Последна редакция: сб, 26 ное 2005, 08:13 от reflex

# 8
  • Мнения: 516
Ами да можеше да се сетят и за нас, но не нали знаят,че не се разчита само на тъпото майченство, а не се сещат,че има социално слаби родители които дохода им е мизерен. ЕЕееееееее как да има раждаемост!!!!! newsm61

# 9
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Друг е въпросът, че вече от тея 160 лв ще има удръжки и пак голямата печалба дето ще е Rolling Eyes

Какви удръжки от майчинството? Няма такова нещо! Ако на теб ти удържат нещо, иди и се разправяй - въобще нямат право.
Колкото до коледни надбавки - наистина ли искате по 20 лв примерно само и само да получим нещо. Едва ли някоя от нас разчита на тези точно пари - оставете и родителите ни да се порадват малко, не им се случва често.

# 10
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
чудесно е че пенсионерите ще вземат надбавки, но наистина мисля че и за децата трябваше да помислят.Все пак ако ние тук във форума нямаме нужда от тези 20 лв. примерно , има други семейства за които тези пари значат много

# 11
  • Мнения: 854
Какви удръжки от майчинството? Няма такова нещо! Ако на теб ти удържат нещо, иди и се разправяй - въобще нямат право.
В момента никой нищо не ми удържа от майчинството. За следващата година, когато вече ще е 160лв ми обясниха, че до 150лв суми нямат удръжки/т.е както е сега 130лв/, но вече над 150 имат. Ако не е вярно, само ще се радвам.
А иначе никак не завиждам на пенвионерите, живеем с баба ми и дядо ми и мога само да се радвам, че ще получат малко пари отгоре за празниците, защото прекрасно знам как я карат. Просто всичко около майчинството - детските с тези глупави условия и помощите изобщо, почват да ми стават направо смешни ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 300
А аз какво да кажа като въобще ме лишиха от майчинство,заради 5лв. #Crazy

майчинството не зависи от доходите...да нямаш предвид детските надбавки...

# 13
  • Мнения: 730
PeaceАМИ МОЖЕХА ДА СЕ СЕТЯТ И ЗА НАС КАТО СЕ ЗАМИСЛЯ newsm78
да но наистина защо пак за нас не се сещат и ние имаме нужда те пак да увеличат пенсиите ама ние пак със детцки от 18 лв какво да правим

Истината е,че пенсионерите разчитат на пенсиите си,а ние на детските-не.Не мога да разбера каква е тази завист.

И аз това не го разбирам newsm78

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нека и пенсионерите взимат нещо, та нали те са ни майките и бащите, дядовците и бабите ни. Ще се зарадват, а и заслужават! Peace

И аз мисля така. Simple Smile

А аз какво да кажа като въобще ме лишиха от майчинство,заради 5лв. #Crazy










Сигурно имаш предвид детските,а не майчинството Thinking .Не могат да ти спрат майчинството,както е писала и Elfi майчинството не зависи от доходите.

А по темата мисля,че е много хубаво че са се сетили за пенсионерите,те заслужават тази коледна радост,а пък за майчинството,та нали ще стане от130 на 160лв след първи януари,въпреки че е крайно недостатъчно все пак е увеличение  Wink

Последна редакция: сб, 26 ное 2005, 11:52 от doniboni

Общи условия

Активация на акаунт