Странно пигментиране по време на бременността?

  • 433
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Мили настоящи и бъдещи мами,

Да ви питам нещо - може би се е случвало и при вас. Аз съм бременна в 9-ти месец. Може би защото съм мургава, по време на бременноста ми се случиха повечето явления, свързани с промяна в пигментацията на кожата, за които съм чувала - появи ми се линия през корема, деколтето ми стана малко нещо като луничаво и пр. Направи ми впечатление и нещо друго, обаче, за което не съм чувала. Аз си правя епилация на целите крака от години и с времето порите на кожата на краката взеха да си личат повечко, което съм го възприемала като нормално в резултат на редовното скубане. От няколко месеца, обаче, порите отпред на бедрата не просто си личат както преди, ами направо са оцветени в тъмночервено като някои са станали направо като петънца. Направо съм яко на точици и точки и хич не е красиво. Чудя се дали е от бременноста - някой знае ли? Може пък да има връзка с увеличеното кръвообращение, а не с пигментацията?

# 1
  • Мнения: 2 401
И двете неща не са странни а съвсем нормални. Няколко месеца след като родиш всичко ще се оправи. Не си тормози главицата с такива кахъри. Успех!

# 2
  • Мнения: 903
Минзухар е права. Аз бях пигментирана под мишниците и около врата. Изглеждах като мръсна Grinning. Сега вече съм нормална, така че спокойно.Леко раждане ти желая.

# 3
  • Мнения: 58
Благодаря за отговорите. Това пигментиране, дето изглежда като мръсно, и аз го имам, но не то ме чуди. Чудя се само за оцветените пори по краката. Мъжът ми ме е засилил да ходя на дерматолог, но не ми се занимава - само това ми е кусур в момента.

# 4
  • Мнения: 2 381
Изобщо не си го слагай на сърце!Това са нормални явления.На моя позната лицето е цялото на петна.А на мен ми се появиха две големи-като екземи на ръката и китката.С течение на времето изчезнаха-за оклко 6 седмици(поне при мен беше така).
Просто се радвай на бременността си  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт