Кашлица.....писна ми

  • 1 468
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,
вече незнам какво да я правя тази кашлица, от 2 седмици кашляме(2 г. сме), 2 дни беше суха и с бабешките лекове бързо стана влажна, но не минава, пием сироп-д-р Тайс, и най-интресното е, че през деня не кашля мн, дори по 5 пъти мах да го чуем, а вечер и стрин основно. Какво да му дам? А са му чисти гърдите, мисля, че няма смисъл от антибиотик нали? Вашите дечица по колко време кашлят, когато са само на сиропче?
Благодаря ви много Simple Smile

# 1
  Спокоино!И ние сме така в момента.При малките деца минава по-дълго време ,докато се изчистят,защото не могат да се изхрачват.ние например докато не повърнем не ни минава.Снощи минахме този етап и до сега не сам я чула да кашля,а вчера не спираше!И ние не пием антибиотик,защото гъдичките са чисти.Сега пием сиропче Флудитек.(постоянно педито ги сменя-незнам защо)Бързо откашляне ви пожелавам! Peace

# 2
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравей! И ние сме с кашлица от близо месец. Вече 2 пъти ходихме на лекар и всеки път ни изписват различни лекарства. Единия път беше об. сироп за кашлица и имуностимулатрор. Втория път ходихме при уж една от най-добрите педиатърки в града и тя установи, че кашлицата е алергична. изписа ни сироп за тази кашлица, за сополите: ваксина за носа ИРС19 и хомеопатични хапченца за синузит и др. На първата седмица след започване на лечението (вече втория път) почти спря кашлицата, сополите останаха. На втората седмица - сополите спряха, обаче се възобнови кашлицата и то с пълна сила. Сега кашля през деня от време на време, най-страшно е положението сутрин след ставане. Вече и аз не зная какво да правя!! Sad

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Здравей.Да ти кажа аз как оправям моите , когато имат кашлица.Така единия вариант е един сироп , който от скоро използвам казва се Хустагил сироп струва 5.50 и е специално за кашлица по 2,5мг. през 3 часа.А другото нещо , което при нас има също голям ефект е по рецепта на баба Ванга: 1с.л. мед ;1 с.л. масло 1/2 л. сода и 1 ванилия.Давам сутрин , обед и вечер по малко.Дано и на вас помогне. Simple Smile

# 4
  • Русе
  • Мнения: 856
Моят син имаше влажна кашлица и докторът му изписа Вентолин 3 пъти по 5 мл и ACC kids сироп също 3x5мл оправи се точно за 5 дена.

# 5
  • Мнения: 786
Както пише под линка към тоя подфорум, преди да дадеш нещо на детето си, консултирай се все пак със специалист.
Моят съвет- поискай направление за пулмолог, минали сме по тоя път, затова ти го казвам, но ние се обърнахме късно според мен.
Ако ходите на ясла, спри го докато не се оправи напълно, колкото и време да отнеме, иначе рискуваш влошаване.
Успех!

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В момента върлува вирус и масово хората развиват бронхити, синът ми от невинна кашличка вече е на антибиотик... Мисълта ми е да внимавате с тази кашлица...

# 7
Мисля да искам направление за пулмолог, поне специалист да си каже думата. Не кашля кой знае колко , но ми се струва дълбока. То най лесно е лекарката да изпише антибиотик и тя ще мине, ама нямаме други оплаквания, мисля, че е редно специалистд а си каже мнението...........вие какво мислите Sad

# 8
  • Мнения: 261
здравейте
ние сме със абсолютно същият проблем
детото няма нужда от пулмолог според мен, ако има сополи значи те причиняват кашлицата
аз бях в клиниката по педиатрия към МА при Улевинов и тойми изписа капки за нос "Кусихром" и АСС за деца.
Не виждам какъв е смисъла от пулмолог след като вие не чувате да му хъркат гърди и детето е жизнено няматемпература ит,н.
Опитайте и с антиалергичен сироп -зиртек, кларитин  или нещо друго
и не се притеснявайте повечето деца са така
аз имам две и  винаги сме болни
Антибиотикът нас не ни оправи ,затова пием антиалергично

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
mimka, синът ми беше с абсолютно същия проблем (а преди това аз, май аз го заразих  Embarassed) , с едни и същи сиптоми и двамата, Т ми вдигна само единия ден и  бързо я смъкнахме и остана кашлица - дълбока, повече от 2 седмици, без Т, без сополи, без червено гърло. Първо и нашата педиатърка опита без антибиотик само със сиропи за кашлицата, да ама след седмица и дишането загрубя и хрипчета тръгнаха и гърлото вече се беше зачервило от това непрекъснато "дране", абе към бронхит си вървеше момчето. И айде антибиотик, хич не бях щастлива, но истината е, че още след 2-3 приема се усети ефект, кашлицата намаля, вече минаха 6 дена с антибиотик и тя спря... Около нас има още поне 2 дечица със същите симптоми, затова написах да внимавате...

Общи условия

Активация на акаунт