И отново анаеробни бактерии

  • 32 310
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 070
мда де... при мен има "липса на лактобацили", но може би с калиев перм. и след това пробиотици. Както и да е.. аз започвам флажил от утре. След това може да опитам.
Мен флажила не ме оправи, ако ми открият пак бактерии непременно ще пробвам това, което обсъждате, апосле ще си сложа лактобацилите и всичко се надявам да е ок.....а колко време да се правят промивки за да не се прекали?? Въобще какво означава да не се прекали??

# 31
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз миналата година опитах да пия флажил- не ми понесе. Сега ми изписаха песари. Щях да мина само с лактажин, но липсата на лактобацили промени ситуацията.  Това е последното дето смятам да направя, обаче. Това е просто състояние на флората и не смятам да му обръшам кой знае какво внимание ако не ми предизвиква дискомфорт.
Между другото се оказа, че на първата микробиология през бременността съм била в същото състояние и никой нищо не ми е казал. На следващата микробиология всичко е било наред. Минало си е без лечение.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
под да не се прекали имах в предвид концентрацията разтвора не бива да е много тъмен на цвят а и да не се прави месеци на ред
аз когато съм имала проблем правя промивки около 2  седмици и профилактично след цикъл

# 33
  • Мнения: 4 070
MAMA GALQ, как го разтваряш, в какво съотношение?

ами навсякъде пише до бледорозов разтвор, но аз лично си го правя тъмно лилав за жабурене вечер поне 2 дена месечно последователно / остават налепи по зъбите които на сутринта се махат с четката и ефекта е блестящи чисти зъби/ и светло лилав за промивки между другото изтребва и гъбички , но пак подчертавам не бива да се прекалява че ще изчисти и така полезните лактобацили / веднъж ми се наложи да си слагам свещички с тях да въстановя флората че бях се оляла/ а и промивки не се правят ако няма проблем наистина
 и не бива да се прекалява пак подчертавам няма други странични ефекти освен изчезването и на лактобацилите но и това си е проблем
май сто пъти се повторих  newsm78
А по принцип мъжете как го употребяват, нали и те трябва да вземат лекарства и съответно, ако не са лекарства как мъжете пият или се мият с това???

# 34
  • Мнения: 63
БВ е част от живота ми вече 6ти месец, това за моя организъм е "най-любимата" диагноза след микро. Преди 2 или може би 3 години я хванах за 1 път, след смяна на сексуалния партньор се оказа че новият ми любовник пуска едни любовни сокове от които аз веднага хващам вагинозката. след лечение с флажил отивам на микро и оп оказва се даже по-зле БВ + бета хемолити4но стрептокок4е... хм супер.... лекувам се аз втори път, мисля 4е пак с флажил, защото явно гинеколога не се сети за друго и хоп на микрото пак БВ и левкоцити до паваж, е разгеле че една приятелка ми сподели и любовника да го наблъскам с метронидазол и за себе си Далацин и я виж ти как се оправих, та от тогава съм на мнение 4е скапаните мъже няма какво да ги жалим, те са основните преносители защото при тях заболяването може и скрито да протича, но да ти го лепнат! Та тази година декември отивам на изследване и за мой късмет гъбички, нямах сексуален партньор и нямаше как да са от него, снижен имунитет + замърсяване..... след гъби4ките не си сложих лакто бацили и след това пак се 4уствах зле, пак излседване и хоп още по-лошо от гъби4ки -БВ, като видях тази диагноза и рухнах!!!! Новата прехвалена гинеколожка след като й казах, 4е при мене глажила не действа реши да ми изпише гнусния макмирор, дето изти4а жълта слуз, според нея Далацина бил силен.... ок... лекувам се аз с макмирор и микрото след това още по-кофти БВ+ още някакви бактерии естествено липса на лактобацили и много левкоцити, отивам вече бясна до гинеколожката и хоп реши да ми изпише Далацин, е да ама го спряли от внос идиотите!!! едвам ми го донесоха от Гърция, лекувам се аз отивам при гинеколожката и пак изследване и резултата потресаващ, този път Трихомони?!? да добавя 4е през това ле4ение никакви полови контакти не съм имала защото все пак не се знае глобулките как действат на пропускливостта на презерватива. та мойта ми изписва пак далацин или ако не го намеря фасижин, та си сложих фасижина и още някаква ударна доза хап4енца  и микомакс за гъбите, които може пък да полу4а... забравих да кажа 4е микомакса си го пия при всяка употреба на далацин, 4е от него много се гъбясва.... и след това ле4ение отивам пак и пак скапаната БВ се появила + ешерихия коли, леле как това 4удо пак се съвзе, както и да е действам бързо и пак намирам далацин, но този път си поръ4ах 2 опаковки, а сега се оказа 4е е трябвало 3 Sad та след първата никакво подобрение, след втората леко подобрение, но от вси4ки тия лекарства лигавицата така се е раздразнила 4е 4уствам болки при уриниране и реших 4е спирам всякакво ле4ение, май в на4алото най-добре се 4уствах, а сега с ужас ходя до тоалетна защотот болииииии, някой ще каже 4е може да имам цистит, но не и стерилна урина пуснах, от ударното 6 месе4но ле4ение е. та сега като уж съм по-добре реших да тепам гадта с Лактажин.Започнах Лакражин изтраях 5 дена ле4ение и съм ужасена! Тези капсулки са толкова трудни за поставяне, 4е ти задират вси4ко по пътя си, сухи и лепкави едвам се слагат. Всяка сутрин изпитвам болка при уриниране и след 3 тата таблетка болката се премести в яйчниците. Отидох на изследвания, нищо ми няма и явно имам непоносимост към тези таблетки, спрях ги и ми е ок! Да не говориме, 4е никога не може да сте сигурни как са съхранявани и как са транспортирани, защото от една квартална апте4ка не ми ги дадоха от хладилник, а от рафта!!! Сега минах на Вагизан и от тях има дразнене, но не е 4ак като с лактажина... е това е моята нещастна историйка в която не знам кога ще има хепи енд, но съм от4аяна ве4е!

# 35
  • Мнения: 4 070
Веси, ужасно е....повече от ужасно. То и аз подозирам, че тъпата бактерия още не ме е изоставила, но все ми се ще да не ги слагам/взимам вече тия гадни таблети/ свещички и др. подобни...мисля за алтернативен и максимално безвреден вариант.

# 36
  • Мнения: 63
по мнение да предишната ми гинеколожка е страшно важно лактобацилите да не са редуцирани, защото все пак те са защитния механизъм, който ни предпазва от заболявание, точно за това аз реших че спирам да се блъскам с поредните антибиотични глобули и ще изполвам Вагизан, правя си запарки от смрядлика за външно изплакване и пия бял равнец, то просто когато медицината не помага вече се чудиш какво да направиш и от няма на къде почвам да търся природни методи....

# 37
  • София
  • Мнения: 17 591
Не е лошо да направиш един курс с имуностимуланти, например Цитросепт, за да си увеличиш имунната защита, както и да попиташ доки за подходящи глобули, които да нормализират флората на влагалището.

Цитросепт не е препоръчителен когато се цели забременяване, пречи.

# 38
  • Мнения: 80
Когато бях по-млада и зелена страдах три години от подобни бактерии. Ходих при една и съща лекарка и тя всеки път ми изписваше хапчета, явно лабораяторията, с която работеха си деляха парите и си търсиха такава като мен. Накрая се наложи да пия хапче от Турция - орнидазол - мисля че беше. После майка ми отиде вече мног оразстроена при нея и я пита какво ми е толкова?!
 Тя ми даде направление за излследване в Националната паразитология и оттам ми казаха, че ми няма нищо.  #Crazy оттогава съм ходила при други лекари и нямам нищо ( да чукна дърво) .
Сменяйте ги тези лекари, ако се съмнявате, че издевателстват. За съжаление има мног ослучаи като моя. Антибиотиците не са полезни - знаете го! Не се доверявайте, най-много лъжат тези, които са мили и добрички(приказливите). Пазете се !

# 39
  • София
  • Мнения: 1 715
При мен е за трети път тази година. Даже не мисля пак да пия Флажил. Ще пробвам с хомеопатия, ама чак другата седмица.
Промивки с калиев перманганат някой друг пробвал ли е?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
   vessi_vassi леле милата недей така с тия химии съвсем ще се побъркаш
ползвай задължително презервативи ,
смени докторката и пробвай с нещо по природно
на мен така преди години ми бяха докарали ужасна алергична реакция не искам и да си спомням какво ми беше
 добре  че попаднах на свястна докторка 1 седмица ходих при нея всяка сутрин да ме маже и тампонира с чист кортизон та се оправих........... без анти микотични анти бактериологиочни и всякакви такива хапове и глобули с които ме бяха наблъскали преди това .................

сега като усетя че имам проблем /обикновенно след море , басейн/ правя по някоя промивка с калиев перманганат и курс с лактобацили докато не е станало късно

Общи условия

Активация на акаунт