За картофите и глутена

  • 381
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 926
В голяма чуденка съм. Скоро една от нашите мами каза, че в картофите имало глутен (демек в нишестето им) и не били подходящи за захранване в домашни условия. Било по-добре да се купят на готово пюре, ама вносно (примерно Хип), че било пречистено и му бил отстранен глутена. Хайде казвайте дали е вярно, че смятам около Коледа Сияна да опита стандартна, не толкова модерна и нашумяла храна, та да знам Wink

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27845.0 Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 228
Няма глутен в картофите. Картофите са една от основните храни в диетата при непоносимост към глутена.

# 3
  • Мнения: 3 926
Благодаря и за двата отговора Hug Абе аз чета, чета, ама да питам все пак - щото ва вякои може да им изглежда смешно или недостоверно, ама аз на вас вярвам наааай-много Grinning
И малко Офф - днес срещнахме една мама, която си кърмеше момченцето на една годинка, та я питах по колко пъти на ден го кърми и от къде чете. Отговорът беше - Ами когато си поиска, но около 3 пъти - сутрин, обед и вечер. Никъде не чета, просто след като го захраних на около 5.5 месеца кърмата не намаля и ще си кърмя докато има.
ТА вече и аз познавам кърмачка, която не е от форума, кърми на поискване, захранва късно и се води изцяло от инстинктите си Grinning

Общи условия

Активация на акаунт