Божеее, колко имам да уча за това хранене!

  • 425
  • 6
  •   1
Отговори
  • на Север
  • Мнения: 503
Мили мамчета, направо се оцъклям  Shockedвсеки път като ви чета за това захранване. А как съм отгледала едното си дете без въобще да подозирам за опасностите които са можели да последват. Неможах да кърмя Габи поради погрешни напътствия от лекарите(около 3-4 дни на кърма). Захраних я на 2 месеца със сокчета и картофено пюре, после започнах да добавям жълтък, на 6 месеца преминахме изцяло от АМ на кисело мляко, последваха попарите и т.н. Сега благодарение на ТОЗИ форум кърмя Мони успешно, но за пръв път чувам за много от храните, кое кога се въвежда и особеностите около тях. Например тази "елда", даже не знам какво представлява, просо, глутени и др. такива. Божеее, толкова много имам да уча, ами едно време как е било, направо се чудя, ама то и мамите около мен са все едни такива дето си гледат бебетата като едно време. Има една мама комшийка (бебето й е една седмица по-малко от Моника)на която вече спрях да казвам как си гледам бебето. Ами тя в началото като й казах, че не давам вода, че няма да захранвам преид 6-ия месец и др. ме гледаше странно. Сега вече като й кажа  нещо и направо ме мисли за някаква фанатичка и ми вика "аа да бе да, теб те знам" Grinning Сигурно ме мисли за луда с моите познания по "всичко". Та това исках да споделя и да ви питам дали и покрай вас мамите(тези които не посещават форума) ви гледат старнно, като им обяснявате нещо ?!

# 1
  • Мнения: 2 655
 Laughing Laughing Laughing
После като мине пък ще се чудиш дали това или онова си направила правилно.
ЕЛДАТА или ГРЕЧКА я има в кутии като каша. АЛИ я обожава и още хапва от нея.
А за мамите, лекарите, роднините да не ти разказвам.
Доведохме АЛИ от Америка на 7 месеца. Беше кърмена изключително 6 месеца /без вода, чай и т.н./, захранена бавно, бавно и ядяща само няколко вида зеленчуци. Тук всички ни обявиха за луди, ама ние си продължихме.
Лекарите се опираха да ме обрдят, че след 8 месец кърмата е вредна за детето. Като не успяха мен лудата фанатичка, метнаха мъжът ми.
Ама ние не им се дадохме. Продължихме захранването всяка седмица по нова храна, заради моите алергии и да се кърмим.
Сега пак ни притискат да и даваме хранителни добавки, ама ние пак си правим каквото си поискаме: НЕ даваме.

# 2
  • Мнения: 7 106
Спокойно, щом си взела решението да захранваш след шестия месец (за което те поздравявам) имаш достатъчно време да изчетеш всички теми за захранването и да си направиш собствена стратегия. В по-старите теми ще видиш примери коя с какво е започнала, как се е отразило на бебето, даже има и примерни схеми на захранване със плодове, каши и зеленчуци давани по месеци. Имаш огромното предимство да разполагаш с огромно количество информация от личен опит, което според мен бие всякакви книжки и тем подобни. Естествено, че сега всичко ти изглежда "Тъмна Индия", но бъди сигурна че като започнете нещата ще стоят друго яче. Човек добива увереност с опита.

Що се отнася до коментарите на сульо и пульо, да ти кажа отдааавна не ми правят впечатление. Помагам и давам информация само на този, който ме попита. Аз съм убедена, че съм избрала правилния път, съдейки по детето си. Ръководи се и ти от това и заядливите мнения или опулени погледи се опитай да игнорираш и всичко ще бъде ОК Peace.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Гери,и при мен беше същото с първото дете - с тази разлика,че вие вероятно проблеми не сте имали от този начин на захранване,а при нас грешките имаха много неприятни резултати.Затова с бебата и аз се хвърлих да чета като луда и понеже не мога да си държа устата затворена и говоря и без да са ме питали,мамите в парка също ме гледаха странно в началото,ама после ми свикнаха LaughingЧе даже взеха и да ме питат това-онова и да пробват някои работи Grinning
Не се притеснявай от схемите за захранване - за мен най-важната информация беше кое кога може да се дава,за да не правя грешки да включвам твърде рано някои алергени (като пак съм е водила от собствения си здрав разум и доматите примерно съм ги включила около 9-тия месец,независимо че ги водят алергени,защото са много типична за българското хранене храна).Оттам нататък захраних класически с каша и вече не съм спазвала някаква твърда схема на въвеждане - каквото имам в наличност прясно и подходящо и както дойде,само зачитайки правилото новите неща да се включват през поне 3-дневен интервал Grinning Така че не е толкова страшно и можеш да нагаждаш нещата според това с какво разполагаш и ти е удобно за приготвяне Grinning
Ще се справиш Grinning

# 4
  • Мнения: 449
Гери, не се безпокой, на правилен път си. То и аз доста се бях ошашкала на темата, още повече, че аз самата съм проявявала алергии към доста неща, обаче след като прочетох купища литература по темата се спрях на една много логична схема за захранване, която ми предостави Сладка хапка/за което още веднъж й благодаря/ и съм много доволна. Тя се базира на няколко основни принципа. 1. започваш с оризова каша, която на практика не носи никакъв риск от алергия/първи прием в 11 ч./ 2. след 3-4 дни въвеждаш плодово пюре наобед, а кашата се измества за следобед към 6 ч. 3. след определен период въвеждаш и зеленчуково пюре, а кашата + плодово пюре от вече въведените си остава следобед. Ако се интересуваш, пиши ми, ще ти я пратя на лични, мисля, че можеш да започнеш така, а постепенно да екпериментираш. При всички случаи няма страшно, за сега давай смело с кърменето, имате време да се цапотите с пюретата Laughing

# 5
  • на Север
  • Мнения: 503
Аз не съм се ошашкала толкова, че няма да се справя, колкото до това, че вече съм отгледала едно дете и си мислех, че сега ще  е по- лесно. Напоследък обаче, като се ровя във форума и все повече се убеждавам, че имам много да уча, добре, че имам още няколко месеца и време да разгледам библиотеката и да проровя във форумчето. А на мамите около мен вече не смея нищо да казвам, че наитина ме мислят за побъркана.

# 6
  • Мнения: 449
Да бе, и аз имам подобен проблем-всички ме гледат като луда. Понякога се питам толкова ли сме малко. Що глупости изслушах на тая тема Close Ама ето ти и едно от предимствата на късното захранване-ще имаш време да се ориентираш, а дотогава малката принцеса ще получава всичко ценно от кърмата. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт