Cows milk vs Follow-on milk

  • 1 371
  • 22
  •   1
Отговори
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Привет момичета,
Интересувам се какво мляко давате на малчуганите си и защо?
Въпросът ми се отнася предимно за дечицата над годинка.
Моля, да не ми се мести темичката,обосновавам се с факта, че млеката са различни Whistling
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 513
Преди годинката давах на Мария основно и само формула. След като навърши година и 1-2 месеца постепенно я захраних с краве мляко. Тя е предразположена към алергии заради мен и фамилното ни обременяване от такива. По принцип е хубаво да започнеш захранването с кисело мляко и то козе, защото е най-близо по състав до майчината кърма. Аз захраних Мария със козе сирене, после овче и накрая краве. В същия ред беше кашкавала, после киселото мляко и накрая пресните млека. Ако детето не е предразположено и няма алергии не е необходино да го правиш чак толкова бавно, но имай си винаги едно на ум. Просто кравето мляко е по-различно по състав и по-трудно усвоимо от организма. Формулата е пригодена за бететата, лесно се усвоява и е обогатена с витамини и минерали, ето защо се препоръчва.
Аз лично така постъпих. Успех!

# 2
  • Мнения: 3 098
Да,съгласна съм с ЕЛФ_4ето,оба4е ЕЛ,имай предвид, 4е с козето мляко не бива да прекаляваш,тъй като води до анемии.

# 3
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
моето "бебе" яде само аптамил 3, друго мляко признава на као- какао.
не съм правила опити все още да я отучвам, все си го търси....

# 4
Ми аз между годинката и втората давах и формула мляко, което е за съответната възраст разбира се. Но към годинката и половина започнах да го меся - първо махах 50 гр от формулата и пъхах вътре краве и така, докато го направих 50 на 50 отношението, а като удари втората годинка вече преминах изцяло на прясно мляко (пълномасленото)

# 5
  • Мнения: 1 238
До година и 2 месеца давах адаптирано, след това краве- 3,5 процента. И така това си пие и сега. В Дания казват, че на нейната възраст трябва да пие мляко 1,5 проц., но аз и давам по- мазното, защото и без това ми тежи едва 12 килограма, а е на 2 години и половина..........

# 6
  • Мнения: 1 194
Здравей. Аз давам мляко за деца от 10 мес. до 3 години. То всъщност не е адаптирано( в смисъл преработено), а обогатено с желязо, витамини и есенциални мастни киселини, както и с глюкоза и ванилова есенция. Малката го обича много,а и не е страшно скъпо. Мисля, че ще и го давам до 2 години поне, после може да почна и да разнообразявам и редувам с обикновено прясно мляко. Краве давам под формата на разни десерти, понякога с корнфлеийкс. Казват за козето, че било най-близко до майчиното..;?

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 334
това,което съм чела за follow-on е, че съдържа повече желязо от адаптираното, но не е известно да има други предимства. аз питах дали като спра да кърмя да и дам адаптирано или направо краве и казаха краве пълномаслено до втората годинка, което изглежда логично ако си му слагала в сириъла от 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 1 581
С SMA Progress (6 месеца - 2 години) карахме до около 18 месеца, обикновено краве мляко не искаше, не знам защо  Rolling Eyes
После съвсем отказа мляко да пие, а след това пропи обикновено краво, предупредиха ме да не е обезмаслено.

Ето за това мляко, ако искаш да прочетеш:
http://www.smanutrition.co.uk/hcp/ProductInformation/followon.htm

# 9
С SMA Progress (6 месеца - 2 години) карахме до около 18 месеца,...
И аз това ползвах. Даже и на мене ми харесваше на вкус Crazy Laughing

# 10
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Моя фъстък е захранен вече с краве мляко и го прие добре
Аз питах HV и тя ми отговори като на Маймунката

 Thinking просто се чудех дали това е най-удачното решение
Като гледам колко неща блъскат в кравето мляко #Crazy
iv100yanova благодаря за сайта  bouquet и друг път съм го разглеждала Wink ,но пък ще е полезен за други
Засега и аз клоня към  SMA Progress
Мariakara как се казва това мляко?




# 11
  • Мнения: 2 452
Аз карах с обикновено краве мляко, 3.5% масленост. Не че имах избор тук. Сега мисля, че са пуснали  адаптирано мляко за след 1 година. По принцип след 1 година е безопасно да се дава кр. мляко, защото децата могат да разграждат белтъците му безпроблемно; другото е по-добро, предполагам, но сигурно е и по-скъпо.

# 12
  • Мнения: 1 793
до 1 годинка му давах адаптирано и после мина на прясно мляко

# 13
  • Мнения: 2 567
Моя фъстък е захранен вече с краве мляко и го прие добре
просто се чудех дали това е най-удачното решение
Като гледам колко неща блъскат в кравето мляко #Crazy
Според мен е най-удачното решение за деца, непредразположени към алергии. Нямаш ли възможност да купуваш органично мляко? Thinking
А иначе и аз от около седмица слагам в кашите и се приема чудесно  Grinning

# 14
  • Мнения: 464
Давам на Таня формула Нестле. Смятам да продължа докато навърши 10 месеца и после кравешко мляко с висок процент масленост, защото формулата доста скъпо ми излиза  Money

Общи условия

Активация на акаунт