първо тримесечие

  • 3 037
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
бихте ли ми казали първото тримесечие кога приключва ,на 12 или 13 г.с. newsm78

# 1
  • Мнения: 6 164
Ха! Добър въпрос... И аз искам да знам, защото аз гледам някакъв сайт, според който всички месеци ми се струват много изместени?! Според него 4ти започва чак 16та седмица!:
http://www.bazarbg.com/migera/4month.htm
Нормално ли е? Аз откъде да знам в кой съм?

В БГ-Мама е същото: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/14/37/

Значи 15-та е последната седмица от 1то тримесечие![/b]

Последна редакция: ср, 30 ное 2005, 17:05 от Misty

# 2
  • Мнения: 766
И според статиите тук е 16 седмица:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/14/37/

Но пък според калкулатора е 12 седмица.
Много е объркващо:(
И аз накрая реших да се ориентирам само по лентичката, която съм си сложила.

# 3
  • Мнения: 992
Наистина е много объркващо,според моята книга също е 16 г.с,а преди и аз като теб си мислих,4е е 12 г.с.Даже като бях в третия месец съм  си мислела,4е съм в 4-тия,но вече ми е ясно.
поздрави

# 4
  • Мнения: 375
В едно съм сигурна,разликата между календарната и гестационната седмици е 2 еденици.От един календар ,който е в Зачатие ми се изчисли край на първи триместър 12 г.с.Тук в Англия ,където живея,в една брошура от болницата края на 1-ви триместър е 13 г.с.Върви разбери..... newsm78

# 5
  • Мнения: 6 164
Явно навсякъде е 16та...
Ами по това изчисление в девети месец се влиза 38-ма г.с.  Rolling Eyes Той само 2 седмици ли е? Така ще се окаже, че майките раждат масово осмачета! newsm78

# 6
в моята американска книга четвърти месец започва от 14 седмица. Като си преброих седмица по седмица се оказа че навършвам 40 седмици точно когато ми е термина. Така че аз сега си мисля че вече съм в 4-ти месец, но пък може и да греша.

# 7
  • Мнения: 375
Значи,първото тримесечие завършва в края на 13-а г.с.

# 8
  • Мнения: 8 505
Аз ги смятах по свой начин:40 седмици бременност-3 триместъра.Значи за всеки триместър се падат по 13.333 седмици.Затова първият триместър продължава до края на 13. седмица,вторият-до края на 27. седмица и третиият-за него е ясно.

# 9
  • Мнения: 2 379
Добре, а от кога се броят тези 40 седмици бременност?
От първия ден на последната менструация (т.е. когато реално още не съм била бременна!) или от момента на зачеване?
Знам, че се изказвам неподготвена, ама  Embarassed ..... малко трудно се ориентирам  #Crazy

# 10
  • Мнения: 1 866
От първия ден на последната менструация.

# 11
И аз се бях заблудила по книгата на Мари-Клод Дьолае,та до 6-ия месец си мислех,че съм в 5-ти. Най-лесно е като ти определят термина,да се ръководиш по нея дата.Моят е 17 декември и на всяко 17 то число си знам,че преминавам в следващия месец.Мисля,че е най-лесно,така си смяташ 9-те месеца,а с г.с. е объркващо

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз ги смятах по свой начин:40 седмици бременност-3 триместъра.Значи за всеки триместър се падат по 13.333 седмици.Затова първият триместър продължава до края на 13. седмица,вторият-до края на 27. седмица и третиият-за него е ясно.

i az така си смятах.Най-честно е,без чуденки щото иначе става еднаааа  ooooh!

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз се бях заблудила по книгата на Мари-Клод Дьолае,та до 6-ия месец си мислех,че съм в 5-ти. Най-лесно е като ти определят термина,да се ръководиш по нея дата.Моят е 17 декември и на всяко 17 то число си знам,че преминавам в следващия месец.Мисля,че е най-лесно,така си смяташ 9-те месеца,а с г.с. е объркващо
  202uu  точно така се смятат

# 14
  • Мнения: 380
Първият триместър свършва с края на 13- тата седмица (поне в Америка го смятат така).
Вторият е от 14-тата до 26-тата седмица.
И третият е от 26-тата седмица до раждането.

За повече информация може да видите този уеб сайт:
http://www.pamf.org/pregnancy/first/

Добре, а от кога се броят тези 40 седмици бременност?
От първия ден на последната менструация (т.е. когато реално още не съм била бременна!) или от момента на зачеване?
Знам, че се изказвам неподготвена, ама Embarassed ..... малко трудно се ориентирам #Crazy

Броят се от първия ден на последната менструация. Знам,че е трудно да се ориентира човек, но така го изчисляват  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт