Писмо до САЩ по пощата

  • 10 793
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Искам да попитам, ако някой от вас се е сблъскал с подобен проблем - Знаете ли за колко време пристига писмо до САЩ изпратено от България по Български пощи?
Ето какъв ми е случая - днес отидох до пощата (обикновената поща) и исках да изпратя писмо с документи до САЩ. Тъй като имам deadline и то е 01 май, попитах жената зад гишето за колко време ще пристигне писмото ми до Флорида. тя ми каза, че отнема няколко месеца Shocked Shocked ShockedАз останах като гръмната - Как така месеца? Ами да - казва- вече не ги изпращаме пратките до САЩ по въздуха. Те пътуват само по море или сухоземно newsm78 Shocked Shocked Shocked "Ползвайте куриерските услуги."Аз едва не паднах, ама нямяше за какво да се разправям повече  с жената...Отидох до близния In time и попитах за колко време те изптращат писма до САЩ. Той дори не погледна писмото и каза: Ами до два дена е там. Аз се облещих пак, защото те имат възможност за въздуха, а пощите не:shock: Калкулира цената и пак щях да падна - 106,60лв Shocked Shocked :shock:106 лева и 60 ст. за един лист хартия??? В обикновените пощи чарджиха 5-6лв. , а тук 20 пъти повече.
Днес беше ега си и шокиращия ден...
Моля дайте насоки - случвало ли ви се е да изпращате или получавате писма от БГ чрез пощите?
Сега си спомних, че наскоро един приятел, чийто жена е в САЩ спомена, че нещо се случва с писмата му до нея - изпратил снимки през сеп. 2010, а те пристигнали през март 2011. Изпратил картичка за Нова година и още я нямало. Като чеквал тракинг номера и излизало - пътува newsm78 Shocked
Моля споделете, ако някой се е сбъсквал вече с подобна нова БГ щуротия.

# 1
  • Мнения: 2 461
Аз винаги съм пращала препоръчано с въздушна поща.В зависимост от грамажа на писмото съм плащала.Обикновено около 6лев.Пристигали са за около две седмици-пак зависи кога е пратено,дали е около празници или почивни дни.Най-късно са пристигали за 16 дни.Последно пращах преди два месеца. Thinking

# 2
  • Русе
  • Мнения: 40
Аз пратих на 20.02.2011 г. картичка и мартеничка за рождения ден на племенника ми, който е на 12-ти март., т.е. три седмици преди датата до Тексас. Получили са ги на 12- ти април. Мартеничката са прибрали за догодина. А от пощата ми бяха казали около три седмици...

# 3
  • Мнения: 2 461
Аз пратих на 20.02.2011 г. картичка и мартеничка за рождения ден на племенника ми, който е на 12-ти март., т.е. три седмици преди датата до Тексас. Получили са ги на 12- ти април. Мартеничката са прибрали за догодина. А от пощата ми бяха казали около три седмици...
20-ти февруари се е падал в неделя.Пощите работят ли в неделя? Thinking
И аз последният път пратих по това време картичка за РД на малкият племенник и мартеНички -пристигнаха по очакваното от мен време.Големият племенник има РД на 8-ми май и мисля тази седмица да пратя картичка с надеждата да напусне пределите на страната преди почивката по Великден и да пристигне навреме. Peace

# 4
  • Мнения: 30
Разбрах каква е причината - пращат ги вече само по море, няма вече въздушни пощи! И ако не се сетите защо е така newsm78Ами нали куриерите трябва да вдат хляб....
Ега си и простотията!
Кои им дава право да си играят така с хората?...Дори не са го и обявили - всички научават при свършения факт.
Потресена съм от безобразията, които се случват наоколо! Всичко е за сметката на НАС....

# 5
  • Мнения: 1 438
Страните, до които се пращат пратки от БГ, са разделени на категории. САЩ е в една от последните и следователно най-скъпите. Това важи за колетите като категорията определя и цената на килограм. Не съм сигурна колко струваше, но поради тази причина майка ми не ми е пращала колети докато бях в САЩ Sad(( На познати колетите пристигаха за около 3 седмици.
А за писмата , които мисля пак влизат в същите категории, но с по-малък грамаж,аз не бих рискувала, още повече, че става дума за документи.
Нашите са ми пращали документи по DHL и пристигаха за 4-5 работни дни. Цената за плик с размери  А4 беше около 100 лв Sad, но като нямаш време , нямаш и кои знае какъв избор.
Иначе виж тук :
http://www.bgpost.bg/files/custom/Pricelist/Ceni_EMS_01012008.pdf , САЩ е категория 5

# 6
  • Мнения: 0
Изпратено писмо на 06.03.2011 за Канада пристигна там на ...04.04.2011 - може би някой служител го е носил лично с плуване до там или са ползвали пощенски гълъб.
На 31.03.2011 изпратих документи с Fedex  за Флорида и на 02.04. 2011 бяха там - струваше 84 лв, но...
 

# 7
  • София
  • Мнения: 8 275
Разбрах каква е причината - пращат ги вече само по море, няма вече въздушни пощи! И ако не се сетите защо е така newsm78Ами нали куриерите трябва да вдат хляб....
Ега си и простотията!
Кои им дава право да си играят така с хората?...Дори не са го и обявили - всички научават при свършения факт.
Потресена съм от безобразията, които се случват наоколо! Всичко е за сметката на НАС....

Какво конспирация ли откри?

Документ като обикновено писмо не бих пуснала дори, ако трябва да пътува в нашата страна.
Колко пътуват обикновената поща от САЩ към България не ми се обяснява ... че и голямa е вероятността да не получиш нищо.

Между другото БГ-пощи имат също куриерска служба може и там да се провери за цената казва се EMS http://www.bgpost.bg/,

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 341
За САЩ скоро не съм изпращала нито писмо, нито пратка. Имаме роднини там , на 15.12.2010 са ни изпратили колет, а ние го получихме на 22.02.2011 !!!

Проверете наистина куриера на бг пощи: http://www.bgpost.bg/,

От личен опит казвам - цената на пратка в плик до Русия е точно 2 пъти по-евтина, може и до САЩ да е така!

# 9
  • Русе
  • Мнения: 40
Аз пратих на 20.02.2011 г. картичка и мартеничка за рождения ден на племенника ми, който е на 12-ти март., т.е. три седмици преди датата до Тексас. Получили са ги на 12- ти април. Мартеничката са прибрали за догодина. А от пощата ми бяха казали около три седмици...
20-ти февруари се е падал в неделя.Пощите работят ли в неделя? Thinking
И аз последният път пратих по това време картичка за РД на малкият племенник и мартеНички -пристигнаха по очакваното от мен време.Големият племенник има РД на 8-ми май и мисля тази седмица да пратя картичка с надеждата да напусне пределите на страната преди почивката по Великден и да пристигне навреме. Peace
Много се радвам, че си си направила труда да погледнеш в календара кой ден от седмицата се пада 20- февруари. Не, в нашия град пощата не работи в неделя. Очевидно съм го изпратила на следващия ден- 21 ви, който се пада в понеделник. Мисля, че по- важното в момента е, че писмото ми е пътувало 1 м. и три седмици.

# 10
  • София
  • Мнения: 749
Мъжът ми изпрати документи до Пенсилвания на 26/01. До 04/03 не бяха пристигнали. Събра ги отново и ги изпрати с DHL, защото имаше краен срок.

Така че още едно потвърждение, че обикновеното писмо до САЩ се влачи повече от месец.

# 11
  • Мнения: 1
Аз доста време изпращах писма до САЩ с български пощи преди години, тогава имаше "Въздушна поща", плащаше се по-вече и стигаха за 2 седмици точно Simple Smile. Отиваш на гишето и ти теглят писмото и ти дават лепенка"Par avion". Това беше горе долу Simple Smile

ВАЖНО: Ако си от София изпращай писмата от централна поща, така пестиш някои друг ден за обработка и пренос до централна поща Simple Smile

Има и специални кутии за писма с въздушна поща.

DHL даваха едно време по-добри цени от In time. Wink Сега не знам как е, но си струва да се провери.

Общи условия

Активация на акаунт