Кога разбрахте че детето плаче от глезотия?

  • 865
  • 14
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
От няколко дни забелязвам рязка промяна в поведението на бебока. Пищи пронизително в момента в който му откажем нещо или го понесем някъде където не иска. И разбира се щом му угодим веднага млъква. За мен това определено означава че плача му е от глезотия.

# 1
  • Мнения: 1 866
Това е период. Не от глезотия още, но се опитва да се наложи. Сега е момента да сте твърди и да не отстъпвате. Колкото по-последавателни сте, толкова повече ще намаляват кризите... до следващия период Grinning Дъщеря ми имаше един такъв на около една година. Помислих, че сме я "излекували" ама нещо пак се почва...

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И Ники вече го хваща бебешкия пубертет SadНаправо изпада в истерия, ако му взема нещо, дето си е наумил да си играе с него/напр. дистанционното Wink/Лошото и опасното при нас е, че живеем с баба и дядо, които абсолютно ми пречат да наложа ред.Аз го оставя да се дере/без да се оливам, просто минутка - да схване, че няма да е на неговата/ , те тичат да го гушкат моментално #2gunfireА аз искам просто да направи връзката, че ако се дере - няма дапостигне нищо.Не го оставам да се задави ShockedАма кой ме чува TiredБоя се, че когато се изнесем след няколко месеца, ще е безвъзвратно късно за възпитание Confused

# 3
  • Мнения: 1 134
За мен, глезотията настъпва на по - късен етап. Сега е инстинкт някакъв - да веземе всичко, да го докосне, да го изследва. Постепенно ще се научи, че не може да има всичко. И тогава настъпва глезотията, когато голямото вече дете знае, че не може и не трябва, но все пак пробва и се глези...
Нормално е това с истерията. Представи си как гледаш една цигара 10 минути (или шоколад, ако предпочиташ Mr. Green), и в момента, в който почти си я докопала, някой ти се изпречи на пътя с едно побъркващо те "НЕ!". И аз да съм, и аз ще пищя:)))
Плачът му е от протест. Можете  само да си облекчите периода, но не може да го прескочите.

# 4
  • Мнения: 1 581
Плаче от глезотия, когато... спре, щом му угодиш.
Обаче не може без това, даже и по-лошо има - истерии, тръшкане, особено навън.
Не се поддавай на манипулации  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 И нашият малчуган започна да ги прави тези работи. "Квичи"(точно това прави, не е реване). И щом му се угоди спира на секундата. Това си е живата глезотия. Основно вина имат баба му и дядо му.

# 6
  • Мнения: 2 255
И Калоян е в този период  Sad направо се чудя от къде това гърло и тоя пронизителен писък  #Crazy направо ни подлудява всички в къщи, но гледам да не му се давам, че после ще ми се качи на главата  Rolling Eyes

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
И в къщи това е основен проблем в момента - пищи като пожарна  Close
Засега тактиката е - за забранените неща - тези,които са опасни за него, на кака му учебниците, и май за други не се сещам -  не му се дават,колкото и да пищи.  В тези случаи гледам да му привлека вниманието с нещо друго.
Много се надявам това наистина да е период, щото  #Crazy #Crazy #Crazy

# 8
  • Мнения: 2 755
И аз забелязвам от известно време промяна в поведението на сина ми. Станал е много капризен, прави опити да се налага, а когато не му угодиш, започва едно мрънкане, понякога и продължителен рев, от който зле ми става..... ooooh! Обаче, аз не се поддавам на тази манипулация. Колкото и да реве и да мрънка, когато кажа, че няма да му дам нещо или да го оставя да прави каквото си е наумил, не отстъпвам. Стоически изтърпявам тормоза, който ми налага, но да се надяваме, че това е само един период. Надявам се, кратък.. Thinking

# 9
  • Мнения: 3 861
Преди няколко месеца започна да ми се налага с рев и до момента е все така, тръшка се, пищи и ми тропа с крак. Незнам къде ще му излезе края Tired

# 10
  • Мнения: 5 468
Същата история е и у нас. Ядосва се за много неща и пипа все където не трябва. Къса ми цигарите, вади мокрите кърпички и ги разпилява навсякъде, качва се върху бюрото и бута всичко долу и още какви ли не дивотии, на които казвам НЕ и следва протест голям. Отново апетита й изчезна и я храня с рев и нерви... Бърка си нарочно в устата и повръща ooooh!. Дивачка голяма! А как хапе... лошо да ти стане. И нито каране, нито шляпване някъде я оправя. Напротив, ожесточава се повече и налита с усмивка и още по-голям хъс. Няма оправия за сега.

# 11
  • Мнения: 10 758
И при нас е същото положение.Лигня, инат и незнам си к`во още.Понякога нервите не ми издържат.

# 12
Синът ми е на 1 год и 1 месец. От 2 месеца е в такъв период. Надявам се, наистина да е период. Но наблюденията ми показват, че не е точно глезотия, или поне не като тази на по-големите деца. Той или иска нещо, което не е негово, т.е. нещо което пипат възрастните и той няма достъп до него, или иска да привлече внимание като докопва нещо, което знае че е забранено.
И, естествено, когато му се откажа или го взема започва да пиши.
Поне до момента, безотказно действа при нас следното:
след като му се откажа, или вземе, нещо непозволено, аз го премествам/гушвам/обръщам и го разсейвам с нещо друго. Заиграваме се няколко минутки и... вече е забравил за другото.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
За мен това определено означава че плача му е от глезотия.

А за мен означава, че детето има мнение по въпроса къде да бъде и какво да прави.

Ти как ще се чувстваш ако не можеш да говориш и искаш да гледаш ТВ /примерно/, а някой те държи в леглото? Ще пищиш. Глезотия ли е това? Не мисля. Това е начин да покаже какво иска.

За мен глезотия е, когато детето знае, че нещо е забранено и пищи/реве, за да промени това. Пример: Дъщеря ми реве на баща си, за да й даде моя ГСМ да си играе. Тя знае, че това е забранено, но иска да се наложи с рева си.

Децата са малки хора, с техните желания и предпочитания. Трябва да се съобразяваме с това, но и да налагаме граници. И двете - не съобразяване с децата, както и не поставяне на граници са вредни за детето, за самооценката му и му изграждат грешна представа за живота.

# 14
  • Мнения: 6 206
Аз пък познавам, че е глезотия когато си затвори очите и уж реве, обаче става ясно, че въобще не можее да го докара на рев, по-скоро викане, имитация някаква. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт