приятна изненада

  • 1 647
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Бяхме на разходка в парка за един час - на - 8 градуса. Правихме нещо като снежен човек, гонихме се , бой с топки , естествено.Въздухът е невероятно чист. Не съм предполагала, че ще  е толкова приятно .Още повече все ме плашат в Канада как се мре от студ и цяла зима никъде не се излиза. Смятам да излизаме винаги, когато е възможно - т.е. когато няма бурен вятър и - 30 градуса. Голям кеф - все едно съм на Боровец.

# 1
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Днес е по- меко времето  в Монреал.   Simple Smile... за разлика от четвъртък , когато пък беше брррррррр - измръзнах. Предпочитам зимата тук , отколкото  лятото с  отвратителната влага .

# 2
  • Мнения: 314
Радвам се за вас  Grinning. Както казват тук в Швеция, лошо време няма, има само лоши дрехи. Ако не мислеха така, трябваше да си стоят само в къщи...

# 3
  • Мнения: 843
ААА, нямате грижи ,  мам:-))  Синът ми, / дето вече е голямо магаре/ беше разнасян и размитан из половин България от 10 м. до  3 години.
 Спазвали сме само едно правило : да няма вятър/ не силен , поне/.... независимо колко градуса е.  Важното е когато играе в снега,  да се движи. / по принцип е трудно да ги спрем.. ама../


   що майтапи помня... как нямам снимки... с кучето и първия Снежко.
  първите димящи мокри чорапки на "скиора"в барачката ни в Родопите. На 4 години караше ски, с нас/ т.е. баба и дядо/  разбира се и на почти равно.  
       от 7 години/ той е вече на 20/ е непосилно да го пратя да кара ски.. въпреки собствената барачка в Родопите..  но знам , че може. може да се търкаля с найлон... и да прави снежни човеци с измислени шапки.Simple Smile) и да се смее с глас и да бъде ДЕТЕ....
  даже и аз мога понякога...Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 146
Радвам се за вас  Grinning. Както казват тук в Швеция, лошо време няма, има само лоши дрехи. Ако не мислеха така, трябваше да си стоят само в къщи...
Абсолютно си права! Теди е с един скиорски костюм за - 30 градуса - така пише! Grinning Отдолу беше смо по тънка блузка с дълъг ръкав и чорапогащник. Прибрах си я топличка.

# 5
  • Мнения: 7 430

Поиграла си е Меденката  Wink
НЕ знам за вас...ама аз предпочитам да е лято  grinning039...сега е хубаво навън - не е студено, вали тихо, снега е още бял, ама още малко за съжаление ще е така....и като си представя, че няма да мога да излизам от в къщи Weary

Иначе е хубаво на снега, особено за децата Nature Snowman...а и за нас Wink

# 6
  • Мнения: 3 146
Защо да не излизаш от къщи? Нямате ли парк наблизо?

# 7
  • Мнения: 1 629
Стана ми студено само докато четях Grinning Мамо Кенга, а как се отоплявате в къщи? Тук веднъж на 5 години става -5 и в къщи си стоим с грейките, а за -30 не мога да си представя просто newsm78

# 8
  • Мнения: 3 146
Има си централно парно и си нагласяш колко да бъде Т в къщи. Ние сме на 21 градуса - както и в София. А навсякъде, където ходиш е около 20-23 градуса - имали такъв закон. И да ти кажа си ходя с по една тънка блузка ( и някои летни си слагам даже)  и отгоре якето. като вляза в метрото веднага махам горната дреха, че жега.  Grinning А истинските кебекарки ходят и през зимата с голи кореми. Grinning

# 9
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А истинските кебекарки ходят и през зимата с голи кореми. Grinning

Тук си много права. Shocked Ходих до магазина и видях един човек *предполагам, че канадец) по потник без ръкави. Shocked Shocked Shocked А е -5 градуса и вали сняг. Направо не мога да си го обясня. Rolling Eyes

А по темата - браво за разходката.  Laughing Аз още не съм се престрашила да покажа на Дени снега "наживо". Wink

# 10
  • Мнения: 3 146
Това ми е първа зима и не знам дали става -30. Ама досега е по-топло от бг пък не знам. Освен това -30 може да стане за няколко дни през зимата - не трае с месеци. (доколкото съм чувала) А и организацията на транспорта е перфектна - не мръзнеш по спирки. Или се возиш с кола. Досега шапка не съм слагала, ще видим дали ще трябва да си купувам. smile3530

# 11
  • Мнения: 1 283
Много си права! Grinning Когато не духа гадния вятър навън е много приятно! WinkГоляма веселба е за децата да се пързалят на снега!Всеки път се прибираме потни от лудуване! Party

# 12
  • Мнения: 139



Иначе е хубаво на снега, особено за децата Nature Snowman...а и за нас Wink

Уха,поне със снега,ще имате предпразнично настроение.Ние какво да кажем,като тук няма сняг.Малкия дори не знае за какво иде реч Grinning
Цитат

# 13
  • Мнения: 2 452
Това ми е първа зима и не знам дали става -30. Ама досега е по-топло от бг пък не знам. Освен това -30 може да стане за няколко дни през зимата - не трае с месеци. (доколкото съм чувала) А и организацията на транспорта е перфектна - не мръзнеш по спирки. Или се возиш с кола. Досега шапка не съм слагала, ще видим дали ще трябва да си купувам. smile3530

Преди две години беше - 28 градуса в продължение на няколко дни, почти 10. Свиква се. Шапка си купи, защото без шапка не става, колкото и да е топло вътре в сградите, все пак ако искаш да се разхождаш навън, без шапка ще ти измръзнат ушите (сериозно!). Както и без ръкавици не може.   
Учудвам се, че студът може да спре някого да излиза отвкъщи. Когато родих дъщеря си преди 4 години (в началото на октомври) не е минавал ден да не съм излизала на разходки поне по 1 час. Сега също се стремя да я изкарвам на двора поне за 30 минути на ден; понякога и за час.
Проблемът в Монреал е вятъра. За разлика от Скандинавия, където температурите са същите, понякога и по-ниски, но няма вятър и студът се понася по-лесно.
Ако сте авантюристично настроени, купете си ски за "дълго бягане" (крос кантри) или snow shoes. Не е нужно да ходите до ски курорти, за да ги карате; навсякъде из по-големите паркове има алеи за каране на ски. Много приятно занимание през зимата.

# 14
  • Мнения: 3 146
Наистина ми стана чудно в темата "Защо емигрирахте" всички "канадки" в един глас казват, че не могат да си направят среща, защото е зима и няколко месеца не се излизало от къщи. И като станело май месец тогава щели да се видят. Rolling Eyes. Странна работа - да не би да има някаква тайна и да не съм наясно, че така се живее тук? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт