Как давате риба?

  • 1 517
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 315
Мами, според педито е време да дам риба. Аз правя пюретата в къщи и добавям адаптирано мляко преди даване. Обаче като сложа риба дали да слагам мляко?Нали имаше нещо такова , че риба и мляко не бива Rolling Eyes

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Моята педиатърка каза след годинката да дам, дадох и на година и два месеца бяхме си взели пъстърва за нас. Аз на 7 месеца въведох месо. Ти си решаваш виж още няколко менения и си прецени.

# 2
  • Мнения: 4 358
Когато слагаш риба и мляко, белтъците стават повечко и може да алергизират детенце, затова не е добре да се смесват храните (и белтъците).
Ако даваш риба веднъж седмично, спокойно можеш да пропуснеш адаптираното мляко в рибното пюре.

# 3
  • Мнения: X
tedi_b много добър отговор ти е дала, само се чудя не е ли малко рано за риба newsm78 Аз дадох след 9-тия месец.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дадах в края на 6-ия, но с готови пюрета.Семпер имат много хубави,заслужава си да се купуват един път на седмица.Но не помня на етикета да е пишело комбинация от мляко и риба Thinking

# 5
  • Мнения: 55
Нашата педиатърка каза че е дори желателно даването на риба след 6 м. и то по-скоро с цел избягване на ниското съдържание на хемоглубин. Аз дадох на 6м. и 3 седм. - нищо не му се случи на детето, само дето нещо не му хареса много - Семпер. Имаше в магазина и на още една фирма риба - мисля нещо като Кечкемек звучаха, но него не съм пробвала. А Ганчев не съм купувала.
Освен това четох че във Франция се препоръчвало ранното въвеждане - след 6 м. на риба и рибни продукти(каквото и да означава това последното.
И аз си мисля че не бива да се смесват риба с мляко. А ако го приготвяш - избери по-лека риба - хек, пъстърва например. За сьомга им е раничко още, а пък и знам че по принцип морските риби били по-силно алергенни от речните.

# 6
  • Мнения: 3 537
Дадох след 1 год. риба,мисля,че не е редно по-рано,защото е доста силен алерген.Аз съм му давала печена хек или мерлуза,правя и рибена чорба Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
И аз съм чела,че риба се дава чак след годинка и смятам да изчакам дотогава,макар че и нашето педи ни каза,че може вече да давам бяла риба.
По-добре купувай готови пюрета,защото купената риба не се знае откога е,колко пъти е била размразявана и може да се натрови детенцето или пък да има алергична реакция.
А за рибата и млякото са казали вече.

# 8
  • Мнения: 1 645
Дадох риба някъде към 11 месец,но готова на Семпер.Пробвах да му дам домашно приготвена,но категорично отказа Sick.
За млякото и рибата съм питала педиатъра - нямало проблеми мога да ги смесвам Peace
И в пюрета на Семпер има мляко,(по точно сметана)поне в тези 2 вида които ние ядем
 

# 9
  • Мнения: 3 663
аз давам от 10навършени месеца
обаче давам основно с картофи
я кажете някакви други комбинации, че с тия картофи само... верно е един път седмично, но все пак...  Confused

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз смятам да въведа рибата с готови пюрета след около 2 седмици, като навърши 7м. Не мисля, че е рано. Отново въпросът се свежда до това дали е обременено детето с алергии и колко и какви неща е прочела майка му Simple Smile

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Давала съм риба само от купешките пюрета на Хип,Сембер и Ганчев/на самото пюре си пише за каква възраст е предназначено/

# 12
  • София
  • Мнения: 1 315
Благодаря много!
Ще взема и аз да купя едно готово да проверим ще яде ли. Имах домашни попчета (е не съм ги отгледала аз, но роднина ги лови лятото в морето) и мислех да опитам, ама и заради костичките нещо ме е страх. Благодаря отново!

# 13
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Благодаря много!
Ще взема и аз да купя едно готово да проверим ще яде ли. Имах домашни попчета (е не съм ги отгледала аз, но роднина ги лови лятото в морето) и мислех да опитам, ама и заради костичките нещо ме е страх. Благодаря отново!
Ами виж сега,да не го приемеш лично, ама попчето не е най-подходящата риба за бебе, още повече за захранване.По-добре купи някакво хубаво рибно филе от някаква бяла риба( в Метро има разнообразие).Успех!

# 14
  • Мнения: 3 663
подкрепям джиджи
не че попчето е лошо рибЕ, но точно за захранване и аз не го намирам за много подходящо  Confused
най-добре е филе от бяла риб, хек, акула и въобще такива по-"сухи" риби
ако решиш да готвиш вкъщи, имай предвид, че им идва малко тежката рибата и в началото се слага по мъничко

Общи условия

Активация на акаунт