Кулинарки, каква тава да си купя?!

  • 2 518
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Моля модераторите да не ми местят за известно време темата - искам именно мамите кулинарки да ми препоръчат тава! Благодаря!

Тавата ми трябва за фурната, аз принципно рядко готвя на фурна, но все пак.

Каква да бъде, кръгла ли, квадратна ли?... май квадратните по ми харесват

Не съм обикаляла да гледам какви има, но мярнах 2 вида - едни емайлирани и едни... как да го обясня... ми такива, не са емайлирани Mr. Green... металик са  Laughing

С една дума, трябва ми тава, която хем да върши работа, хем да се почиства лесно, хем да не е скъпа.  Flutter

Благодаря предварително!

# 1
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Купи си тава от алпака.

# 2
  • Мнения: 1 629
Правоъгълна, от алпака.

# 3
  • Мнения: 3 927
До скоро имах една правоъгълна 20/30 см и една кръгла д=30 см - и двете емайлирани, доста са стари. Служат ми вярно. Удобни са ми. Правоъгълната за готвене, кръглата за сладки неща.
Но понеже на моменти не ми стигаха преди около 2 седмици си купих една кръгла алпака с д=32 см. от Практикер за 10 лева, гръцка, обаче не е супер качество. Дъното й е меко и леко се огъва, дори вече го надрасках, обаче пък е удобна.
Там имаше разнообразие от тави, за разлика от Метро, където съм виждала само тефлонови.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Препоръчвам ти да си купиш  1 правоъгълна и 1 кръгла тава. Аз лично си купих такива тефлонови от Метро и съм много доволна. Цените бяха прилични и като качество са добри. Имала съм кръгла от алпака също е много удобна.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
И аз препоръчвам алпака. Имам всякакви, кръгли, квадратни, а скоро си кипих правоъгълна, емайлирана.
Гръцките нещо не ме кефят, много се драскат, меки са едни такива. Има български, емайлирани и алпака. Не са толкова лъскави като другите, но пък са вечни. И не са много скъпи. Моята беше 12-13 лв. В зависимост от размера са до двайсетина лева.

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Наистина е най-добре да си вземеш и кръгла и квадратна. Ако правиш пици - кръгла, квадратна - за пържоли, картофи и т.н. Тефлронови имам - но трябва голямо внимание да не се надраскат. Така че наистина е по-добре алпака-то.

# 7
  • Мнения: 3 927
Има български, емайлирани и алпака.

Знаеш ли колко съм търсила български тави и освен емайлирани (и то огромни - като за готвене в казармата  Wink ) други не съм намирала....затова се прежалих за гръцката.
Що така трудно се намира българска стока по магазините?!

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Има бе  Laughing. И аз си мислех че няма, защото гледах по централните магазини в Стара Загора. Но, после се сетих че имаме един магазин, дето продават всичко - от пирони до тави  Laughing, е те там имаше и емайлирани - 4-5 размера, и алпака - също толкова. Имаше и от квадратните тави за печки, онези големите.
Просто трябва да се търси, и то не в лъскавите магазини за домашни потреби.

# 9
  • Мнения: 3 927
Права си. Аз влизам наред що видя домашни потреби - понякога просто ей така да позяпам, но явно не съм попаднала. Нищо, като потроша гръцката ще дойда до Стара Загора да си купя нашшенска Wink Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Благодаря на всички!

Засега смятам само 1 тава да си взема и май ще е правоъгълна от алпака.

Брех, снощи не можах да се сетя за тая дума "алпака" и писах металик  Mr. Green

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Днес купих тава - добре че е Никулден и мъжът ми има желание да приготви шарана, даже го купи вчера, та се наложи по най-бързия начин да купувам тава.  Laughing
За съжаление, там където ходих нямаше правоъгълна, взех кръгла от алпака, 32 см.

Отчетох се!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт