Кожни тестове за алергия - имате ли опит?

  • 1 169
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Детето ми е на 6 г., с диагноза астма. Лекувано е при пулмолози, но реших да чуя  и алерголог. Записах си час при д-р Мустаков, но както ми казаха по телефона, вероятно ще се наложи да се правят кожни тестовеза алергия. пулмологът и джи пи то ни, обаче, са против тези тестове. казват, че провокирали нови алергии.
Моля Ви да споделите, ако някои има опит с тестовете, особено кожни?
Чудя се дали да не настоявам, ако ще правят тестове, поне да са кръвни - те пък не били точни....Доста съм объркана.
 Sad

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Ако детето е с астма на алергична основа кожния тест може да предизвика алергична реакция, като асматичен пристъп, но само ако детето е склонно към такива при минимално количество на дразнителя - от таз позиция е по-редно да е кръвен тест. Но както сама казваш - те не са достатъчно точни.
Според мен преди да ви е прегледал алерголог не трябва да се прави тест, защото, той все пак трябва да чуе какво е поведението на детето при криза и той да прецени какво да назначи.
Но съвета ми е да прочетеш темите за астнмата и да помислиш за лечение на проблема с хомеопатия. Има много мами, които са се справили с проблема по този начин. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 724
Ако детето е с астма на алергична основа кожния тест може да Но съвета ми е да прочетеш темите за астнмата и да помислиш за лечение на проблема с хомеопатия. Има много мами, които са се справили с проблема по този начин. Simple Smile

Имах много големи надежди - лекуван е с хомеопатия в два периода по около 1 година, при различни хомеопати- с първия влизахме с тежки кризи в болница, няколко пъти. П
Преди около година започнахме отново, с друг хомеопат,  заболяванията не спряха, но поне бяха сравнително леки. На хомеопатът ни му се наложи да замине извън старата и този, който ни беше дал да го замества докара детето до пнвевмония / за първи път ни се случва/. не бих продължила с хомеопатия, поне засега, аз съм доста отчаяна и изневрена , а и съпругът ми по принцип беше против такова лечение, сега просто изчерпахме търпението и на бащата...Много ми се искаше да не пиша това, последният път го държах 1 месец в най-различни форми - кашлица, ларингит, пнеммония, ипитвахме с хомеопатични дори 3 дни след като установихме пневмонията, но, не се повлия. Изключително чувствителен е , не знам, може би някой деца просто се влияят трудно от такова лечение.
Иначе и аз бих препоръчала хоеопатията пред алопатичните, особено за деца, които не са минали на кортекостероиди или поне не са лекувани с по много и различни лекарства...Понякога хомеопатията наистина прави чудеса. Е, с нас не се случи така, поне засега. Но..надявам се да не съм затворила тази страница завинаги.

# 3
  • Мнения: 8 585
Детето ми е на 6 г., с диагноза астма. Лекувано е при пулмолози, но реших да чуя  и алерголог. Записах си час при д-р Мустаков, но както ми казаха по телефона, вероятно ще се наложи да се правят кожни тестовеза алергия. пулмологът и джи пи то ни, обаче, са против тези тестове. казват, че провокирали нови алергии.
Моля Ви да споделите, ако някои има опит с тестовете, особено кожни?
Чудя се дали да не настоявам, ако ще правят тестове, поне да са кръвни - те пък не били точни....Доста съм объркана.
 Sad
Алерголози нямат никакво място тук. Защото освен да объркат нещата, с нищо друго не могат да бъдат полезни.
По принцип при деца с астма избягваме по всякакъв начин на правим кожни тестове.
Единственото от което имате нужда са добър педиатър, който в сътрудничество с детски пневмонолог да разрешават всички проблеми.
Опитвали ли сте терапия със Singulair (или подобно от групата)?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 724
Да, опитвали сме със сингулер - два пъти по 3,4 месеца- нямаше ефект. Сега сме на Флексотид въпреки вътрешното ми съпротивление- 50 микрограма две впръсквания сутрин и две вечер. Най-лошото е , че тук предписват Флексотид за дълго време - дори не са ми казали колко , но правилото е 6 месеца, 1 година,2 години, има десетки майки, които биха потвърдили.
Въпреки лер.карското мнение аз не смятам да го давам повече от 3 месеца, следващата седмица ще правим тест за дихателната вместимост и ще настоявам за отговор Колко дълго...
Как е в Гърция?Четох в твои отговори, че се замества понякога от друго лекарство, не мога сега да цитирам името, но утре мога да го припомня,- то какво представлява, пак ли е кортекостероид?
Как мога да минимизирам негативните последствия на Флексодида ,изобщо това възможно ли е?

# 5
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Моля всички да ме извинят за OFF-a, но мисля, че е важно да се свържа с една мама, която пише тук!
veleva,
опитвам се да ви изпратя съобщение на лична, но системата отказва да го приеме заради запълнен лимит на личните съобщения. Може да ми напишете имейл и ще ви го пусна там.

# 6
Здравей, всички!
Моят син /на 3 год. и 3 мес./ една година вече е на Флексотид, като в началото беше с много високи дози-2 пъти по 2 впръсквания.Ходим при една алерголожка, при която сме диспансеризирани, а междувременно съм ходила на доста други лекари без да съм и казвала, че нали знаете-обиждат се.Както и да е.По съвет на други лекари в момента дозата на Флексотида е 1 път по 1 впръскване.При последното ни ходене при алерголожката тя ни изписа Сингулер и сега го даваме вече 3-ти месец. Мъча се в нета да открия инфо за него, но за съжаление е много оскъдна. Вече втори лекар казва да го даваме, да не се притеснявам, че и аз се тревожех за странични реакции и дали въобще е необходимо да се дава на детето.Пулмоложката, при която бях /която си е светило в областта/ ме успокоява и каза да го даваме и то поне 1 година, но мен си ме гризе отвътре.Моля ви, споделелете своя опит и как се лекувате. Благодаря ви!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт