Дискова херния - 2

  • 215 496
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 958
svetlana_ua  - защо не пробваш фламексин? напоследък много го хвалят. На мен обаче, нищо друго не ми действа най-добре (от хапчетата) освен диклак. Не знам защо? Но знам, че имал странични ефекти върху черния дроб и е от по-лошите лекарства. Но то май всички  на едно помагат, на три вредят.

# 721
  • Казанлък
  • Мнения: 903
А как да преценя какви ензими да си взема, по колко.....? Пинки знае много неща, но по какво се ориентира, все пак не е доктор.?

Мисля да пробвам с тях, но ако питам невроложката май ще й дойде много...Усетих, че малко странно ме гледа за Дискус и сега ако й спомена ензими и куркума..... Embarassed

Mila, всеки сам преценя какво да предприеме...  Някои вярват безпределно на докторите и пият с шепи лекарства до живот,някои лягат на операционна маса,някои търсят други начини. Много малко доктори ще ти предложат терапия с ензими,хомеопатия или друга алтернативна методика. И не защото не се прилагат успешно по света от години.  Peace
Информацията можеш да търсиш в интернет,но само в чужди сайтове. Можеш да намериш доста неща,коментирани от лекари и пациенти. Ето това прави Пинки и ни поднася всичко на златна чинийка. Добре,че има хора като него да четат,да мислят и да ни карат и ние да се учим от тях. Ако някой от вас е чел темите,водени от него(имам предвид темите за протеолитични ензими,за Омеги и за витамин Д и други) знае,за какво говоря.
Ако някой има желание да почете някои статии за ензими на руски и английски,пишете ми на лични,ще изпратя,каквото имам. За съжаление повечето ми неща са умрели със стария компютър   comp03,но пак ще събирам информацията.

На всички много здраве!

Последна редакция: сб, 02 юли 2011, 22:51 от valpan

# 722
  • Мнения: 669
Преди години след мануална терапия се сдобих с проблем в лявата ръка.Половин година се мъчих и си мислих,че нищо няма да помогне.Спасение намерих в аулин таблетки сутрин и вечер свещичка профенид.Не можах да повярвам,че болките в ръката и гърба спряха още на втория ден.И тогава бях с дх на кръста,но за там лек нямаше ,само лежането ми помагаше.Така,че трябва да попаднеш на подходяща терапия.
Мила,свекър ми пие диклак и е много доволен от него.На мен пък никога не ми е помагал.При всеки е различно. Hug

# 723
  • Мнения: 4
svetlana_ua  - защо не пробваш фламексин? напоследък много го хвалят. На мен обаче, нищо друго не ми действа най-добре (от хапчетата) освен диклак. Не знам защо? Но знам, че имал странични ефекти върху черния дроб и е от по-лошите лекарства. Но то май всички  на едно помагат, на три вредят.

Мила, мерси много, ще го запиша фламексина. Поздрави на теб и хубавия Кюстендил   bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 958
Благодаря за мненията..... чела съм за ензимите, да, в темите на пинки, но отгоре, отгоре. Иначе аз зная, че е много информиран и много помага. Той ме посъветва преди година за един гел и съм много доволна.

aha - да, много е индивидуално всичко и затова има един период, в който човек се "опознава" с лекарствата и вижда с кои ще се сприятелява и с кои не...Simple Smile

svetlana_ua - благодаря ти!  Hug

# 725
  • Мнения: 4
днес в предаването на Мартина Вачкова говореха за този бразилски лечител и негови методи:
http://joaobg.com/





# 726
  • Мнения: 11
svetlana_ua, това предаване го даваха още преди няколко месеца (ако е същото и ако не са направили продължение по темата). Аз реших тогава да прочета нещо за този "лечител" и ми излязоха няколко статии с доста обезпокоителни факти. Честно казано не бих се доверила никога. И тогава си помислих, че е много некоректно от страна на предаването да предоставят на зрителите информация за такива шарлатани, без да са проверили добре нещата, само и само да си направят сензацията в предаването. Спомням си, че имаше една майка, която щеше да води детенцето си заради някакво заболяване при този в Бразилия, и ми стана много жал. Между другото го знаят и като John of God Rolling Eyes, аз така намерих разни материали.

Като съм влязла, да кажа как е мъжът ми - ами няма промяна все още, за съжаление. Приключи първия курс на Дискуса (с многото съставки) преди повече от месец. От почти един месец пък пие ензимите. Началото на август почва с втория курс на инжекциите. Все се надявам след него пък да има някакво подобрение - нали преди няколко човека от темата бяха казали, че след втория курс са се подобрили. Но сега наскоро като си споделяхте, и повечето казаха, че след първия още Thinking. Някой ако се е повлиял след втория чак, моля да се обади Simple Smile, да даде малко надежда.

Успех на всички!

# 727
  • Мнения: 4
svetlana_ua, това предаване го даваха още преди няколко месеца (ако е същото и ако не са направили продължение по темата). Аз реших тогава да прочета нещо за този "лечител" и ми излязоха няколко статии с доста обезпокоителни факти. Честно казано не бих се доверила никога. И тогава си помислих, че е много некоректно от страна на предаването да предоставят на зрителите информация за такива шарлатани, без да са проверили добре нещата, само и само да си направят сензацията в предаването. Спомням си, че имаше една майка, която щеше да води детенцето си заради някакво заболяване при този в Бразилия, и ми стана много жал. Между другото го знаят и като John of God Rolling Eyes, аз така намерих разни материали.


нищо не мога да кажа по въпроса, гледах само предаването, в което участваха доста жени.
Всичко е възможно разбира се..


 

# 728
  • Мнения: 3
Чак сега сядам да видя какво ново сте писали Embarassed Embarassed Embarassed Та на темата. На майка ми са й направили ЯМР, в който са наблегнали не на дисковата херния, а на фрактура на прешлените. Сега са й казали, че на този етап няма нужда от операция. Ще напиша точно за какво става въпрос:
На направените Т1-,Т2- и tirm образи на нивото на лумбосакралия сегмент гръбначния стълб в аксиална, сагитална и коронарна равнини се установиха МРТ данни за наличие на множество хипертензни на Т2 и шirm образите и хипоинтензни на Т1-образите зони в телата, дъгите и израстъците на лумбалните и сакрални прешлени с данни  патологични фрактури на телата на L3,L4 и S1. Медуларния канал е свободен. Конус медуларис и кауда еквина- в норма. Описаната МРТ находка е както при множествени остеолитични лезии в телата, дъгите и израстъците на лумбалните и сакралните прешлени с патологични фрактури на телата на L3, L4 и S1.
Това е всичко. Сега чакаме изследванията от гинеколога, тъй като преди 6 г. майка ми има направена операция от рак на шийката на матката. Ако някой може да ми даде някакъв съвет, ще ми бъде от голяма полза. Четох по-нагоре за прием на някакви ензими. В нейния случай подходящи ли са? Забравих и да спомена, че при майка ми вече се появява и проблема с изтръпването на крака.

# 729
  • Мнения: 114
Някой ако се е повлиял след втория чак, моля да се обади Simple Smile, да даде малко надежда.

Искрено се надявам и на вас да ви помогнат инжекциите Дискус. Hug
Аз мога само да споделя, че след първия курс само спрях хаповете, които от година пиех.
Болката и ограничените движения си останаха, но сравнително намаляха.
След втория и трети курс и до днес вече 10 месеца има моменти в които забравям за ДХ.
Но през това време съм ходила на санаториум пролет и есен и цяло лято на кални бани.
Нетрябва да се забравя и  гимнастиката, която е от голямо значение.
Болката все напомня за себе си,но едва ли ще изчезне завинаги.
Пожелавам на мъжа ти да намери правилното решение за себе си и най вече да вярва, че може да се оправи.

# 730
  • Мнения: 669
Eли,да не би майка ти да има остеопороза.Не са ли и обяснили на какво се дължат тези фрактури?
Да не би оплакванията да са свързани с гинекологичния проблем?

# 731
  • Мнения: 3
Aha, сега чакаме да излязат резултатите от гинекологичния преглед и стискаме палци всичко да е наред. За остеопороза - не,няма. Аз доста изчетох по темата, но честно казано не видях някой с подобен на нейния проблем. Искам също така да попитам нещо друго. На излизане от кабинета в Сф, няколко човека са й казали за някой си Артур / доколкото прочетох е арменец, практикуващ китайска медицина /. Та, ходил ли е някой от вас при него? Чували ли сте нещо за този човек? Четох също така за озоновата терапия. Дали тя е подходяща в нейния случай? Всякаква информация е полезна  Simple Smile

# 732
  • Мнения: 2 492
2009 писах при вас, тогава за първи път се обади проблема толкова сериозно.
2 месеца на легло, 7 дни от тях в Токуда и се вдигнах на крака.
После цялата 2010 си свирках и реших, че е свършило всичко.
Носех високите токове, ходех леко облечена и въобще се държах много безразсъдно.
Единственото ми постижение е , че ходех на плуване и задържах ниско тегло, преди години не беше така.
Сега от един месец съм с болки, доста сериозни - ту отшумяват, ту почват отново.
От първият ден започнах с диклофенак дуо, мидокалм и милгама.
Посетих невролог и неврохирург - първият каза, какво пиеш - аха, еми добре пий си го, прати ме на ЯМР. И изненада - дискова херния. При предната ми криза и двата месеца лежане отричаха да има дискова херния, сега изведнъж огромна такава - не разбирам, но така като чета.
Неврохирурга е известен , ужким добър - Габровски от Пирогов, каза, че ЯМР е на слаба машина и ме прати да повторя изследването, за да каже дали препопърчва операция.
В момента съм много кисела, защото съм на двайсет и нещо и последното , което планирах за лятото е да стоя затворена в нас и чудеща се в каква поза да застане , за да не ме боли и опъва.
Отивам да чета за всякакви новости в тази сфера, не искам да ме режат , нито да прекарам така живота и.
Малко да отмине кризата и тръгвам да спортувам.
Ще кажете какъв спорт - само , че на мен от това четене едно ми стана ясно - или стягаш мускулатурата на всяка цена или се влачиш като червей.
Ще намеря добър треньор .

# 733
  • Мнения: 258
nepukiska-Нe можах да се въздържа и понеже ми се обадиха болките днес, реших да ти отговоря. Написаното - типично в стил на 20-те. Нe ме разбирай погрешно, но и аз до скоро се пънех така. Да  амане... Нищо не промених. Така, че добре дошла за жалост, по кротко с треньорите, де да зависеше от тях.

# 734
  • Мнения: 2 492
До сега четох ... то така ме боли, че за сън и дума не може да става.
Та стигнах и до ензимите и до немските хомеопатични инжекции.
Ензимите ясно,ще поръчам от сайта - i herb.
Само за инжекциите не стигнах до това колко струват.

Не се силя - ядосвам се на себе си.
За тази една година можеше чудеса да направя, но аз нищо.
Иначе съм много силна, бързо се възстановявам, чак тази седмица се тръшнах в нас и то само защото ми писна около мен хора с незначителни оплаквания да са през ден болнични ,а аз да се влача куцаща на работа.

Дори бях доста добре тези дни, до днес когато направих едно рязко движение да си оправя косата.  Shocked И просто се изправих и все едно нещо се засука от дясно.
Биха ми лидокаин и дипрофос ... сега чета , че дипрофоса да се прави поне през три дни, а моят кинезитерапевт иска утре пак да ми сложи ?! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт