Трески по главичката

  • 462
  • 4
  •   1
Отговори
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
От около месец имаме трески(всъщност не съм сигурна така ли се нарича), но едни такива люспички по главичката...Като се роди и до 3 месец нямаше.Не знам от какво са се появили. Като го къпя слагам във водата само Пенатен и после изполивам главичката  с чиста вода.Моля ви кажете ми ако правя нещо неправилно. И кога изчезват тези неща.Дали го сърби? Thinking

# 1
  • Мнения: 8 505
Треските са нещо нормално.Единият вариант е да ги оставиш да изчезнат сами,но става много бавно,а другият е да ги махнеш.Ако решиш да ги махаш,можеш да купиш специални за целта ктенове.Аз не се възползвах от тях,а ги махнах с олиото за тяло на малката-напръсках и главата и след около 30 мин я разресах с гребен-трябва да е ситен и да не е с топчета отдолу.За 2-3 дни изчезват.Прави се само веднъж дневно,най-добре преди баня.

# 2
  • Мнения: 824
На малкия се бяха появили около фонтанелата само ,но ми казаха всяка вечер да мия главичката със сапун(ползвах шампоан до тогава).Изчезнаха и не са се появавали повече,но до 1г. му миех всяка вечер косичката.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 023
Нарича се кел, на бебето нищо му няма , може да изчезнат много бързо а може да седят и  цял месец, няма нищо опасно. След баня му мажи главичката с бебешко олио и 30-40 минути по-късно среши  главичката с бебешка четка с косми.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък го знам като бебшка "кал".Махнах го от веднъж.Намазах главичката след баня с преварена мас и я изресах с гребен за бебешка "кал" на Чико! Hug

Общи условия

Активация на акаунт