още една инициатива за децата без родители

  • 682
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 866
фондация, която работи с домове за деца без родители, днес раздаде празни торбички. на всяка торбичка има закачено име на дете-сирак, заедно с данни за възрастта и ръста му, а също и списък с най-необходимите неща. идеята е всяко дете да получи коледен подарък в рамките на 10 лв. подаръците ще бъдат занесени от доброволци от фондацията като за децата от всеки от петте дома ще има също празнична програма и занимания.
не съм се чула още с организаторите, но ми се иска да вярвам, че са намерили хора, които да напълнят всички празни торбички...
просто исках да го споделя като информация и като идея...

# 1
  • Мнения: 3 248
фондация, която работи с домове за деца без родители, днес раздаде празни торбички. на всяка торбичка има закачено име на дете-сирак, заедно с данни за възрастта и ръста му, а също и списък с най-необходимите неща. идеята е всяко дете да получи коледен подарък в рамките на 10 лв. подаръците ще бъдат занесени от доброволци от фондацията като за децата от всеки от петте дома ще има също празнична програма и занимания.
не съм се чула още с организаторите, но ми се иска да вярвам, че са намерили хора, които да напълнят всички празни торбички...
просто исках да го споделя като информация и като идея...


Коя е тази фондация? newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
фондацията се казва "добрият самарянин". знам, че отдавна работят със сиропиталища в страната (повече от 10 г.), но това е първата по-мащабна инициатива, в която средствата не идват отвън. идеята е ние също да станем съпричастни.

# 3
Ние които искаме да дадем своята лепта за децата сираци но и да сме сигурни че тя ще отиде по предназначение към кого да се обърним???

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
още тази вечер ще проверя дали са раздадени всички празни пликове - те са направени по списъците, дадени от директорите на 5 дома, които ще участват в инициативата.
ако не са - можем да измислим начин да получиш 1 или повече плика, да ги напълниш според нуждите на съответните деца и да ги предадеш. това, ако си от софия.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 866
има нераздадени 40 плика (от над 300), т. е. още 40 деца очакват наякой да им приготви подарък.

# 6
  • Мнения: 863
Кои са тези 5 дома?В София ли са?Може ли и аз да се включа ако още има свободни пликове Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 4 866
домовете не са в софия. не съм сигурна за петте, тъй като не съм съвсем ангажирана технически с проекта, по-скоро помагам откъм идеи, но контактите с домовете се осъществяват от други хора. домовете, за които съм сигурна са в селата Стоб и Рила, а и също и в/близо до Берковица.

последните празни пликове утре ще бъдат "предложени" на богослужението на баптистката църква в софия (ул. осогово 63)

# 8
  • Мнения: 2 249
Ние които искаме да дадем своята лепта за децата сираци но и да сме сигурни че тя ще отиде по предназначение към кого да се обърним???


още един начин- виж-fdbm.org-или ми пиши на лична
момичета sorry за офф-а Praynig  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт