Зъболекар във Франция-спешно!

  • 3 339
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Аз, както майка ми викаше, седя седя и на магарето чуш викам.
Кво ми трябваше сега това суровоядство!!!!!!!!!!!!
От многото дъвкане на ядки пломбата ми падна и няма да ви кажа как ме боли зъбаааааааа smile3514 smile3514 smile3514
За сега ям на другата страна Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Та, французойки, питанията ми са:
Как стои въпросът със зъболекарите?
Какви са цените? На пломбите и прегледите?

Ще и бъда много много благодарна!

# 1
  • Мнения: 235
Здравей Торнеросе,

цените зависят много от здравната ти застраховка... Не знам каква имаш ти.
Ако искаш, мога да ти пусна координатите на двама зъболекари в Париж, които говорят  български и които можеш да попиташ по телефона каквото те интересува. 
Аз лично не съм се ползвала още от техните услуги (да чукна на дърво!!), но доста хора около мен са доволни...

# 2
  • Мнения: 7 605
Торни,

нямаШ ли от Дания European Health Insurance Card? Тя се иzдава от местната zдравна каса zа престой в ЕС. С нея ти поемат вси4ко, все едно си с френска zастраховка. Това няма да е 100%, zа съжаление, zа това във Франция пове4ето хора имат допълнителни zастраховки.

Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 1 238
Торни,

нямаШ ли от Дания European Health Insurance Card? Тя се иzдава от местната zдравна каса zа престой в ЕС. С нея ти поемат вси4ко, все едно си с френска zастраховка. Това няма да е 100%, zа съжаление, zа това във Франция пове4ето хора имат допълнителни zастраховки.

Успех  Hug


Имам такава. Мене ориентировачно ме интересуват цените, просто за да знам какво горе долу ме очаква...

# 4
  • Мнения: 1 238
Здравей Торнеросе,

цените зависят много от здравната ти застраховка... Не знам каква имаш ти.
Ако искаш, мога да ти пусна координатите на двама зъболекари в Париж, които говорят  български и които можеш да попиташ по телефона каквото те интересува. 
Аз лично не съм се ползвала още от техните услуги (да чукна на дърво!!), но доста хора около мен са доволни...


[/quote

Страхотно! Пусни ми ги моля те! Много ще ми помогнеш!

# 5
  • Мнения: 235
Страхотно! Пусни ми ги моля те! Много ще ми помогнеш!
Пуснах ти ги на лични.

# 6
  • Мнения: 1 194
Ох, чак сега виждам темата ти, ам като малката не ми позволява да се доближа до компютъра... Много неприятно, наистина. Цените са м/у 30-60 ? в зависимост дали ще те лекуват или само ще сменят пломбата. Ако правя груба грешка , ме поправете, при мен обикновено става въпрос за по-сериозни лечения.
Аз ходя при един французин , но той е чешит. Иначе и аз имам координатите на бг зъболекари, ако искаш пиши ми кои ти е дала Мика, ако са други да ти дам и моите

# 7
  • Мнения: 1 854
Торни,

нямаШ ли от Дания European Health Insurance Card? Тя се иzдава от местната zдравна каса zа престой в ЕС. С нея ти поемат вси4ко, все едно си с френска zастраховка. Това няма да е 100%, zа съжаление, zа това във Франция пове4ето хора имат допълнителни zастраховки.

Успех  Hug

Татянче,
а знаеш ли как стои вьпроса, ако човек е застрахован в една дьржава от ЕС и застраховката му там е кьм частна здравна компания, но иска да роди в друга дьржава от ЕС? Може ли застраховката да се прехвьрля или ползва, независимо в коя дьржава на ЕС?
А какво имаш предвид сьс това, че "няма да е 100%". Това само за Франция ли важи?

# 8
  • Мнения: 235
Ще си позволя да дам отговор на част от въпросите, които са зададени на Татяна...

При пътуване от една страна членка на ЕС в друга е необходимо да притежавате т.нар. Европейска Здравна Карта, която замества формуляр Е111. Във Франция тя е въведена от 01.06.2004. ( не знам как е за останалите страни..)

Картата се издава по желание на осигуреното лице от Националната Здравната каса. Тя е индивидуална и номинативна (дори и за деца под 16 години).

Тази карта се представя при всяко ползване на медицински услуги и покрива разноските, съобразно с условията на всяка отделна държава (които не винаги са поети на 100%). За това преди пътуване се препоръчва да се осведомите за конкретните условия на страната, за която пътувате.

Европейската Здравна Карта позволява да се избегне директното плащане на услугата.  В случай, че нямате такава в себе си, ще се набложи да авансирате средствата и да запазите всички фактури, които след това трябва да изпратите на Националната си здравна каса, за да ви бъдат изплатени обратно парите.


Във Франция Националната Здравна Каса покрива само определен процент от цената  от услугите, а не 100%.
 За това повечето хора имат допълнително осигуряване в частни компании. Тази допълнителна застраховка поема останалата или само определена част от разходите. Всяка компания има различни условия и режими и преди пътуване е необходимо да се усведомите какви са техните процедури в такива случаи.

 

 

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 15:37 от Mika

# 9
  • Мнения: 7 605
Торни,

нямаШ ли от Дания European Health Insurance Card? Тя се иzдава от местната zдравна каса zа престой в ЕС. С нея ти поемат вси4ко, все едно си с френска zастраховка. Това няма да е 100%, zа съжаление, zа това във Франция пове4ето хора имат допълнителни zастраховки.

Успех  Hug

Татянче,
а знаеш ли как стои вьпроса, ако човек е застрахован в една дьржава от ЕС и застраховката му там е кьм частна здравна компания, но иска да роди в друга дьржава от ЕС? Може ли застраховката да се прехвьрля или ползва, независимо в коя дьржава на ЕС?
А какво имаш предвид сьс това, че "няма да е 100%". Това само за Франция ли важи?

Небенце,

zа 4астните zастраховки не мога да ти помогна, уви, това което го zнам важи само zа държавните осигуровки. По добре е да се свържиШ със zастраховката, 4е сигурно и те се раzли4ават една от друга.

Тя Мика е обяснила ина4е как става ако си с държавна zастраховка (браво Мика) но искам да уто4ня 4е това не винаги важи.

Ако сте иzпратени да работите временно в друга държава на ЕС, работодателят трябва да прати формуляра Е 101 на zастраховката, въz основа на което се иzдават Европейските Здравни Карти.

Ако пътувате 4астно в друга държава 4ленка, просто си искайте такава карта и готово. Оба4е    в тоzи слу4ай картата важи само zа услуги, от които сте се въzполzвали в спеШен слу4ай, като например zъбобол, с4упен крак, грип и т.н.

Друг е въпросът, ако сте бременни или ако страдате от някое zаболяване (хрони4но, но не и във всеки слу4ай). Ако си бременна и отиваШ в 4ужбина, само в спеШните слу4аи Ще ти поемат раzходите. Т.е. ако отидеШ zа да си направиШ ехография zаЩото му е доШло време, няма да се плаЩа. Това са така наре4ени програмирани ле4ения и в тоzи слу4ай обикновенната Европейска Карта не важи. Ако пътувате в 4ужбина с цел там да се лекувате (примерно ИСКАТЕ да раждате в друга държава, или трансплантация zа коята в друга държава не се 4ака толкова, химиотерапия в страна, където са ваШи роднини и т.н.) Ще трябва ваШата местна zастраховка да дава съгласието си. Това става 4реz формуляр Е 112 и ако полу4ите съгласието, полу4авате пак картата, която на вънШен вид не се раzли4ава, но винаги трябва да преставите и копие и на формуляра Е 112.

При командировка в 4ужбина, с Е 101 са покрити вси4ки услуги, били те спеШни или програмирани. В тоzи слу4ай 4овек не отива в 4ужбина с цел там да го лекуват, а zаЩото го праЩат там. Аz съм осигурена под номера на мъжът ми понеже не работя и zа това това важи и zа мен, т.е. аz отивам в Германия zаЩото мъжът ми го праЩат там, а не zаЩото искам там да си иzкарам бремеността. И вси4ко там ми е платено така, все едно бях с немска държавна zастраховка, даже и аванс няма да плаЩам  Wink

Системата не е много лесна, на мен ми трябваха няколко седмици и стотици обаждания до какви ли не служби в двете страни, където самите служители не бяха много на ясно как се процедира в слу4ая.....

# 10
  • Мнения: 235

Тя Мика е обяснила ина4е как става ако си с държавна zастраховка (браво Мика),  но искам да уто4ня 4е това не винаги важи.
 

Татяна, имаш право - аз обясних подробностите, само в случай на кратък престой и за непрограмирани прегледи и лечения (в противен случай има нужда от карта +  Е112 и предварителното съгласие на касата).

Сега остава само някой да обясни как стои въпросът с осигуряването при студентите  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7 605

Тя Мика е обяснила ина4е как става ако си с държавна zастраховка (браво Мика),  но искам да уто4ня 4е това не винаги важи.
 

Татяна, имаш право - аз обясних подробностите, само в случай на кратък престой и за непрограмирани прегледи и лечения (в противен случай има нужда от карта +  Е112 и предварителното съгласие на касата).

Сега остава само някой да обясни как стои въпросът с осигуряването при студентите  Simple Smile


Ами аz реШих да добавя тия другите слу4аи zаЩото нали тъкмо си блъснах главата с тия глупости, а кой zнае на кого могат да бъдат полеzни един ден  Wink

А zа студентите ниЩо не мога да кажа, някой друг е на ред  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 854
Mika, Tatjana нямата грешка Hug Благодаря Ви  bouquet за подробната информация.

Общи условия

Активация на акаунт