Пищи и се дере по средата на кърменето?!?

  • 785
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Здравейте! Аз като една съвсем нова в занаята кърмачка бих искала до помоля за помощта ви в настоящата ситуация, защото не мога да се справя с номерата на бебка, а и тук консултантките не ми оказаха особена помощ! Проблемът горе долу вече е ясен от заглавието, но все пак до доуточня- моята кукла е на 4 седмици и два дни (тикърчето нещо се се побъркало от два дни и не е точно) и кърменето в първите седмици вървеше в рамките на нормалното (хранене на поискване, но все пак с тенденция за 2-3 часови периоди, защото първоначално просто не ми слизаше от гърдата и това щеше да ме довърши от изтощение, тъй като имах доста тежко раждане, никаква вода или каквото и да е друго). Като цяло бебка седеше на гърдата по около час, като в този час се включваха смяната на памперса, побутването и тн. други занимания, за да я събудим, защото заспиваше много преди да се е наяла реално! Обикновено всичко завършваше с едно запало на гърдата бебе и всичко беше мирно и тихо, но....точно когато свикнахме все пак с тези процедури и даже изградихме нещо като режим тя внезапно започна да става много нервна по средата на кърменето. Започва нормално, суче около 15мин. и след това започва да се бута с ръцете от мен, да си върти главата, да пищи и блъска, а в същото време търси гърдата, въпреки, че тя и е пред или понякога в устата!!! Когато все пак успея да я пребборя да захапе отново, започва да си суче кротко за още някоя и друга минутка и после пак същото! Не е да се е наяла и аз да е насилвом, не е да няма повече мляко в гърдата, защото като стисна тече като река (имим твърде много кърма даже като цяло).....оставям я и да се успокои и пак пробвам, но резултат няма!!! Моля ви да ми помогете със съвет, защото вече незнам какво друго да правя, за да протичат пак нормално папанията  #Crazy Благодаря ви   bouquet
ПП- тя има колики още от първия и ден, но това поведение не е от коликите.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А опитвала ли си да я уригваш в тези моменти,когато започне да се дърпа от гърдата?След като имаш много мляко,е възможно да се нагълтва и с доста въздух,докато се опитва да се справи със силната струя и затова да се чувства некомфортно.
Аз не бих изключила възможността да се наяжда вече за 15-тина минути и да се сърди на обилната струя,която й пречи да си суче кротко за удоволствие Thinking
При всички случаи този период ще отмине - при много бебета втория месец се появяват такива сърдения и дърпания от гърдата,но нещата постепенно се нормализират Grinning

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
И моето бебе прави така, но аз вече знам причината:)
Нахранила се е поне за момента и започва да работи стомахчето за последващото акане. Обръщам  я по коремче на кръстосаните си крака(за да е леко изправена) и тя започва да пръцка и ака, а между другото и се оригва. След като съм сигурна, че е свършила с акането сменяме пампата и пак опитвам дали иска млекце( преди искаще, като беше на вашата възраст), а сега вече ми се усмихва повече и иска да й гукам. Малко объркана стана, надявам се да си схванала, че най-вероятно започва да я боли коремчето. Пробвай да я обръщаш по коремче. При нас това помага Wink

# 3
  • Мнения: 3 550
Това, което описваш ми прилича на давене от силна струя. Опитай да я кърмиш някак по-изправена, като ти се облегнеш на лакът например. Оригване по няколко пъти в рамките на едно кърмене също е решение на проблема. Успех!

# 4
  • Мнения: 102
Ние имахме същият проблем точно на вашата въ3раст,само че това се случваше на 5та минута от началото на кърмене.
Посетихме доста консултанти по кърмене,но честно ка3ано никой не можа да ми даде обяснение или отговор на въпроса 3ащо беба прави така.
Това продължи около 1 месец,после утихна постепенно.
Предположенията бяха,силна струя на млякото или недостатъчно гладно бебе.Вдигах я да се уригне по няколко пъти по време на хранене и гледах да не и давам да суче на по_макък интервал от 2 часа(това е минималното необходимо  време  кръвната 3ахар да достигне нивото при което се чуства глад,така ми обясниха консултантите).
Най_важното  в то3и момент е да 3апа3иш спокойствие и да продължиш да кърмиш бе3 и3лишни нерви.
Успех и дано отмине по_бър3ичко.  

# 5
  • Мнения: 87
и ние имахме този проблем, оправях се като на 15 минути сменям гърдата и на полувремето я оригвам - опитай това, ако друго не помага Simple Smile

# 6
  • Мнения: 295
И при мен го има същия проблем, само че беше на петата минута, а днес вече две поредни хранения - още на третата глътка Sad Реве неутешимо. Като се изцедя и предложа със шишето изяжда около 50 мл и отказва повече (а по принцип на тази възраст трябва да яде 2-3 пъти повече) и пак почва да реве яко. Единствената утеха е на ръце, тогава се уригва, но пак не иска да яде. Страх ме е на не се отбие  с тва шише. И не ни помага нито лежането по корем, нито уригването.
А, забравих да кажа, че не търпи изобщо да е в легнало положение.
Чудех се, ако упорствам две три хранения и не му давам любимото му шише, дали най-накрая няма да засуче по за дълго newsm78 Макар че тогава пък какво реване ще е.......
Някой да е имал такъв проблем??

# 7
  • Мнения: 3 926
На мен Сияна ми правеше така от колики. Болеше я и като отмине пак засуква и така до следващия коликен (ама че дума ooooh! ) пристъп. Вдигах, гушках.. , тя пищеше и пръцкаше и после пак на цица. И така с часове Wink Имахме колики до 3-тия месец Sad Но вече ги забравих Praynig Слава Богу Grinning

# 8
  • Мнения: 295
На мен Сияна ми правеше така от колики. Болеше я и като отмине пак засуква и така до следващия коликен (ама че дума ooooh! ) пристъп. Вдигах, гушках.. , тя пищеше и пръцкаше и после пак на цица. И така с часове Wink Имахме колики до 3-тия месец Sad Но вече ги забравих Praynig Слава Богу Grinning
Уф, а аз се надявах че коликите са отминали.........ама знам ли?

Общи условия

Активация на акаунт