сбъркана кръвна група в клиника "Медстом"

  • 2 220
  • 9
  •   1
Отговори
Пиша това съобщение, за да ви предупредя за поредната опасност в българското медицинско обслужване. В лабораторията на частната поликлиника "Медстом" (на ъгъла на "Раковски" и "Дондуков") объркаха кръвната група на бащата на бъдещото ми дете. Аз съм с отрицателен резус фактор, така че преди два месеца той отиде да си провери кръвната група, за да сме сигурни. Резултатът му беше, че е с отрицателен резус фактор и двамата се успокоихме, че няма да има нужда да се следя за антитела. Но тъй като той имаше спомен, че е с положителен резус фактор, пуснахме друга проба. И се оказа, че в "Медстом" са объркали не само групата, но и резус фактора му! Доколкото знам, такава грешка може да се дължи само на страхотна немърливост, а не на сложността на изследването. Да не говорим, че струваше два пъти повече от на други места.
Не искам да плаша никого, но трябва да внимаваме не само какви лекари и болници, но и какви лаборатории си избираме!

Лека бременност на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 522
нямам думи!
 #2gunfire аз , ако съм на ваше място ще ги съдя.
 Някъде( май, пак тук из форумите) пък четох, че на една бъдеща мама при рутинните изследвания, които се правят при регистрация на бременност й бяха изкарали акъла, че е носител на  HIV

# 2
  • Мнения: 1 809
За тая немърливост трябва да има наказание.
Ако бях на твое място, щях да отида с новото изследване  argue , да им го пъхна под носа   Angry   на тия некадърници и да ги питам кой и защо  е объркал изследването.
Аман от тъпаци  Imp


И ти благодаря за информацията все пак.

# 3
  • Мнения: 3 394
Tova za sbarkanoto HIV izsledvane i az si go sponmiam-mai4itcata beshe mnogo razstroena i pla4ela postoianno, male ne iskam podobno neshto da se slu4va na nikogo Imp

# 4
  • Мнения: 717
Асбсолютно трябва виновника да бъде наказан, да си понесе заслуженото. Представяш ли си до какво може да доведе една такава грешка!!!!  Imp  Imp Абсолютни некадърници. Отиди до там непременно.

# 5
  • Мнения: 7 837
Аз ходя на консултации в Медстом и лично съм много доволна.
И все пак такива в случаи на немърливост трябва да има наказания, защото става въпрос за лекарските грешки и недоглеждане. А това е фатално.
Твое право е да отидеш и да подадеш оплакване в Медстом, за да може някой да си понесе последствията.

# 6
  • София
  • Мнения: 985
Цитат на: Casey

Твое право е да отидеш и да подадеш оплакване в Медстом, за да може някой да си понесе последствията.



Съгласна съм, че трябва да се подаде оплакване. Не може и не трябва да си играят със здравето на хората. А дали ако оплакването е в Медстом само няма да покрият нещата. Гарван гарвану око не вади. Мисля, че освен в Медстом трябва да се подаде оплакване и в по-горна инстанция. Предполагам че има институция, която следи работата на частните медицински центрове и лаборатории.

# 7
Момичета, благодаря за подкрепата, както и за идеята да проверя кой отговаря за работата на частните клиники!
Мисля най-малкото да пиша на директора на клиниката, както и да се постарая да се разчуе .... В медии и форуми като нашия.

Дано все пак повече положителни емоции да имаме ...

# 8
  • София
  • Мнения: 38 212
A dali znaete neshto za kruvniq centar v Pirogov zashtoto tam men i muja mi ni  izkaraha otricatelno Rh a ne sum mnogo sigurna. Confused  No vse pak trqbva da si napravq i test za antitela - bihte li mi preporu4ali nqkude - no da e okolo 25lv.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 847
dilqnka,

Пробвай във Военна болница. Миналата година ме изследваха там за кръвна група и за антителата после и не ми взеха никакви пари.

Там имат собствена кръвна банка.

Общи условия

Активация на акаунт