Цяла седмица със запушено носле!!! Помагайте!

  • 1 871
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, синът ми вече цял седмица е със запушено носле, дори днес е по-зле отколкото досега. Нито физиологичният разтвор на капки помага, нито Стеримар - июобщо не мога да му махна секретите от носа. Не може да диша през нослето и съответно трудно суче. Дразни се и е много раздразнителен. В четвъртък го водих на лекар - нямаше нищо страшно, само хрема, която уж трябваше да отшуми. Лекарката каза, че за неговата възраст не се препоръчва нищо друго освен физиологичен разтвор - да, ама не помага! Кажете ми - какво да правя? Имало някакви капки Коларгол, които се правели  в аптека - някой чувал ли ги е? Стават ли за почти 6-месечно бебе?

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
az kaпвах по няколко капки кърма във всяка ноzдричка....и после го обръщах по коремче, zа да може да иzтече секрета....по същия начин правих и с фиzиол. раzтвор...опитай и успех.... Heart Eyes

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Коларгол може да се ползва,той не е от стандартните свиващи лигавицата средства,а е дезинфекциращ и подсушаващ - сребърен нитрат в някакво разреждане.Според мен има добър ефект,макар че е ужасно мърлява история.
Обаче трябва да ти го предпише лекарката,защото е определен процент в зависимост от възрастта на детето Sad
Виброцил също дават на бебета около 6-месечна възраст.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 603
http://www.bgphoto.net/photos/6750/o632669180021718750.JPG - тези капки ползвах за бебето, когато беше на вашата възраст, приготвиха ми ги в аптеката на ул.Раковски срещу 1-во районно управление. Приготвят и на х-л Хемус, на кръстовището

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами то това е Коларгол-а Grinning Има го и процента  на бележката - и ги правят във всяка аптека,където приготвят лекарства по рецепта (макар че не останаха много такива Sad).

# 5
  • София
  • Мнения: 533
Много ви благодаря - вече го поръчах по телефона в аптеката, само че ми каэаха, че за бебета правели 1-процентов  раэтвор. А по колко капки и на колко часа да му слагам? Да купувам ли и виброцил?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 603
Една форумска мама ползваше тези, но ме предопредиха, че можело да правят алергия - http://www.bgphoto.net/photos/6750/o632664416335156250.JPG, пише и по колко да слагаш

# 7
  • София
  • Мнения: 235
Аз бих посъветвала да посетите отново лекаря...
Ние един месец се борихме с хрема, която премина и в леко кашляне с много храчки, бронхит и антибиотик и тъй като   май имаме и гъбички, които съм сигурна, че са още преди хремата, предполагам, че те са в основата на всичко... За съжаление установявам, че нашият лекар не се задълбочава много при поставяне на диагноза и можеше много по-рано да решим проблема, преди да се стига до такива усложнения! /малко дълго, но мисълта ми е, че може причината да е някаква бактерия, щом нещата се влошават с времето... Всъщност точно с това направих аналогия с нашия случай.../ Надявам се при вас случая да е по-прост! Успех и бързо оздравяване! Heart Eyes

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Коларгол моята педиатърка каза да давам сутрин и вечер по 1 капка във всяка ноздра, но Мая е доста по-голяма...по-добре най-малкото се консултирай по телефона с доктора на бебето.
При Мая често (да не кажа почти винаги) работят хомеопатичните капки Еуфорбиум Композитум на Хийл, предписани от педиатърката, която е и боароновски хомеопат.
Иначе - стеримар или физиологичен разтвор/кърма, капнат в нослето преди кърмене и гореописаното слагане по корем, за да изтече секрета, помага поне за кратко, колкото да се наяде детето; също можеш да се пробваш да му даваш да суче по-седнало, така, че минимално количество секрет да се стича в гърлото, докато суче.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
А пробва ли да го наквасиш хубаво със Стеримар и после да изсмучеш с назална помпичка сополите?При Ники това отпушва безотказно, поне докато суче.
Иначе ползваме Олинт и  Виброцил, но не стават за толкова малко бебче Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 533
Засега Денис е добре, по-добре диша през нослето и си суче нормално - но сутринта доста се притесних. Взех Коларгола, но още не съм му го сложила. Той в петък почти се беше оправил, но през уикенда бяхме на гости при баба му и дядо му - те се отопляват с печка на дърва, беше адски горещор там пак му се появи хремата.

Мислех да го эахранвам на 1.12 - тогава става на 6 месеца. Да иэчакам ли да му мине хремата  /ами ако това не е скоро/ или да му дам оризова каша?

# 11
Zdraweite, nie sme taka ot 4 dni no zapocnahme i s adska kashlica i laringit a sme tocno naprawili 4 meseca. Slagam kolargol 4 puti 2% po 0.5 mililitra obshto z a dwete nozdri . Strasho razsupoliawa, t. e toi gi razkarwa ot tam gadowete i sled 20-30 min slagame wibrocil. Za da disha wecer slagame olint po edno wpruskwane ot detskiai wece sme cuwstwitelno po-dobre. Pihme i po 2,5 mililitra sinekod poneje kashlicata beshe ujasna i wece se oprawiame. Tzi rejim na lekarstwa deistwa. Mnogo rewem obace ot kolargola, no spim noshtem maksimum 1-2 da se izkashlia. Uspeh

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Слагах четири пъти по една капка 2%-тов Коларгол на дъщеря ми, когато беше на три месеца и изкара тежка хрема. Изписа ни го лекар. Може да го откриеш и в изпражненията - да не се уплашиши и чудиш от какво е оцветяването  Sunglasses
Идете най-добре отново на лекар и се оправяйте бързо.

# 13
  • Мнения: 2 171
Най-добре поискай от педиатърката да му вземе секрет от нослето за изследване за стафилококи. При нас упоритата хрема се оказа че са коки, и то хванати още в родилния дом, но ни ги откриха късно. Преди това и ние капахме Коларгол и ползвахме физиологичен разтвор, но без особен резултат. Дано при вас да не са, но е по-добре да сте сигурни, а и изследването е абсолютно елементарно и евтино, така че нищо не губите.

# 14
  • София
  • Мнения: 415
Най-добре поискай от педиатърката да му вземе секрет от нослето за изследване за стафилококи. При нас упоритата хрема се оказа че са коки, и то хванати още в родилния дом, но ни ги откриха късно.

Съгласна съм, май в повечето случаи така наречения заден ринит се дължи точно на недолекувана инфекция от коки. При нас инфекцията слезе от окото към нослето.
Изследването струва 15-20 лв., ако не ти се спори с личния ти лекар за направление

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 20:06 от pisho

Общи условия

Активация на акаунт