Отговори

Анкета

Как си намери детегледачка?

Опции:

Здравейте мами, здравейте детегледачки, домашни помощнички, гости на форума. Искам да започнем една дискусия за страха от това, да пуснеш непознат човек вкъщи и как да се подсигуриш срещу кражба или не дай си Боже нещо по-лошо. Все пак оставяш този избранник или сам, или сам с децата ти. Признавам си, нямам опит. Сега черпя такъв, но се питам нормално ли е всичко да опира до доверието между хората. Живеем във време, в което това е леко овехтяла дума. Ами ако нещо от къщи изчезне?! Можеш ли да предявиш съдебен иск, например, срещу човек, с когото само сте си стиснали ръцете?! Моля, споделете вашия опит, ако имате такъв. Какво е нещото, което ви дава увереност и спокойствие в избора на детегледачка или домашна помощница? newsm78

Последна редакция: сб, 03 дек 2005, 15:58 от danimineva

# 1
Мами, няма ли да споделите вашия опит?!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
След снощните репортажи за педофилията ме подгони много силна параноя. Не бих взела напълно непозната детегледачка - от обява. Първо възможности са познаните, роднините, съседи, агенция за гледане. Все ще намериш нещо, или частни ясли. Не мисля, че можеш да се застраховаш срещу кражба. Трябва  да опишеш имуществото и гледачката да се подписва, че го приема. Ценните неща ги заключи в шкаф и донякоде е решение. Ако си много притеснена, можеш да инсталираш камери, само че ако направи нещо лошо на детето, ти ще видиш чак вечерта... Камерите може да ги гледаш и в интернет, но нали ще работиш нещо друго, нама да гледам постояно в камерите.

# 3
  • Мнения: 684
И а змислех че не мога да оставя детето си някой непознат да го гледа но ми се наложи!
Въпреки че ходи на ясла,понякога се налага друг да я взема и гледа.
Намерих се една жена по обява не я познавах нито ми беше препоръчана но се надявам че всичко ще е ОК Peace
И тя е майка и то на 2 деца така че, мисля че мога да и доверя детето си!
Не че като я оставихме първия път не ми беше притеснено,но...това е майчиния инстинкт предполагам newsm78
А за вкъщи да не би нещо да изчезне не се притеснявам!
НИкой не държи супер ценни неща в къщи!Какво -телевизора ли ще изчезне или...незнам кое???
Само ако човека е клептоман могат да чезнат разни дребни нещица!
Според мен е нормално да се притесняваме повече за децата си отколкото за вещите в къщи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 116
И аз намерих нашата детегледачка от обява. Имаше много добри писменни препоръки, които проверих. Беше с мен една седмица, после с майка ми.
Виждам че детето е спокойно когато се прибера, наддава добре.

Откровенно казано, притеснено ми е само за бебка. В началото беше по-зле, сега вече съм по-спокойна, но когато не съм около нея, винаги нещо ме гложди и ми е едно криво  cry

# 5
  • Мнения: 6 314
Преместих темата от форума за обяви (търсене на детегледачки и помощници в домакинството) - тук в Мамешкия.
Форумът там не е дискусионен, само за обяви е и както е видно няма много отговори на повдигнатия въпрос.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За мен варианта беше да водим детето при детегледачката.
Така всички бяхме по-спокойни.

# 7
  • Мнения: 524
Мен ме глождят същите неща, как ще е детето и да не изчезне нещо от вкъщи. Не , че има супер ценни неща ама са си мои изкарани с много труд и аз си ги ценя ако ще и 1 ст. да струват.
А за бебо направо умирам от ужас , нали ми е мъничък и ме е страх за него. То горкото още даже не може и да си каже. Та определено обмислям варианта с камерите. Не смятам , че е решение , но поне като психясам на работа и ще мога да погледна какво става...та ще се успокоявам...
Не знам как се справят мамите. МОля ви споделете. МНОГО се притеснявам, а не мога да остана още дълго с бебо. Готова съм и на ясли да го дам , но за съжаление ще е прекалено малък за ясли..

# 8
  • Мнения: 3 116
Мая я гледа детегледачка от 4 месечна възраст. Първата седмица-две беше най-трудно. Мама често ги навестяваше без предупреждение, камери не съм слагала.

Сега се гледат вече месец и половина и съм доста по-спокойна. Обаждам се по един-два пъти на ден да видя как е беба и толкова. Междудругото много е важно жената да има реални препоръки които да можеш да провериш и от първият път да ти направи впечатление като човек на който можеш да повериш детето си.

Абе трудно е, ама рано или късно този момент идва Confused

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ааа,това с детегледачките не е за мен,ще ми се спука сърцето от притеснение сигурно,ако жената ми е препоръчана от моя позната ...да,ама така по обява..едва ли бих се навила,колкото и да ми се налага,предпочитам сигурното Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт