осиновените

  • 2 144
  • 12
  •   1
Отговори
# 1
аз като осиновено дете но вече на 30 години искам съвет какво да правя да предприемам ли търсене на биологичните си родители защото 15 години живея с мисълта че тя е някоя свястна жена която е била принудена да ме остави а ако не е така,страхувам се

# 2
Здравей Ванина! Аз не бих поколебала при разрешаването на този проблем, защото това ще те тормози постояно. Въпреки, че след това може да си разочарована от резултатите. Подготви се добре психически, тъй като това което мислиш, че е причина за изоставянето ти и за това, което считаш, че е биологичния родител, може да не е така. Въоръжи се с търпение , кураж и опитай, не се предавай! Успех !!!

# 3
Благодаря ти за хубавите думи и това че ме окуражаваш.Нещата са доста сложни макар на пръв поглед да не изглеждат така.Просто това е една вътрешна борба която само човек които го преживява може да разбере.Страхувам се и то много защото ще ми е трудно да преживея още разочарования.Но пък и неизвестното ме тормози и не ми дава вътрешния мир към които ние хората се стремим.Благодаря ти още веднъж!!!!!!!!!!!

# 4
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Прочети тук темите,има доста писано и по твоя проблем!Миличка,а как би реагирала майка ти,тази която ти е майка/не биологичната/,казала ли си какво ти се върти в главата?Хубаво е да намериш жената ,която те е родила,има толкова случаи на принудително отнемане на новороденото от все още "млади и сбъркали" мами!Много внимавай,за да не останеш разочарована,може и да не иска да те вижда,да си има семейство ,което незнае за прегрешението и ...и да стане скандал!Но,най-много внимавай да не наскърбиш родителите си!Успех!Ако моето момиче един ден реши да издирва жената,която я е родила ...ще я подкрепя!

# 5
Моята майка е чудесен човек,подкрепя ме,но все ми казва че нищо не знае,виждам я че се страхува от тази тема по точно отбягва я а аз не искам да я тормозя излишно защото е болна,а аз искам да я съхраня и да я имам по дълго време.Не ми липсва биологичната защото не мога да си представя че има на света друга жена която да ме обича повече от мама.Понякога забравям за този проблем,подсеща ме един сън който винаги е един и същ "една жена която не познавам/не виждам лицето и/ тича към мен с разтворени ръце",само това е причината която не ми дава мир.

# 6
Zdarvei,Vanina,i vsichki koito sa osinoveni.Az samata sam takava,i moga da vi pomogna pri izdirvaneto na vashite biologichni roditeli.Az moite gi otkrih,i te naistina se okazaha svestni hora,koito poradi razni prichini sa me ostavili,pritisnati ot obstoiatelstvata.Vav vseki sluchai se radvaha mnogo che me vijdat.Moga da vi pomogna,imam nujnite vrazki i pozicii,no loshoto e,che ste trqbvat pari.Az samata plastah za tezi uslugi,znaete kak e.No se varshi i rabota,koeto e nai-vajnoto.Ako se interesuvate,pishete mi na lichna,ste se razberem.Moga da pomogna,101 %  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 625
  Здравей Ванина!
Подсрепям те ,мисля,че истината е важна,поне аз лично съм решила да мина през това!
  НО  Naughtyаз нямам никакви очаквания към биол.ми майка,не се настройвам дали е добра или лоша жена,как щяла да ме приеме и т.н.Едва ли някога ще я възприема за майка!Искам истината,нищо повече!Опитвам се да ти кажа,че ако нямаш никакви очаквания,няма как да се разочароваш!
    Може би сега не е времето,щом те е страх,вероятноста все още да не си желана е много по-голяма от вероятноста да си е скубила косите за теб!
    Бъди реалист,успех!

# 8
Благодаря ти за подкрепата.Иска ми се да си права.И все пак много ми е трудно да повярвам че има жени който си оставят децата и повече не мислят за това и никога не се сещат за тях.Аз съм майка и няма момент в живота ми в който да не мисля как е детето ми.Но наистина си права просто трябва да предприема нещо без очаквания!

# 9
Скъпи приятели, тук често се натъкваме на въпроси на осиновени хора, които се колебаят да издирват ли или вече издирват своя произход. Решихми да се опитаме да ви бъдем полезни чрез материали с които разполага Българската асоциация "Осиновени и осиновители" и чрез които работим. Установено е ‚че лица‚ които в даден момент от живота си дават съгласие детето им да бъде осиновено‚ не забравят миналото. То изниква и те живеят всеки ден със спомена за него. По тази причина е важно да може да се отговори на тези търсения‚ ако е необходимо да се предостави психологическа подкрепа.
   Осиновените имат различни желания по отношение на търсене на техния биологичен произход: за някои е достатъчно да имат името на биологичните им роднини‚ други биха искали да посетят институциите където са живели‚ а трети смятат‚ че е важно да установят личен контакт с биологичните си родители.
Преди да предприемете някакво действие обаче е необходимо:
•Да сте навършили 18 години или осиновителите ви‚ да са съгласни да се търсят биологичните родители.
•Да сте изяснили и обмислили желанието си за търсене: Трябва да сте наясно с ограниченията и рисковете на търсенето‚ като например неуспешно търсене поради липса на информация или липса на компетентни организации‚ които да предприемат издирването‚ отказ от страна на биологичните родители‚ смърт на биологичните родители‚ разминаване между очаквания и действителност‚ и др.
•Да сте наясно‚ че издирвания човек може да има негативна реакция към вас и да не желае да се свържат с него.
•Да сте наясно‚ че търсенето ще отнеме време. Причини: Проследяване на адреса на издирвания човек и време‚ през което той/тя да вземе решение дали би желал/а такъв контакт.
•Да се кансултирате с копметентни организации, като определите въз основа на наличната информация дали е възможно да се открие местонахождението на въпросния човек. Това предполага съществуването и съдействието на компетентна агенция‚ която разполага с информация в тази област.
•Да вземете предвид времето изминало от последния контакт‚ личното развитие и семейно положение на издирвания човек‚ и възможността този човек да е починал.
•Да вземете предвид факта‚ че не винаги вашето съществуване и обстоятелствата свързани с раждането ви са известни на близкото обкръжение на издирвания човек‚ особено ако междувременно той/тя е установил/а други взаимоотношения. Поради това‚ контакта трябва да се осъществи с особено внимание и предпазливост..
•Да вземете предвид обстоятелствата при раждането‚ като например военно положение‚ военно назначение в друга страна‚ семейни конфликти‚ религиозен/културен контекст‚ и др. Търсенето не трябва да излага биологичните родители на риск (напр. осиновеният/ата е роден/а извън брак‚ което в някои култури може да изложи майката на риск).
•Да се консултирате с юрист дали законодателството позволява достъп до биологичните родители и/или осиновените лица.
•Поради психологическото натоварване по време на процеса на търсене‚ осиновеното лице‚ както и осиновителят трябва да могат да получат психологическа подкрепа от специализирана социална агенция по време на и след издирването на биологичния произход, каквато може да предложи БАОО
Източници:
International Social Service - General Secretariat - Casework Division (2000). ISS Manual. Unpublished document. Международна социална служба – Главен секретариат – Отдел за работа по случаи (2000).МСС Наръчник. Непубликуван документ.
Schweizerische Stiftung des internationalen Sozialdienstes (2000). Nationale und internationale Adoption und die Rechte des Kindes. Genf.

Ванина,
ако имаш желание да открниеш своя произход, тогава не се страхувай да го търсиш. Подкрепяме желанието ти, но сме на мнение че незаконият начин за издирване не е за предпочитане. Така можеш да станеш жертва на хора, които ще се възползват от желанията ти и риска да попаднеш на човек, които не те е създал е много голям.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54972.msg1108257#msg1108257

Ако имаш нужда от подкрепа не се притеснявай да ни потърсиш
Желаем ти успех  bouquet

# 10
Определено ме заинтересувахте с любезното ви писмо,за което много ви благодаря.Наистина имам нужда от помощ,но първо трябва аз самата да предприема нещо,лошото е че не знам от къде да започна.Знам само че съм родена в София,акта за раждане също е издаден там а съм с Плевенска адресна регистрация и си живея в Плевен.Даите ми идея!!Благодаря предварително!! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 652
Отиди в Плевен, в отдел "Закрила на детето" . Там трябва да те насочат, какво да правиш.

# 12
mnogo ce radvam,za tvoeto ri6enie ne trqba da se kolibai6,otkrii svoqta maika.i ne zabravqi vse pak tq tie dala jivot.mnogo,mnogo yspex. : :hug

Общи условия

Активация на акаунт