Отбива ли се?

  • 472
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 588
От две седмици бебето ми пищи неистово като го кърмя.
Слагам го на гърдата (храня и от двете), бозае около минута - две и започва да плаче силно и да се дърпа.
Последната седмица поради това си имах големи проблеми с количеството на кърмата - намаля драстично, понеже бебето не бозае, и докато се усетя да цедя, почти спря, но сега слава богу с рицинус и цедене се повъзвърна...
Днес за проба една приятелка го сложи на гърдите си - тя е с много мляко и засука за около минута и пак същата работа с плача.
Аз му давам вода още от началото със шише, но до преди две седмици не съм имала такъв проблем.
Дали кърмя прекалено често и бебето не е гладно (на 3-4 часа само през деня яде) или не иска да суче от гърдите, понеже пускат по - малко от шише?
Направо в чудо се виждам....

# 1
  • Мнения: 727
все еднно чувам себе си........че и децата ни са на една възраст........голям майтап
Може би е някакъв период
не се отказвай и ние сме така 1 1 и 1/2 се кърмим....лудница Crazy Crazy
А и на всичкото отгоре моето педи ме навива да спирам кърменето(ама какви лекари си имаме нали)
Решението е да му даваш по-начесто и самоот цицата  все пак гледно няма да стои и ще засуче яко!!!!И аз се шашнах но сега съм убедена че ще се кърмим........още дълго(кърма има така че няма защо да се отбива детето)

Макар че като алтернатива пред АМ е цедената кърма от шише(но изисква много  цедене и помпене..... Close на мен ми се повръща от помпата вече  Sick

Спокойно ще се нормализират  нещата

забравих да кажа че днес не се дърпа вече и не иска от шише, а само циците Laughing Mr. Green

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се отбива - абсолютно невъзможно е бебе на тази възраст да се отбие,просто защото еволюционно погледнато,това би значело да загине,понежее неспособно да се храни с други храни.
Поведението е съвсем типично за повечето бебета на вашата възраст.Вероятно е свързано със силен рефлекс на потичане,при който бебето се давиот силно пръскащото в устата му мляко,сърди се и отказва да суче.Лесно е преодолимо - може да смените позата на кърмене,да изцеждаш малко мляко преди кърмене,за да може силната струя да изтече и бебе да суче кротко или просто да го махаш от гърдата,да оставиш млякото да изтече в кърпа и после след като успокоиш бебето,да го сложиш пак на гърдата.Дори нищо да не правиш,бебето само ще го израсне в един момент и ще се научи да се справя.
Другия вариант е просто сърдене и дърпане от гърдата без някаква установена причина.В тези случаи помага да храниш бебето основно в сънено състояние - да го дебнеш преди да се е разбудило съвсем и да го слагаш на гърдата,да се кърмите в движение,на тъмно,без нищо за разсейване наоколо.
Спокойно - това е само период и минава,но ще ти трябва доста търпение,защото понякога трае няколко седмици.Важно е да предлагаш гърдата често и да кърмиш и нощем (ако бебето се буди),обикновено нощем бебетата си наваксват за дневното дърпане и сучат спокойно.
За да си сигурна,че получава достатъчно мляко,е достатъчно да следиш памперсите - 5-6 мокри памперса за 24ч означават,че суче достатъчно Grinning

# 3
  • Мнения: 28
pri men e sa6tat istoria zatova parvo izcejdam malko i posle davam gardata a ako pak po4ne da piska davam izcedenoto za6toto mi e mnogo jal kata pla4e

# 4
  • Мнения: 6 243
pri men e sa6tat istoria zatova parvo izcejdam malko i posle davam gardata a ako pak po4ne da piska davam izcedenoto za6toto mi e mnogo jal kata pla4e
Съветвам те да преустановиш с това. На всички майки ни е жал, когато децата плачат, но в негот и твой интерес е да не го правиш. Постъпи както е написала Хедра и няма да сгрешиш!!! Доказано и проверено е. С даването на изцедено мляко рискуваш да си създадеш множесто далеч по-трудно отстраними проблеми с кърменето на бебо - недостатъчна кърма, отказ от гърдата, рагади ...

# 5
  • Мнения: 111
Цитат
С даването на изцедено мляко рискуваш да си създадеш множесто далеч по-трудно отстраними проблеми с кърменето на бебо - недостатъчна кърма, отказ от гърдата, рагади ...
Цитат

Сладка Хапка, какво имаш пред вид, от какво може да получи рагадите?

# 6
  • Мнения: 1 737
да, и аз за рагадите не разбрах???

# 7
  • Мнения: 6 243
Ама и аз съм една ... ще се дообясня. Много от нас изцеждат с помощта на помпички тип "спринцовка" и тип "камбанка". Част от тези помпи, макар и да изцеждат, са силно травмиращи за гърдите и именно поради тях доста жени се сдобиват с рагадите. Аз съм един светъл пример за това. За съжаление в този момент не ми беше до това, но сега си мисля, че трябваше да си направя една снимка за назидание "какво не трябва да се случва на кърмачката". Голяма част от вината за рагадите ми имаха помпите. Но не е задължително, за щастие.

# 8
  • Мнения: 1 737
Аз кърмя изцяло с шише и помпа и нямам никакви проблеми, нито рагади.

# 9
  • Мнения: 111
А пък аз и без помпа си имах...  Sad

Общи условия

Активация на акаунт