Преждевременно изтичане на околоплодните води?

  • 1 457
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 340
Искам да попитам ако започнат да изтичат околоплодните води напр. в 7-ми или 8-ми месец, може ли да се предотврати раждането с някакви медикаменти. На моя близка са й казали, че бебето е заело такава поза, че ако много рита, има опасност да спука мехура и да изтекат водите. Това много ни притеснява, но никъде не съм чела какво се прави в такъв случай. Моля ако някой знае нещо по въпроса, да сподели. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 371
Здравей! Ако се отвори мехура преждевременно се стои в болница на системи, но около 10 дни само. Има голям риск от инфекция за майката и плода. Ако това стане  края на 6 месец се чака да влезе в 7 и се ражда. Но със сигурност със отворен мехур не се стои дълго време. Няма страшно, много е важно майката да разбере, ако това се случи и да иде незабавно в болница. Късмет!!! Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 340
Krasi, благодаря за отговора!   bouquet
Тайничко се надявах, че е възможно да се направи нещо и да се изчака влизането в 9-я месец...  Всъщност майката днес влиза в 7-я, но това не ни успокоява. Тя ще разбере, ако започнат да изтичат водите, защото й е второ раждане, но дано нищо такова не се случи  Praynig.

# 3
  • Мнения: 54
Здравей,
Без да искам да те плаша, но е след като има такава опаснот от спукеване твоята прияелка трябва  много внимателно да се следи. Моя мехур се бе6е спукал без аз да разбера (спукал се е някаде долу и бебето го е запушило с глава). Надявам се да всичко да мине успешно.

Общи условия

Активация на акаунт