Писмо от БГ до САЩ

  • 11 514
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Искам да попитам, ако някой от вас се е сблъскал с подобен проблем - Знаете ли за колко време пристига писмо до САЩ изпратено от България по Български пощи?
Ето какъв ми е случая - днес отидох до пощата (обикновената поща) и исках да изпратя писмо с документи до САЩ. Тъй като имам deadline и то е 01 май, попитах жената зад гишето за колко време ще пристигне писмото ми до Флорида. тя ми каза, че отнема няколко месеца Shocked Shocked ShockedАз останах като гръмната - Как така месеца? Ами да - казва- вече не ги изпращаме пратките до САЩ по въздуха. Те пътуват само по море или сухоземно newsm78 Shocked Shocked Shocked "Ползвайте куриерските услуги."Аз едва не паднах, ама нямяше за какво да се разправям повече  с жената...Отидох до близния In time и попитах за колко време те изптращат писма до САЩ. Той дори не погледна писмото и каза: Ами до два дена е там. Аз се облещих пак, защото те имат възможност за въздуха, а пощите не:shock: Калкулира цената и пак щях да падна - 106,60лв Shocked Shocked :shock:106 лева и 60 ст. за един лист хартия??? В обикновените пощи чарджиха 5-6лв. , а тук 20 пъти повече.
Днес беше ега си и шокиращия ден...
Моля дайте насоки - случвало ли ви се е да изпращате или получавате писма от БГ чрез пощите?
Сега си спомних, че наскоро един приятел, чийто жена е в САЩ спомена, че нещо се случва с писмата му до нея - изпратил снимки през сеп. 2010, а те пристигнали през март 2011. Изпратил картичка за Нова година и още я нямало. Като чеквал тракинг номера и излизало - пътува newsm78 Shocked
Моля споделете, ако някой се е сбъсквал вече с подобна нова БГ щуротия.

# 1
  • Мнения: 2 381
Да, напоследък е така. За мен е необяснимо мартениците от майка ми да получа за 10 дена, а картичка от сестра ми пусната същия ден, но от София (7 февруари) още не е дошла.
Освен да изпратиш по човек или да сканираш и от САЩ да изпратят до мястото, друго не се сещам.

# 2
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
От Бг. изпратени писма края на Декември пристигнаха в щатите (различни щати) края на Февруари и серадата на Март. Защо обаче си нямам на идея.  newsm78

Ако може направи както Ники1 е написала, или пък до някоя страна от ЕС и след това да се препрати до щатите. Аз пращах преди месец писмо от Брюксел до щатите, обикновенна поща и за 4 дни беше там, щата беше РА.

# 3
  • Мнения: 30
Да, това е хитра идея за пращане до щатите от EU страна.
Благодаря за съвета. В моя случай обаче не мога да скенирам и да пратя - трябва да е оригинал с нотариална заверка от посолството.
Майка ми също много се впечатли и е споделила днес с нейна близка, която има роднини в САЩ. тя казала, че мартениците за децата й още не са пристигнали. Така, че май нещо става, някой БГ главок пак е измъдрил нещо - явно системата е такава - пречат да се изпрати нормално пратка за САЩ, за да може да се ползват куриерите, които са 20 пъти по-скъпи. Нещо на много гнило ми мирише тази работа....

Моля, споделете още опит - може пък и да е нещо временно.

# 4
  • Мнения: 2 563
Писма от баба ми от провинцията пристигат за 3 седмици някъде, пуснати с обикновена марка.

# 5
  • Мнения: 616
Някъде Декември 2010 по мои наблюдения нещата се влошиха рязко, мисля, че заради някакви бомбени заплахи, които промениха процедурите и спряха пратките със самолет newsm78 Та оттогава, коледните картички от БГ до САЩ  както и обратното пътуваха по 2-3 месеца. Наскоро позната ми каза, че в пощата й казали, че вече са се оправили и няма да отнема толкова време. Пуснах голям пакет и пристигна за 7 дена. А мартениците си взех миналата седмица.  ooooh!

# 6
  • Мнения: 24
от България наскоро получих колет който учудващо пристигна за 10 дни, за писма не би трябвало да е по - бавно. също така си спомням че пощите преди предлагаха експресни услуги, сега може и да не. иначе и на мен ми се наложи да платя сто лева за да си получа акта за раждане за два дни, но беше спешно.

# 7
  • Мнения: 1 175
И на мен ми е интересен този въпрос... Наистина от декември насам се влошиха нещата, но пък картичка за рожден ден през февруари получих почти навреме - за 2-3 седмици. Мартениците пътуваха 2 месеца. Ако наистина има ново правило и ги пращат по вода, би трябвало всички да се бавят с месеци, но щом някои успяват да стигнат за десетина дни значи нещо друго има. А какво е това "сухоземно" изпращане до САЩ?  Shocked И през Чукотка да ги карат, пак няма да е само по суша  Laughing Друго което не мога да си обясня е защо дерат хората с по 5-6лв. за писмо до САЩ, след като от САЩ до България с първа класа е 98 цента  ooooh!

# 8
  • Мнения: 257
А мартениците си взех миналата седмица.  ooooh!

Тогава официално да ти честитя Баба Марта?  Mr. Green

Налагаше ми се наскоро да пращам докс.По бг поща,бързо и препоръчано,отне 1 месец./леличката на гишето ми гарантира максимум десетина работни дни/.И рев му дръпнах,защото ги бях отписала,а тези докс в $ правиха четирицифрена тъушън фиис.Въобще не се сетих за Федекс/ДХЛ.
Един съвет от мен - ако документите ти са важни,не рискувай.Не си струва ядовете.

От Щатите съм пращала писма,отнема 1 седмица срещу смешната сума от долар и нещо. Не разбирам/но,имам идея/ откъде такова голямо разминаване в услугите - BG vs US.

Последна редакция: сб, 16 апр 2011, 09:13 от Not Approved &

# 9
  • Мнения: 74
Здравейте и от мен.Ами това с БГ пощите май е нещо обичайно.Тази година 3 пъти ми се налага,да ми пращат лекарства от БГ и идват след около 50-60 дни( в малък плик като писмо).Миналата година големия куриоз беше,когато майка и баба решиха да ми пратят мартеници от различни градове.Майка платила 2,40лв,а баба 3,60лв като и казали че ще пристигнат по бързо.На майка писмото дойде(на 65 ден) и след 5 дена и на баба. Grinning.От щатите последно пратих малък пакет,преди 2 седмици и на осмия ден беше в БГ. newsm78

# 10
  • Мнения: 1 161
И аз се чудех какво става.Картичките за нова година получих февруари, за януарския си рожден ден -края на март, а  мартеничките -все още чакам Joy.Преди 4 дена пуснах колет за БГ-ще ви осведомя. hahaha

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Някъде Декември 2010 по мои наблюдения нещата се влошиха рязко, мисля, че заради някакви бомбени заплахи, които промениха процедурите и спряха пратките със самолет newsm78 Та оттогава, коледните картички от БГ до САЩ  както и обратното пътуваха по 2-3 месеца. Наскоро позната ми каза, че в пощата й казали, че вече са се оправили и няма да отнема толкова време. Пуснах голям пакет и пристигна за 7 дена. А мартениците си взех миналата седмица.  ooooh!

Същото са казали и на баща ми в пощата - не се приемат изобщо пакети за щатите за въздушна поща.

# 12
  • Мнения: 179
На 22 декември пращах картички за САЩ, които пристигнаха там февруари месец. Около месец и половина отне.

# 13
  • Мнения: 1 436
Ох, а аз си мислех, че това за не-въздушната поща до САЩ беше до средата на март  Tired и вече са я пуснали.

Мартеничките от майка ми ги получих точно днес, но пък тези от свекърва ми (пуснати няколко дни по-рано), ги получихме "още" в средата на март  Laughing

# 14
  • Мнения: 30
Днес се прежалих и дадох 92лв. с 10% отстъпка за писмото ми до САЩ.
Искам да изрева от гадно, защото това с пощите е пълна идиотщина  #Cussing out! Поне някой да беше ни предупредил, а то трябва да го научаваме като идем там на място #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт