Захранване на некърмени бебета

  • 4 429
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
Намирам инфо само за бебета, които са на кърма. А другите?
Не ми се ядосвайте, знам предимствата на дългото кърмене, но трябва ли да се чувствам виновна, че нямам кърма?!? Вярвайте ми, опитах всичко, но...Ядосвам се като чета мнения на майки, които хранят децата си с адаптирано мляко - някои едва ли не се извиняват, че не кърмят! Е, колкото и да е жалко, не всички могат! Затова ще ви помоля за съвет - кога, как и т.н. трябва да се захранят бебетата, които са на формула.

# 1
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Graciela

Не ми се ядосвайте, знам предимствата на дългото кърмене, но трябва ли да се чувствам виновна, че нямам кърма?!? Вярвайте ми, опитах всичко, но....


Ок, няма да ти се ядосваме Laughing  Шегувам се Laughing
 Не мисля, че трябва да се чувстваш виновна за каквото и да е, нито че някой тук ще ти се ядоса или ще те кара да се чувстваш виновна за това, че нямаш кърма. Това е форум за взаимопомощ и подкрепа, а не за обвинения и нападки /е някои хора не го проумяват и го показват, но това е в една друга тема.../

За захранването не мога да ти помогна, защото и на мен не ми е много ясно, но другите мами ще се включат Wink  Успех.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
И аз в момента съм на тема захранване-моят малък бебок е на адаптирано мляко от 2 месец (отби се още в родилния дом и изцеждах доколкото можех кърма, но много скоро спря). Та аз от около 1 месец му давам по мъничко плодово пюре, но той от 3-4 дни го хапва с удоволствие. Нашата лекарка ни каза да започнем и захранване с картофено пюре, обаче от 3 дни пробваме и вече имаме проблем. Малкия отказва да яде, нервен е, буди се нощем, яде само по 2 пъти на ден и плаче ли плаче... Аз малко съм объркана и притеснена и утре смятам да не му давам зеленчуково пюре. И да пробвам пак след около месец. Ще се включа отново като имаме развитие Laughing

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Да, наистина преобладават темите за кърмените бебета. Но няма значение, кой пък казва, че трябва да се чувстваш виновна? Следващия път може да се получи по-удачно, а сега най-вече си гушкай бебето и му се радвай, храненето с каквото там мляко е на второ място.
За захранването: ако бебето ти е здраво, енергично, наддава нормално, можеш спокойно да отложиш захранването до навършени 6 месеца. Ако те безпокои, или не удържаш на натиска от роднини, до навършени 5, но не преди 4 месеца! Под захранване се разбира всичко, освен мляко (независимо кърма или изкуствено).
Успех!

# 4
  • Мнения: 503
Цитат на: Graciela
Не ми се ядосвайте, знам предимствата на дългото кърмене, но трябва ли да се чувствам виновна, че нямам кърма?!?

Разбира се, 4е не! Това, 4е препоръ4ваме кърменето, не озна4ава, 4е ще се сърдим на майките, които не кърмят! Laughing
А за захранването важат същите првила, както за кърмените бебета, но захранването може да запо4не след 5 навършени месеца, както ти е писала боо. Вси4ко зависи от бебето - как се 4увства и развива, поглежда ли ве4е към вашата храна, и т.н. Трябва да се избягват същите храни. По темата има статии в Библиотека и на сайта в подписа ми.

# 5
  • Мнения: 196
Цитат на: Graciela
Намирам инфо само за бебета, които са на кърма. А другите?
Не ми се ядосвайте, знам предимствата на дългото кърмене, но трябва ли да се чувствам виновна, че нямам кърма?!? Вярвайте ми, опитах всичко, но...Ядосвам се като чета мнения на майки, които хранят децата си с адаптирано мляко - някои едва ли не се извиняват, че не кърмят! Е, колкото и да е жалко, не всички могат! Затова ще ви помоля за съвет - кога, как и т.н. трябва да се захранят бебетата, които са на формула.

 И аз се интересувам живо от тази тема. Грациела, а твоето бебче колко е голямо и даваш ли му вече нещо? Коко е почти на 4 месеца от втория пие сок - по 20 - 30мл. и скоро ще започна да му давам и пюрета.  Адаптиринато мляко вече не му харесва толкова много и даже има хранене на което изяжда 60гр и почва една хилене Twisted Evil .Моята педиатърка ми препоръча да давм пюре след навършване на 4 месецано от друга страна пък майчетата, скоито бяхме в болницата вече дават и каши Shocked.Абе и аз съм много объркана ще се радвам майките с по - големи дечица, които не са кърмили или са кърмили малко да споделят опит.

# 6
  • Мнения: 278
Моят бебок е на 3 мес и 1 седмица. От 1 месец имаме проблем с ад. мляко, не го иска, плюе, не яде или повръща Imp Наистина ми писна Close  От 5 дена давам плодово пюре на Хип, но и него не хареса и от вчера му правя равни количества Милумил - 60гр. и пюре, разбивам добре и така му харесва Laughing - това е на обяд.
Да ти кажа с ръка на сърцето Laughing  знам, че се препоръчва по-късното захранване, но толкова съм се изтощила с това ядене, че нямам търпение да започна с каши и зеленчукови пюрета!
Все нещо ще му хареса на моя малък мъж и няма да ме тормози така!

# 7
  • Мнения: 196
Цитат на: Graciela
Моят бебок е на 3 мес и 1 седмица. От 1 месец имаме проблем с ад. мляко, не го иска, плюе, не яде или повръща Imp Наистина ми писна Close  От 5 дена давам плодово пюре на Хип, но и него не хареса и от вчера му правя равни количества Милумил - 60гр. и пюре, разбивам добре и така му харесва Laughing - това е на обяд.
Да ти кажа с ръка на сърцето Laughing  знам, че се препоръчва по-късното захранване, но толкова съм се изтощила с това ядене, че нямам търпение да започна с каши и зеленчукови пюрета!
Все нещо ще му хареса на моя малък мъж и няма да ме тормози така!
Благодаря ти за отговора. Да споделя че и ние като бяхме колкото вас имаше такъв период. Отказа ми Милумила и започна да яде НАН. Тъй като имах цяла кутия от Милумила започнах да слагам по 1 лъжичка в НАН - и така ядеше нашия юнак. Накрая свърши милумила и отказа да яде чист НАН Close , та пак си минахме на Нутрилон( млякото ни от първите седмици, което също беше отказал). За изтощение от ядене не ми говори, че едва не изпаднах в нервна криза, но слава богу израснахме го и този проблем. Просто го оставих сам да си направи режима на хранене - той от началото на третия месец яде по 5 пъти по 100гр. Едва от няколко дни изяжда 120, но след като прочетох че най - важно е да наддава и си казах  - когато иска да яде все някога ще огладнее Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 311
Здравеите Laughing
Да се включим и ние. Калина е на 4м и 10 дена.  Хапваме адаптирано мляко ( Нутрилон) 4 пъти на ден по 140-160 мл.  Между храненеята хапваме плодови пюренца eat  домашно приготвени и пийваме сокчета.
Откакто си хапваме пюренцата акаме всеки ден, че и някога повтаряме  Wink  Затова съм доволна ,че ги започнахме Laughing
 Когато Калина започна да не си изяжда млякото и на мен не ми се искаше все да хвърлям , разредих храненията и така вече си изяждаме всичко Laughing
 
 E това е от нас!
 Поздрави Laughing

# 9
  • Мнения: 272
И мен ме вълнува жива тази тема и имам няколко въпроса:
1.С плодово или зеленчуково пюре да захранвам първо?
2.С купено пюре или домашно да започна?
3.Как се приготвя картофеното пюре?Слага ли се сол,захар,масло,мляко и какво количество?

Моля,който може да помага с инфо Confused:
Вчера мойта педиатърка ме изуми,като ми каза да започвам с плодово пюре и то трябвало да замести едно ядене,като плодовото е без мляко.Няколко пъти я попитах,как така пюре (и то плодово)без мляко може да замести млечно хранене и отговора беше- може Shocked

# 10
Annivo, kaji na tvoiata pediatarka da se gramne! Navsiakade pishe che plodovo pure NE MOJE da zamestva mlechno hranene!ama te i knigi ne shtat da chetat tia hora be!
Da se naiade tia s plodovo pure i daizkara 3 chasa che i povehce. Az davam na moito momichese (4m.10dni) plodovite pureta mejdu hraneniata ,kogato iskam da uvelicha intervala mejdu dve iadeneta( shtoto tia vartia suka i pak si iade na  chesto i po malko)  a ako iskam da e kato iadene- togava i slagam pureto v mliakoto, e ne sialoto pure ami polovinata primerno i taka mnogo i haresva.

# 11
  • Мнения: 278
И аз слагам пюрето в млякото Grinning  , иначе не го иска! Чудех се дали е правилно, но опитах и на него много му хареса! Иначе изяжда по 1 - 2 лъжички и започва да пищи, а като го смеся е много доволен!

# 12
  • Мнения: 196
И ние вече хапваме плодови пюренца и то с голямо удолствие. Забелязах, че откакто го захраних и млякото започна да си изпива, което много ме учуди Shocked Аз очаквах да се дърпа още повече, но и млякото и сока и пюрето се опустошават Grinning. Дано и занапред да е така. Аз давам пюретата чисти без мляко и ги харесва, даже ако го оставя ще изяде цяло бурканче на Ганчев, но още не смея да не му претоваря стомаха.
Annivo тая твоя педиатърка нещо май не  е в час. За първи път чувам че плодово пюре замества хранене. Нашата даже ме предупреди да НЕ правя така и каза че като минем на зеленчуково и то в достатъчно количество може да заместя обедното хранене.

# 13
  • Мнения: 272
И аз за това и не я слушам.Захраних си бебката със зеленчуково+мляко(днес даже обедното ядене си беше изцяло пюре) и за десерт -сок,който ще заменя с плодово пюре (след захранване).А и да допълня,че си папкаме с лъжичка.Е ,голямо мазало става #Splat ,но се справяме .
Целувки за вашите бебчовци  remybussi

Общи условия

Активация на акаунт