Резултатите от кръвните тестове

  • 5 055
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
са ми в норма.  Mr. Green
Аз си знаех, че тук да се боря с лекарите си е нещо като кауза пердута. Сутринта ходих да си взема резултатите. Отговора беше - 'Ти си клинично здрава!'
Само, че това далеч не са изследванията които аз имах желание да ми се направят.
Днешния въпрос към лекаря ми беше: 'Ха, сега докторе да ми обясниш след като съм клинично здрава защо съм 98 килограма, защо см постоянно нервна и крещя, ядосвам се едва се понасям. Защо когато пия вода мога да изпивам с литри? Защо трупам килограми предимно около кръста? И що за неудържим глад е този, който ме кара да се чувствам, като че ли мога да убия човек за парче шоколад?'
Отново го помолих да ми изследва инсулина за Инсулинова резистентност, защото знам че той няма нищо общо с нивото на кръвната ми захар, което перфектно и евентуално да отхвърли предположения за Диабет ТИП2, Метаболитен синдром (Диенцефален синдорм) или Депресия.
Той ми заяви, че за такива изследвания не е чувал!  #Crazy
Видя, че малко се поядосах, съответно не му стана приятно, но спокойно ме накара да се кача на кантара. После ми измери кръвното и каза, че ще ми пусне още изследвания.
Въпросът ми е, какво означават?
cortisol
fsh(LH)
Proluctinl

Далеч съм от мисълта, че е длъжен да пуска всички поискани от него изследвания, и че ако на ден му идат 10-тина такива хипохондрика като мен (щото точно така изглеждам в случая) той тотално ще изперка, но наистина ли няма такива изследвания за инсулин в Англия?  newsm78
След седмица ще отида на нов тест и след още две съм отново на преглед при него. Обеща да ми изпрати апойнтмънт за диетолог, та да видим! Последният такъв (апойнтмънт) за Мария и Алергията й дойде след близо 8 месеца чакане...
Кажете ми мили мами, моля ви! Знам, че далеч не съм единствената, която здравеопазването в чужбина далеч не ме кара да се ентусиазирам, но ако някой име рецепта за спокойно приемане на нещата от подобен род, нека да ми я шушне на уше, моля!
Почнах да спортувам, ходин на един клас по боди къндишънинг (представете си 100 кила яка българка на мелодията на Флаш данс какви извивки прави), реших с две думи да се взема в ръце, ако ще е депресия да преборя, но въпреки всичко да права ли съм да си искам такива иследвания? Наистина ме карат да се чувствам като хипохондрик често!  Crazy Всичко изходи от там, че говорих с двама мои близки приятели лекари и те без да се познават, направиха едни и същи заключения въз основа на оплакванията ми. от там на сетне, който иска и за луда може да ме обяви, ама аз хич не си измислям като погледна резултата на кантарчето или като се огледам в огледалото.  Confused Тия кила не се трупат ей тъй от въздуха.
Темата я пускам за да не се чудят повечето от вас какво става и понеже обещах да кажа резултатите.
Ето ги и самите тях.

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 15:52 от Елф

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Аз не съм нито от майките, нито от медиците, но да ти кажа: LH и FSH и Пролактин(ако това псоледното е пролактин) са полови хормони, съответно трябва да се изследват на определен ден от цикъла.
Не искам да те плаша, но това, което описваш все едно аз съм го писала и при мен наистина се оказа проблем- инсулинова резистентност, която успешно лекувам с помощта на едни хапове.
Ако не успееш да се пребориш все пак за изселдване, колкото и странно да ти звучи- намали или спри съвсем сладкото, ограничи високовъглехидратни храни и движение. пшри някои хора действат много добре.
Ако не при следващото си идване в Бг можеш да си пуснеш тези изследвания!
успех!

# 2
  • Мнения: 3 880
Елфке, Елфке, иzкара ми акъла с това zаглавие Naughty,
чак ми се раzхлопа сърцето и сега и аz имам нужда от пърче Шоколад zа успокоение Wink

# 3
  • Мнения: 513
Елфке, Елфке, иzкара ми акъла с това zаглавие Naughty,
чак ми се раzхлопа сърцето и сега и аz имам нужда от пърче Шоколад zа успокоение Wink

Айде сега, не се прави на ощипана госпожица.  Mr. Green То модерно напоследък да се пускат така теми. В крайна сметка нищо лошо, нали?
Ако толкова пречи мога да си редактирам заглавието.  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 3 880
То модерно напоследък да се пускат така теми. В крайна сметка нищо лошо, нали?

То след толкова Шокови теми теzи дни тук сме се поиzнервили малко Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 452
Изследванията са на кортизол (хормон на надбъбречната жлеза) и на освобождащите хормони на половите хормони + пролактин, които се отделят от хипофизата. Търсят хормонален дисбаланс.
Моят съвет продължава да бъде същия - запиши се в Weight Watchers, започни да пртавиш разходки; хубаво е, че си започнала фитнес.  Аз съм в същата ситуация, но мога едва след Нова Година да започна да се натоварвам и да спазвам диети. Когато видиш, макар и малък резултат нещата започват да изглеждат по-розови. Това, че ти се яде шоколад може да се дължи на много неща; не е невъзможно наистина да имаш проблем с инсулиновите рецептори, щом за кратко време си качила доста килограми. Възможно да имаш и хормонален проблем - при мен това е причината за допълнителното  напълняване, със сигурност, защото в продължение на 6 месеца приемах хормонални препарати; няма да обяснявам механизмите на напълняване.

# 6
  • Мнения: 1 238
Елфка, съжалявам за състоянието, в което си. Мога да те уверя, че те разбирам. Казвам ти го като човек, който е тежал 90 кила и с диабет при това и най вече бременна! Знаеш ли на мене пък колко трудно ми беше- бременна, гладна като вълк, а диетоложката ми вика само по един плод имам право на ден да изям, защото повече сладко не ми се полага, и най много една чашка мляко. А преди това изпивах по един литър мляко, и то не от това нискомасленото, както тя ми казва, а това най- мазното. Познай на какво карах! Домати, краставици и ей такива разни, от които не се пълнее. По 2 филийки пълнозърнест хляб на ден- това ми разрешаваше диетоложката. Примера за меню, който ми даде не ми стигаше само за единия зъб! Но изкарах така до края на бременността си- в името на моето здраве и това на детето.
Когато родих, въпреки че нещата се нормализираха, лекаря ми каза да си имам едно на ум, че съм в рисковата група. И като си спомних как дядо ми почина точно от диабет на 62 години, ослепял, с гангрена на крака, реших, че само аз мога да си помогна. Това е и една от причините аз днес да съм веганка. Не казвам, че ми е много лесно. Да не мислиш, че на мене не ми се яде шоколад! И аз съм постоянно гладна. Но какво да правя като съм от хората дето дебелеят и от една изпита чаша вода! Колко пъти съм си лягала гладна и цяла нощ сънувам манджи! Стигала съм и до там да дъвча нещо сладко и после да го изплювам, колкото и гнусно да звучи(не съм повръщала, някой сега да не си помисли това)
Това, което искам да ти кажа е, че имаш нужда от много силна воля, нерви и подкрепа! Не вярвам да имаш сериозно заболяване, а докторите в Англия да не го открият. Но все пак, настоявай за изследванията. За твое успокоение. Най-важното за мене обаче си остава това, че само ние можем да си помогнем. Добре е, че си започнала гимнастика. Запиши се и в някой клуб от рода на http://www.weightwatchers.com/
Повечко воля, ограничение на яденето и спорт и ще видиш резултата. А като отслабнеш и започваш да се харесваш, ще видиш как и настроението ти ще е по-добро. Но аз мисля, че ти знаеш това. Все пак си интелигентна жена.
Желая ти много успех!
И се надявам да не съм те обидила с нещо.
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 7
  • Мнения: 513
Ее, веднъж да реша да се правя на бад гай, а вие не ми давате, начи!
Майтап да става...

Лауре, показах изследванияат на моя близка приятелка лекар в България, виж какво ми отговори...
 
M*** (11:19) :
ти месо ядеш ли
Dani (11:19) :
mnogo
Dani (11:19) :
i swinsko, i mazno, bez meso ne sqdame na masata
Dani (11:20) :
zashto?
M***(11:20) :
ми щото си с картина на вегетарианка
M*** (11:21) :
т.е. макар да ядеш месо, явно не го усвояваш по правилния начин
Dani (11:21) :
majko mila,a? towa zle li e?
M*** (11:22) :
не, не че е зле
M*** (11:22) :
просто ме учудва

# 8
  • Мнения: 2 452
Ее, веднъж да реша да се правя на бад гай, а вие не ми давате, начи!
Майтап да става...

Лауре, показах изследванияат на моя близка приятелка лекар в България, виж какво ми отговори...
 
M*** (11:19) :
ти месо ядеш ли
Dani (11:19) :
mnogo
Dani (11:19) :
i swinsko, i mazno, bez meso ne sqdame na masata
Dani (11:20) :
zashto?
M***(11:20) :
ми щото си с картина на вегетарианка
M*** (11:21) :
т.е. макар да ядеш месо, явно не го усвояваш по правилния начин
Dani (11:21) :
majko mila,a? towa zle li e?
M*** (11:22) :
не, не че е зле
M*** (11:22) :
просто ме учудва

Това не мога да го коментирам.
Малко оф - ти в Кранфийлд ли живееш? Мъжът ми там е правил магистратурата си.

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
остават да ти видят естрадиола и прогестерона и да се търси другаде при4ината .но това за инсулина  ех, яд ме е на докторката ми 4е не ми каза да се проверя за резистентност ина4е захарта бе6е под нормата .тя тръгна към холестерола заради естрадиол висок над нормата,  сега не ми се говори от хормони  и дебелеене .опусто6авам вси4ко особено сладко тоцхно дебелея с 4асове ако не ям добре но по4на ли дръжте ме заклю4ена хахаха дано се оправиме вси4ки с такива прблеми .хайде  елф на диета с тебе избирай си и по4ваме аз сум с тебе  дай да махнем тези кила  после една награда голяма за нас   bouquet

# 10
  • Мнения: 369
Не бърzай да се притесняваш така. Опитвала ли си да си броиш калориите, които поемаш на ден? Много продукти, които претендират да са диетични, съдържат доста калории. Опитай да ги броиш например една седмица. Но трябва да смяташ всичко- дори 2 бадемчета или половин ябълка! Ако иzлеzе, че иzраzходваш повече, отколкото поемаш, и въпреки това не смъкваш килограми, едва тогава евентуално може да се съмняваш zа zдравословни проблеми.
Искрено се надявам всичко с теб да е наред и скоро да се похвалиш със свалени килограми.  Peace

# 11
  • Мнения: 768
Елфче и аз ям шоколад нон стоп-имало е дни и по 3 даже. Ама все се успокоявам че е от стрес.

Представям си колко ти е трудно да накараш някой да ти направи изследване, особено в някои страни на ЕС май е невьзможно. Аз имах гестационен диабет и двете бременности. През пьрвата за 21 дни качих 10 кг. Това не направи впечатление на никой особено на тези в болницата кьдето ходех на преглед. Само казаха че сигурно е много голямо бебето. То си беше голямо(4кг) а второто още повече(4.800).
Ама и това никой не предполагаше защото ме гледаха последно в 7 месец на видеозон.
След раждането никой за нищо повече не ме изследва. Ходих наскоро при един швейцарски гинеколог и той се учуди че така и не са ме изследвали за диабет след ражданията, много безотговорна му се видя местната система. Той ми даде направление за ендокринолог. Причината беше че от 2 месец след раждането не сьм мрьднала все сьм си 66 кг и досега при все че в 3 месец на 1 бременност бях 58, а стигнах почти 80 кг, а втория пьт като забременях бях 60 кг.
Та е чудно че не сьм смькнала нито грам макар че кьрмих сьвсем доскоро малката бебка и гледам две бебки след които тичам като луда по цял ден и не спя много  и т.н.
Като бях бременна пьрвия пьт гинеколога ми каза че имам фина костна система (вьпреки че сьм 174) и сьм над нормата и ме постави на диета в 5 месец от бременността.
Та при такова физическо натоварване не било естествено да не свалям нито грам. Ще видим какво ще покажат изследванията.

Само ми е странно не би ли трябвало при диабет да е високо крьвното. Моето е обикновено 90 на 60 , а последния пьт като ми го мери доктора беше 80 на 50.
 
Ти с какво крьвно си високо или ниско?

# 12
  • Мнения: 2 452
Само ми е странно не би ли трябвало при диабет да е високо крьвното. Моето е обикновено 90 на 60 , а последния пьт като ми го мери доктора беше 80 на 50.
 
Ти с какво крьвно си високо или ниско?



Диабета няма нищо общо с кръвното! А твоето е ужасно ниско!

# 13
  • Мнения: 1 238
Цитат
Само ми е странно не би ли трябвало при диабет да е високо крьвното. Моето е обикновено 90 на 60 , а последния пьт като ми го мери доктора беше 80 на 50.

Моето никога не е било високо по време на диабета, а и сега също. Беше ми леко паднало по едно време, но това беше от диетите дето все ги "спазвам".
Но то си е и по хубаво да ти е леко ниско, от колкото високо...

# 14
  • Мнения: 513
Малко оф - ти в Кранфийлд ли живееш? Мъжът ми там е правил магистратурата си.

Не, Кранфийлд е на няколко мили от нас. Но имам познат там и ходихме, много е, как да кажа.. студентско.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт