Снощи с висока температура, не яде...

  • 988
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Вчера привечер моят юнак вдигна температура, 38,5. След една доза Нурофен спадна на 37,6. Няколко часа по късно пи Панадол, но температурата си остана. Към 4 сутринта пак гореше и пак пи Панадол. Почти не е спал през ноща. Други симптоми на разболяване освен температурата НЯМА, което ме кара да си мисля, че сигурно са зъби. Вчера цял ден не е ял, само за вечеря млякото си изпи, сега на закуска дори мляко не иска, а той е дете, което по принцип се храни. Споделете вашия опит при никнене на зъбки. Нормално ли е да не яде, толлкова висока температура? Сега температура няма, но е много кисел, реве и не се издържа. Дадох му сега 5 гранулки Камомил Вулгарис пък дано се кротне малко. Венците назад при кътниците са много подути като ги пипам. Това означава ли, че го мъчат кътници. Той засега има само 6 зъба и много трудно се случват нещата със зъбите при нас. Хайде съветвайте ме Praynig

# 1
  • Мнения: 433
Моят син беше така преди една седмица, с температура около 38.5 без никакви признаци на започващо заболяване. Отказваше да яде друго, освен мляко. Оказа се, че е зъби. Най-вероятно и при вас е така. Лошото при нас е, че зъбите му избиха /четири за пет дни/, но той продължава да не иска да се храни като хората.

# 2
  • Мнения: 181
 Grinningтака описано маи са зъбки знам 4е кътниците избиват най трудно но все пак се консултирай с педито Peace

# 3
  • sofia
  • Мнения: 769
Да на зъби прилича, и щерката е така в момента но от кучешките. Даже се обрина от Т около вратлето. Ако Т се вдигне на 38.0 Може да дадеш 1 доза Белладона 15 СН. От зъбите може да получите и колики и разстройство и повръщане - да не си помислиш чее болно детето.
Разстройството е силно киселинно и прави обрив или зачервяване по дупето - това пак е от зъби. Дано да минете по-леко, защото ние за всеки зъб се борим с такива проблеми. Sad

# 4
  • Мнения: 3 861
Ето, че има и разстройство...вече Cry
Говорих с педито, сложи го на диета, но каква диета като той нищо не иска да яде и без това, даже и мляко отказа сутринта. Страх ме е да не е онзи гадния вирус с повръщането и разстройството, но не повръща де. Досега така не ми е правил от зъби newsm78. Ама той с неговите келяви 6 зъба май не е имал и възможност, на всичкото отгоре съм на работа в момента, а и баща му след малко трябва да дойде и той остава със свекър ми...Я кажете как стои въпросът с болничните в такъв случай?

# 5
  • Мнения: 1 113
Бих те посъветвала да използваш Вибуркол Н - свещички, но с това разстройство - не става. Иначе, те са много добри при температура и при никнене на зъбки. Щом детето не иска да яде - не го насилвай, давай му повече течности, може и 10 %-тна глюкоза.
А за болничните - питай педито дали може да ти издаде, в крайна сметка детето е болно и независимо дали за лекарят е почивен ден ти си на работа, би трябвало да има някакъв вариант.
Бързо оздравяване!

# 6
  • Spain
  • Мнения: 3 750
давай пове4е вода и те4ности , кисело мляко  -  ГЕри като е болна също не хапва нищо , не го тъп4и детето - даваи каквото харесва .. после само ще поиска да яде 4е ще се у4уди6 колко . незнам дали са зъби .. или вирус но дано ви мине бързо

# 7
  • Мнения: 3 861
Току що ми докладваха от вкъщи, че и течности не иска, а температурата е малко над 37  Sad

# 8
  • Мнения: 3 663
Лили, гърлото някой видя ли го ? таня изкара ангина миналата седмица по описания от тебе начин
два три дни буквално не яде
кашлица никаква, но гърлото огнено червено

# 9
  • Мнения: 3 861
Никой не му е гледал гърлото Thinking, но Калоян е вече добре, може би все пак са били зъби newsm78
Няма температура от вчера следобяд, разстройството само се появи за малко колкото да ми изкара акъла и сега пак няма, днес закуси обилно с попара, беше много гладен. Събуди се с думичките "Па-па, ам, ам-ам, айде" и ме води към кухнята Party Laughing Иначе по голямата част от ноща прекара в нашето легло ама на всичко съм готова само мир да има. и така...Нови зъби няма  Rolling Eyes все още Confused

# 10
  • Мнения: 3 663
супер Simple Smile радвам се, че е добре Simple Smile най-обичам, когато Т се окаже от зъбки, защото иначе е гадно  Confused

# 11
  • Мнения: 8 505
И моята калпазанка беше така от сряда до събота-температура от 38.5 до 38.9 и никакви симптоми на настинка.Не искаше да яде нищо,всъщност още не яде,само кисело мляко и пие сокове.Вече 6.ден Confused
Давай му повече течности и различни храни-все някоя може да му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт