знаете ли що е то микоплазма?

  • 1 113
  • 4
  •   1
Отговори
момичета,

знаете ли що е то микоплазма, че ще ми правят изследване за микоплазма, която се лекувала само с антибиотици.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
Zdravei Vlubena,

Vednaga shtom razbrah che sam bremenna, lekarkata mi mi pusna vsiakakvi izsledvania, krav, urina i vaginalen sekret - ot koito izoliraha Micoplazma hominis.
Pisha ti za da te predpazia ot bezumnite diagnozi i striaskashtite nepoznati za nas termini s koito shte te zatrupat.
Ta biah na naiakolko mesta za konsultaztii, tova e nepriatna vaginalna infektzia koiato se lekuva s antibiotitzi, no samo sled 4-ia mesetz. Tya e dosta uporita - i dosta chesto ne se povliava ot edin kurs na lechenie.
Az sashto izpih sled 4 mesetz Sumamed - 2 opakovki + vaginalni tableti polyginax.
Stgnah dori do instituta po zarazni i parazitni bolesti, ot koito otidoh i v laboratoriata im, za da mi kajat che na dosta mesta v laboratoriite v Sofia izolirat samo anti tela - ta tam mi obiasniha podrobno i pokazaha v niakolko spravochnika kakvo tochno predstavlyava tazi micoplazma hominis: s dve dumi - vaginalna infektzia, chesto sreshtana pri jenite - mnogo chesto takava bakteria moje da se izolira i pri napalno zdravi individi. Ne bi tryabvalo da predizvikva malformatzii pri ploda /stiskam paltzi da e taka/, no sega veche imash vazmojnost da si napravish vsiakakvi izsledvania s koito da ustanovyat dali ima problem za ploda.
Po-opasna micoplazma e belodrobnata - koiato se ustanovyava samo i edinstveno po kraven pat. Ako iskash poveche info pishi mi na lichni i shte ti razkaja naistina detailno pri men kakvo tochno se sluchi , ot kolko laboratorii imam razlichni izsledvania s razlichni rezultati. Ot vsichko procheteno razbrah che vaginalnite infektzii predizvikvat prejdevremenno rajdane.  USPEH, stiskam paltzi rezultata ti da e otritzatelen - i spokoino vsichko minava.

# 3
Galya S, резултатът ми наистина е отрицателен, т.е. нямам микоплазмени бактерии.  Благодаря ти за отговора, защото от лекарката не успях да получа кой знае колко разбираем такъв:))

# 4
  • София
  • Мнения: 1 402
Bravo vlubena, mnooooogo se radvam za teb !!!!

Общи условия

Активация на акаунт