Ранен пубертет

  • 2 438
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Имам дъщеря на 6 години, която е с ранен пубертет. Предстои ни лечение. На кръстопът сме- дали да я подложим на това лечение . Страховете ни са много . Не знаем дали няма да навреди на умствените и способности, дали няма да повлияе на ръста и да  не порасне повече на височина. Лекарите ни препоръчват лечение. Ако има родители на деца с това заболяване, моля споделете как са дечицата при прилагане на лечението?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 23
Здравей!До преди да започне този ранен пубертет била ли е поставена някаква диагноза на детето още като малко?Не е ли лекувано с някакви лекарства?Питам защото аз имам момченце на 8 месеца,на което поставиха диагноза надбъбречна хиперплазия или по-простичко да ти обясня-ако не се лекува се проявява ранния пубертет? И какво лечение ви предлагат?

# 2
  • Мнения: 2
Здравейте! Две години бяхме под наблюдение. Миналата година  направиха ЯМР, който не показа нищо. През юни направихме отново и се появи пикоаденом на хипофизата. Вмомента детето пие Андрокур. Много сме притеснени. Водихме я и при проф Бусерски, но той каза ,че е още много малък. След 6 месеца отново трябва да направим ЯМР. Надяваме се, този аденом да се повлияе от лекарството ида се стопи.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 23
Здравей!Как разбрахте,че има проблем, за да направите ЯМР?Пре нас беше чрез скриниг още в болницата.На 16 дни разбрах,че детето ми има проблем.Започнахме с лекарства още на 20 дни като беше.Пие кортинеф и хидрокортизол,което е кортикостоиди.Предполагам знаеш,че те са опасни лекарства,но за моето дете са животоспасяващи.Ако не ги пие като начало ще се прояви този ранен пубертет,а при по-силен стрес може да има фатален край.
Болестите не са еднакви,но определено имат сходство.Аз лично прилагам лечението и засега детето се развива нормално.В началото постоянно беше гладен а слабееше,сега си е едно нормално бебче.Е налага се да ходя с лекарствата в чантата,но така ще е Sad.
Мога само да се моля Praynig и да го пазя.Пожелавам ви след следващия ЯМР всичко да е ок.
Извинявай за есето,което написах.Успех в лечението Praynig

Общи условия

Активация на акаунт