не иска да хваща

  • 3 572
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Момичета, моят син след 3 дни прави 3 месеца, а не иска да хваща нищо в ръце. Всъщност не иска да хваща нищо целенасочено. Иначе понякога ми хваща косата, шишето с млякото и други, но ми се струва че го прави без да иска. Не иска да хване нито една играчка, дрънкалка. Висят му над главата примерно и той не си прави труда да ги докосне или хване, а просто им се радва и си смее. На каква възраст вашите бебоци хващаха целенасочено неща?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ехеееее чакай де, закъде бързаш? Нашият бебок целенасочено започна да хваща предмети някъде към 5-6месец. Не помня много добре, но със сигурност на три месеца не можех да го накарам да хване нещо.

# 2
  • Мнения: 99
Ох, благодаря ти. Не знам, на моите приятелки децата все всичко можеха да правят от малки /така казваха/:lol: Laughing. И си помислих, моето пък наред ли е Simple Smile

# 3
  • Мнения: 4 187
Ох, благодаря ти. Не знам, на моите приятелки децата все всичко можеха да правят от малки /така казваха/:lol: Laughing. И си помислих, моето пък наред ли е Simple Smile


 Laughing Ами да, те на приятелките децата все са генийчета ! Спокойно , всяко дете се развива по различен начин.

# 4
  • Мнения: 1 489
Ехеееее чакай де, закъде бързаш? Нашият бебок целенасочено започна да хваща предмети някъде към 5-6месец. Не помня много добре, но със сигурност на три месеца не можех да го накарам да хване нещо.
И ние така.Успокой се!!!

# 5
  • Мнения: 5 228
... на моите приятелки децата все всичко можеха да правят от малки...

А, те на приятелките децата винаги всичко от съвсем малки научават  Simple Smile. Не се притеснявай,рано е още.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 657
Ох, благодаря ти. Не знам, на моите приятелки децата все всичко можеха да правят от малки /така казваха/:lol: Laughing. И си помислих, моето пък наред ли е Simple Smile
Дъщеря ми чак сега целенасочено хваща играчки,а е почти на 5 месеца и половина. Иначе хубаво си го написала,че приятелките ти така са казвали,ох много обичам такива дето децата са им най-най!Горе главата имате време!

# 7
  • Мнения: 92
и мен ме вълнува този въпрос, при нас е същото никакви опити за хващане даже като и бутам играчка в ръката, но сега се успокоих.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 145
Спокойно, мили мамчета. Нищо им няма на дечицата, ще дойде време все да хващат нещо и да пищят като им го вземете. 
На 3 месеца Ева успяваше да хване дрънкалка, но след като съм и я набутала в ръцете. Но и тежеше и не успяваше да я вдигне. Но много скоро след това се научи и почне ли веднъж новото умение го усвоява за часове, не за дни. Така, че не се знае, дали няма след 2 дена да почнат да хващат.

А за приятелките и децата им се сещам една сценка от комедиен сериал: пред кабинета на педиатъра всички майки толкова се надуват чие бебе какво прави, че като идва ред на майка на 2-месечно бебе, тя казва: "Моят син се изправя". Всички опулват очи, а тя добавя "на колелото си" Mr. Green

То е много нормално, човек да се притеснява, но на мен лично отчетните теми в това направление много ми помагат. Там децата са на една възраст и четеш как всички ги прихваща да правят едно и също, а ако твоето "изостава" в нещо винаги има и още 2-3 такива за компания.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ох, благодаря ти. Не знам, на моите приятелки децата все всичко можеха да правят от малки /така казваха/:lol: Laughing. И си помислих, моето пък наред ли е Simple Smile


 Laughing Ами да, те на приятелките децата все са генийчета ! Спокойно , всяко дете се развива по различен начин.
Да тези са ми познати, дето децата им са най бързо развиващите се, най умните, най красивите, абе всичко най... от твоето. Една дори ме изтърси, че на 7 месеца вече бягала.  #Crazy То има и нещо друго с приятелските деца. Етърва ми като разбра, че сина ми е проходил на 9 месеца, не повярва, защото нейния бил проходил на 1г. и 1м., не можело другите деца да прохождат преди нейното, пък то ама голям гении е според нея (бил много гъвкав, гимнастик трябвало да стане, защото можел да прави кълбо  Shocked, че кое дете не може), само дето е на 6 години и още не може да говори правилно. Та ги има всякакви.

# 10
  • Мнения: 344
Въобще не се притеснявай, още сте много малки. Моята Елена започна да хваща целенасочено в петия месец. В края на 4 месец махаше с ръчички и хващаше случайно и веднага го хвърляше. Не проявяваше интерес към играчката. Така че въобще не се притеснявай. А това с децата гении го знаем всички!

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Много сте мънички още,не се притеснявай,и аз на вашата възраст съм бутала дрънкалки в ръката на малкия обаче той не ги хващаше,и аз се бях притеснила ,но после разбрах че тази дейност я усвояват към 5-6 месеца

# 12
  • Мнения: 542
Спокойно - много зависи и къде му се предлагат играчките. За протягане и хващане още му е рано на детето.
Виж и това:
http://www.biberonbg.com/info/razvitie_na_bebeto.htm Flutter

# 13
  • София
  • Мнения: 2 356
Имах същите притеснения като теб по същото време. Тогава една майка от парка (форумка  Grinning ) ми каза: "ами то само няма да се сети да я хване. Ти трябва да му я сложиш в ръцете. Хващаш играчката и затваряш пръстчетата около нея." Избрах най-меката и лека играчка - една плюшена пчеличка и така направих. Правих го няколко дни подред, после почнах да слагам играчката на гърдичките и пак да й поставям ръчичките. След 2 седмици започна да опитва да я хваща, естествено, веднага не може да я уцели, но по натам ще координира ръчичките по-добре.
Така, че споко. Ще се научи, не се шашкай.  Grinning

# 14
  • Мнения: 3 116
Ние се опитвахме да хващаме някъде към началото на 3 месец, но както Denat ти е писала, трябва да показваш Simple Smile Активната гимнастика при нас също свърши чудесна работа. Сега вече хваща стабилно, но си насочва ръчичките бавничко, за да улови играчката Simple Smile

Ох да се  поправя, че само се бъркам с тези месеци. В началото на 4 започна да се опитва да хваща (при навършени 3)  Crazy

Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 13:08 от ritka

Общи условия

Активация на акаунт